Vchodové dveře potřebují bezpečnostní kování a sluší jim klepadlo

Vstupní dveře musí plnit celou řadu funkcí. Jsou naší vizitkou, co se týče vzhledu, ale současně obrannou linií, pokud jde o ochranu před zloději. To jsou ale jenom dvě z věcí, na které musíme při výběru vchodových dveří myslet.

Potřebujete nové vchodové dveře? Pozor, mezi venkovními a vchodovými je rozdíl

Zatímco vchodovými dveřmi jsou obvykle myšleny dveře do jednotlivých bytů v bytových domech, venkovní, či venkovní vchodové dveře, bývají ty z ulic a ze zahrad do domů a chalup. Na každé máme jiné požadavky. Ty do bytu by měly být především protipožární a s co nejvyšší třídou ochrany proti zlodějům. Pokud jde o venkovní dveře na domech a chalupách, měly by být schopny odolávat povětrnostním vlivům a nabídnou taktéž dobré tepelněizolační vlastnosti. Povrchová úprava musí být UV odolná a samozřejmě ladit s dalšími prvky, třeba s povrchovou úpravou oken.

S příchodem teplých dní se pouštíme do úprav bydlení

Vrháme se i do venkovních prací, mnohdy obnovujeme nátěry právě na vchodových dveřích našich rodinných domků či chalup. Covidová doba stvořila nové chalupáře. Po létech skokově vzrostl zájem o pořízení chalupy a realitní kanceláře hlásí jejich akutní nedostatek. Pokud jste měli to štěstí a podařil se vám nějaký hezký úlovek, možná jako Pražák neznalý stavebních či truhlářských prací teď řešíte, co se starými nerekonstruovatelnými dveřmi na chalupě. Dveře na míru mohou být zbytečně předraženým řešením. Přitom i v Praze koupíte dokonalé dveře pro dům a chalupu. Vchodové dveře Praha – to je nabídka Mand.cz.

E-shop Mand.cz nabízí kvalitní české dveře zateplené v profilu 68 mm. Tyto dveře jsou ideální právě jako venkovní dveře. Nabízí se v mnoha provedeních – zcela plné, nebo s různě velkou prosklenou plochou. Koupit si je lze zcela bez povrchové úpravy, díky čemuž si pak dveře natřeme tak, aby nám ladily s ostatními dřevěnými prvky. Případně rovnou s kvalitní lazurou v různých barvách.

Dřevěné dveře se hodí na rodinné domy i starší chalupy

Europrofil zajistí, že se dveře nekroutí, skvěle izolují a dobře se zavírají. Každé dveře mají v ceně hliníkový práh a rovněž celoobvodové těsnění. Nechybí ani zárubeň. Nabízí se v šířkách 800 a 900 mm a ve výšce 1970 mm. Dveře mají štelovací europanty, tepelnou izolaci a jako prosklení je použité izolační sklo – v designu čiré sklo nebo čirá kůra. Ke dveřím dostáváte rovněž zadlabávací zámek HOBES.

Nevyhovují tyto dveře zcela vašim potřebám? V MAND CZ zajistí i úpravu dveří podle vašich požadavků. Lze vyrobit dveře atypických rozměrů, zajistit moření přesně dle vzorníků či výběrem z odstínů RAL. U dveří lze změnit i jejich skladbu, doplnit je celou řadou příslušenství, třeba zábranami proti vysazení i vícebodovým zamykáním. Objednat si lze demontáž starých dveří a montáž těch nových.

TIP: Krásným vchodovým dveřím sluší klepadlo na dveře.

Levným řešením vchodových dveří jsou palubkové dveře

I když by vám v MAND CZ mohli vnucovat dražší kazetové vchodové dveře, rádi vám nabídnou levnou alternativu – palubkové dveře. Jde o levné provedení, kterým lze řešit třeba dveře do sklepa či zadní dveře na dvorek, ale mnohdy i hlavní vchodové dveře. Pro různé chaty nejsou vůbec špatným řešením, právě naopak. I původně zde již palubkové dveře mohly být použity. Palubkové dveře se rovněž nabízí s prosklením i bez něj. K dispozici jsou šířky od 60 cm až po 110 cm.

TIP: Potřebujete vstupní dveře do vlhkých prostor? Pro různé venkovní stavby či sklepy máte možnost volit plechové dveře z pozinkovaného plechu. Nabízí se jako zateplené i nezateplené. Mohou být jednokřídlové, ale na vyžádání lze zhotovit i plechové dvoukřídlové dveře. Plechové dveře mohou být v surovém pozinku, s barevným nátěrem v odstínech RAL, nebo s aplikací c-d fix folií imitující povrch dřeva. Tu však lze využít pouze v interiéru.

Nezapomeňte na dveřní kování

Samostatně se ke dveřím nakupuje dveřní kování a dveřní kliky. Ty pro venkovní použití jsou opět specifické. Měly by odolávat povětrnostním vlivům stejně jako dveře. Navíc, i když nemáme vchodové dveře do domu řešeny jako bezpečnostní, pořídit si bezpečnostní kování by mělo být samozřejmostí.

Bezpečnostní kování se nabízí v několika variantách jako klika-koule či klika-klika. Může být běžné nebo rozetové, většinou v komerčních a veřejných prostorách se využívá též s madlem ev. panikové. Vzhled kování musí doplňovat samotné dveře. Je proto důležité dobře vybírat jeho design tak, aby korespondoval s dveřmi i s objektem. Nebo naopak, vsadit lze na hypermoderní design, který vytvoří zajímavý kontrast v minimalistické verzi, jež nebude rušit.

Při tvorbě rozpočtu na vaše vchodové dveře nezapomeňte ani na cylindrické vložky do dveří

Velice kvalitními jsou od firmy EVVA či Wilka. Vložku si vždy vybíráme podle požadovaného stupně bezpečnosti. Běžné stavební vložky do vchodových dveří nejsou rozhodně vhodné. Bezpečnostní vložka do dveří by měla být vždy v třídě 3 nebo 4. Nabízí ochranu před překonání zámku různými způsoby a za různý časový interval. Pokud požíváme bezpečnostní kování, potřebujeme vložku s prodlouženým klíčem.

Zamyslet se nad tím, jakou bezpečnostní vložku vlastně chceme a potřebujeme, rozhodně stojí za námahu. Ideální je pro venkovní použití volit takovou vložku, která odolává i náročnějším klimatickým podmínkám, prachu, mastnotě či mrazu. Vhodné je řešení, které nám umožní odemykání i při zasunutém klíči z vnitřní strany. Další velice praktickou a žádanou funkcí je sjednocení klíčů pro více vložek. Znamená to, že budete mít jeden klíč pro více vchodů – třeba stejný klíček ke vchodové brance, ke vchodovým dveřím i k zadním dveřím do domu. Bezpečnost to nijak nesnižuje, pro vás to však znamená nosit méně klíčů.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments