19. 7. 2024

7 příspěvků u článku “V Česku se to hroutí. Lidé to ještě neví, ale padáme prudce. Poletí na dlažbu

  1. Co si lidi zvolili, to mají. Daně jako prase, ceny vyšší, než v Nemecku, ekonomika mix socialismu a korporátního fašismu. Tady v Nizozemí je znát útlum, ale průmysl nekolabuje. To moji kolegové v ČR, kteří dělají stavební zakázky, ti mají práci do Vánoc, potom už nic. Jako vůbec nic, ani paběrkování. Dobře to tam vedete. Rovnou k bankrotu.

  2. Fialový fašismus potřebuje stále více peněz na podporu války a zbrojení. Nekompetentní diletanti amatéři v nejhorší pavlade od r.1918.

  3. Tuhle situaci mají na svědomí naše polistopadové vlády. Na komunistickou vládu před rokem 1989 je teď moderní nadávat. Ale tehdy jsme měli výkonný průmysl a v mnoha oborech jsme byli soběstační a daleko více jsme vyváželi jako dováželi k nám (ano, na banány byly fronty. Ale bez banánů se dá krásně žít, jsou o moc potřebnější věci které nám teď chybí – třeba teď často vzpomínaný Penicilin).

  4. Máme nejhorší vládu a proto jsme nejhorší. Neni divu, Fialovi je přednější Ukrajina, Evropská unie, NATO a všechno ostatní. Na posledním místě jsou Česká republika a občan. Máme premiéra Ukrajince a proto u nás taky tak vypadá.

  5. Začalo to zeleným šílenství v Evropské unii. Pokračovalo to zavíráním atomových a uhelných elektráren především v Německu. Přechodem na drahý plyn. Skokově stoupla cena energií pro domácnosti a průmysl. Naši levnou energii jsme kupovali draho na burze. Stát neochránil občany ani průmysl. Některé státy si s tím dokázaly poradit a teď nejsou v takovém průseru a jejich ekonomika začíná vzrůstat. My máme jednu z nejvyšších inflaci a náš HDP nedosahuje výše ani roku 2019. Doplácíme na naší závislosti na Německu. Dlouhodobě Evropa profitovala na dodávkách levného plynu a ropy z Ruska. Na dodávkách levného zboží s Činy. Američanům to vadilo a pokoušeli se do toho dlouhodobě házet vidle. Teď se jim to konečně povedlo. Komu dnešní situace v Evropě vyhovuje? Především Američanům, kteří si na úkor Evropy nastartovali vlastní ekonomiku ale i Rusům a Číně. Evropu řídí neschopní politici, kteří doma selhali. Vymýšlí opatření, která vedou Evropu do propastí. Podřezáva si pod sebou větev. Její misto brzy obsadí jiní. Má Evropská unie právo na existenci, když si neumí ochránit svoje hranice a zajistit bezpečnost občanů?

  6. Pořád dokola se píše že je drahota. Pište proč máme tolik predrazenych poslanců, politruku, poradců, parlament,..Jak to mají v jiných zemích EU ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *