Václav Klaus prozradil, jak porazil covid-19. Nemocnice nejsou před kolapsem, chtěli si mě tam nechat, ale odmítl jsem, řekl bývalý prezident

Bývalý prezident Václav Klaus překonal koronavirovou infekci jako lehčí chřipku. Nemoc u něj měla velmi mírný průběh, přestože vzhledem ke svému věku (79 let) patří do rizikové skupiny.

Potvrdila se u něj ale slova mnohých lékařů, že zdraví senioři nemoc překonají mnohem lépe než mladší lidé, kteří mají nějakou zdravotní komplikaci nebo jsou třeba obézní.

Cítím se docela dobře, u mě měla nemoc mírný průběh. Jeden den jsem měl teplotu 37,3. Ještě jednou jsem měl 37,1. Něco takového jsem očekával, nepropadl jsem panice. To bych doporučoval všem,” uvedl Václav Klaus v rozhovoru pro televizi CNN Prima News. Už před několika dny uvedl, že se léčil běžně dostupnými přípravky, jako jsou aspirin či vitamíny. Dostával ale také preventivně isoprinosine, který v Česku propaguje vakcinolog Jiří Beran a který dnes už lékaři poměrně běžně předepisují.

Bývalý prezident neví, kde se nakazil. Domnívá se však, že to mohlo být při rozhovoru pro jeden podcast, u jehož moderátora se infekce následně potvrdila. Při trasování Václava Klause vyšlo najevo, že vyrazil do svého bytu ve Špindlerově Mlýně do uzavřeného okresu Trutnov. Jeho cestu teď řeší správní orgány.

Václav Klaus patří od počátku epidemie a zavádění protiepidemických opatření k těm, kteří virus bagatelizují a žádají návrat k normálnímu životu. Na veřejnosti odmítá nosit byť jen roušku, natožpak respirátor. “Vím, že je covid středně vážná viróza, která se blbě šíří a v řadě případů dojde do tragických konců. Není to ale důvod k tomu, abychom panikařili a dělali tato opatření,” uvedl Klaus.

Čtěte také: Václav Klaus je v pokročilé fázi demence, říká lékař. Děsí se toho, že překoná covid bez komplikací

Podle bývalého prezidenta není pravdou, že by nemocnice kolabovaly, k čemuž dokládá vlastní zkušenost. “Naše zdravotnictví není před kolapsem. Například mě si chtěli nechat v nemocnici. Řekl jsem, že tam být nechci. Tím jsem nezvýšil počet hospitalizovaných,” uvedl Klaus.

Foto: Institut Václava Klause

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments