Velký obchodní řetězec v Česku prodával velmi nebezpečnou potravinu. Lidé ji kupovali ve velkém, okamžitě ji musíte vyhodit, jinak bude zle

Bohužel se stále více ukazuje, jak moc české obchodní řetězce ve skutečnosti kašlou na zákazníky. Už dříve se objevovaly náznaky takového chování, avšak teď už to snad nikdo ani neskrývá. Na pulty prodejen se dostává jedna závadná potravina za druhou, případně produkty nesplňují to, co deklarují na obalu apod.

Tesco se velmi zhoršilo

Záchyty Státní zemědělské a potravinářské inspekce jsou v posledních týdnech a měsících opravdu masivní, to nemůže být zkrátka náhoda. Bohužel také platí, že ačkoliv se tato instituce velmi snaží rozkrývat nešvary obchodníků a výrobců potravin, sama na všechno nestačí, a odhalí tak jen malý zlomek toho, co se reálně děje. Musíme se tak smířit s tím, že hojně konzumujeme nekvalitní a často i nebezpečné potraviny.

Problémy už se objevují doslova ve všem. Ať už jde o maso, cukrovinky nebo trvanlivé potraviny. Hodně se v poslední době z tohoto hlediska zhoršil obchodní řetězec Tesco, který dříve s kvalitou potravin takové potíže neměl. Avšak najednou se tam něco změnilo a takřka neuplyne týden, aby tam nebyl hlášen nějaký záchyt závadné potraviny.

Tentokrát jde o bílé fazole, které obsahovaly zvýšené množství pesticidů. “Rozbor v akreditované laboratoři SZPI v Praze v předmětné potravině potvrdil přítomnost pesticidu propoxur v množství 0,013 miligramů na kilogram (mg/kg), tedy přibližně třikrát více, než je povoleno příslušným právním předpisem,” uvádí ve své zprávě Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Nebylo to poprvé

Konkrétně jde o produkt Fazole bílá, který se prodává pod privátní značkou Tesco. Šarže nese označení L 18:39 0 ETH, přičemž datum minimální trvanlivosti je stanoveno na 4. července 2024. Ačkoliv byl vzorek odebrán v pobočce ve Studénce, dá se očekávat, že podobné potíže bude mít přinejmenším celá tato šarže. Pokud jste si tak tento produkt koupili, je nutné se ho co nejrychleji zbavit.

Tesco má přitom v poslední době problém právě s potravinami, které prodává pod svou privátní značkou. Nedávno to bylo například kuřecí maso se salmonelou, které vzbudilo opravdu velké pozdvižení. A potom také hned několik sýrů, které byly úplně plesnivé.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments