“V nemocnici jsou dva lidé s vážným průběhem covidu.” Václav Klaus vyzval vládu, ať přestane zbytečně strašit

Při pohledu do médií by se mohlo zdát, že se v České republice rozbíhá další vlna epidemie, tentokrát tažena vysoce nakažlivou mutací delta. Pravdou je spíše to, že jde o preventivní varování expertů před tím, co by nás mohlo čekat. Zároveň však málokdo dokáže odhadnout, jaký může mít mutace dopad ve společnosti, kde už více než třetina lidí prošla procesem očkování a velký počet obyvatel má přirozené protilátky po prodělání nemoci.

Bývalý prezident Václav Klaus to vidí jednoznačně a vyzývá vládu a další instituce, aby přestaly strašit veřejnost údajným zhoršením epidemické situace a vyhrožovat opětovným přitrvrzením restrikcí.

V situaci, kdy nemocnice u nás registrují pouhých třicet nemocných Covidem-19 a jen dva s vážným průběhem nemoci, slyšíme namísto uklidňujících a konstruktivních slov jen hrozby. Žádná nová vlna epidemie neprobíhá,” napsal Václav Klaus na stránkách svého Institutu. “Vládo, nechte už lidi na pokoji, nechte lidi žít.

Václav Klaus patří k dlouhodobým kritikům protiepidemických opatření, která neuznával ani v době, kdy se koronavirus v České republice rychle šířil. Několikrát byl také pokutován za to, že si odmítl nasadit roušku. Nakonec koronavirem sám onemocněl, ale podle svých slov měl lehký průběh nemoci.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments