Vážený soudruhu Ovčáčku, vy nevolený omyle. Další známý herec se ostře pustil do Zemanových hochů

Mezi českými herci a prezidentem nikdy nepanoval vřelý vztah. Zatímco umělci hradním pánem otevřeně opovrhovali a dávali najevo, že by si na jeho místě přáli někoho jiného, prezident je rád častoval různými dehonestujícími nálepkami a loni jim dokonce popřál vyhladovění, protože tehdy, jak známo, tvoří umělci svá nejlepší díla.

Teď však averze přerostla v konflikt. Miloš Zeman se do herců opřel kvůli jejich akci Český lev, na které byli navíc přistiženi, jak kouří bez roušek. Svého stavu se potom otevřeným dopisem prezidentovi zastala herečka Eliška Balzerová, která se poměrně slušně ohradila vůči Zemanovu označení “snobská sebranka” a vyzvala hlavu státu k základní slušnosti. Tuto příležitost si ale nenechal ujít hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který odpověděl uštěpačným stylem, který je mu vlastní. Nejenže za prezidenta nepřiznal jedinou chybu, ale zasadil ještě několik dalších invektiv.

To už ale vypěnil herec Filip Kaňkovský, který se své kolegyně rozhodl zastat. “Vážený soudruhu Ovčáčku. Paní Eliška Balzerová psala dopis adresovaný prezidentovi a mluví v něm k prezidentovi České republiky. Takže Vaše odpověď je nejen naprosto nehorázná a drzá, ale hlavně nikým nevyžádaná. Tak jako valná většina vašich glos a pseudoklerikálních vejšplechtů, které by nemohly sloužit jako motivace ani pro někoho, kdo je na tom mentálně tak bídně, že vás respektuje,” uvedl ve svém příspěvku na Facebooku. “Jste nevolený, nevyvolený a nepovolaný omyl ve funkci, v jaké si přes svou košatou fantazii nedovedu představit nikoho méně disponovaného. Snad bych musel hledat mimo říši savců.

Čtěte také: Aňa Geislerová je v šoku ze zásahu strážníků. Ministrovi vnitra Hamáčkovi poslala hrubý vzkaz

Možná jste jen plný bolesti a smutku. Ale za to my nemůžeme. Možná máte na něco talent a snad byste mohl být i užitečný a já bych Vám přál, abyste své místo na slunci našel, ale nepřeju si, abyste beztrestně a podle napadal lidi, kteří, na rozdíl od Vás, nejsou jen arogantní skořápkou, schovávající se za starcovu okovanou hůl,” napsal herec ostře.

Foto: Národní divadlo

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments