Vláda o Velikonocích zavře všechny obchody. Důvod nikdo nezná, prostě to tak vyšlo a nikomu se nechtělo to opravovat

Vládní arogance pokračuje. Na jedné straně premiér se svými ministry občany vyzývá k dodržování opatření, na straně druhé ale neustále hází nesmyslné klacky pod nohy. Nad některými kroky zůstává už jen rozum stát.

Připomeňme si, že současná opatření měla původně platit jen tři týdny. Ty už jsou pasé a přísnost nepolevila. Prý je příliš brzy. Musíme ještě počkat. Jak dlouho? To nikdo neví. Situace se vyhodnocuje ad hoc. Tak si počkejte.

Češi tak stále nemohou přejíždět z okresu do okresu a musí mít nasazený respirátor i na prázdné ulici. Kromě toho platí večerní zákaz vycházení či konzumace alkoholu na veřejnosti. A zdá se, že to ještě nějaký ten týden platit bude.

Přesto, všichni přeci vidí, že situace se zlepšuje. Proto už se mnohým lidem opatření dodržovat nechce a vyrážejí houfně ven, obzvlášť když je takhle hezky.

Vláda v takové situaci mohla udělat alespoň nějaké vstřícné gesto, vždyť se blíží Velikonoce. Ale ne. Místo toho přichází další ťafka. Zavřené obchody ve státní svátky v pátek a v pondělí. Přitom podle zákona o maloobchodu stačilo zavřít v pondělí, a to jen větší prodejny. Jenže stále platí nouzový stav, v rámci kterého je teď o státních svátcích vyhlášen zákaz prodeje.

Co na tom, že to nikdo netušil a překvapení jsou i obchodníci. On se k tomu z vlády ani nikdo řádně nevyjádřil. Po prostudování zákonů a opatření musela stanovisko vydat až Česká obchodní inspekce. Zavřeno bude oba dny a zákaz platí i na večerky.

Ptáte se, čemu to pomůže? To ve vládě zřejmě nikoho netrápí. A že to spíše uškodí, protože se lidé nahrnou do obchodů, aby se předzásobili? To zřejmě také ne.

Snad ještě horší je skutečnost, že to takto vlastně ani nikdo nezamýšlel. Jen k tomu došlo a nikomu už se nechtělo to opravovat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments