Vláda zavřela zemi, jinak by zkolabovaly nemocnice. Komunikační chaos pokračuje

Česká vláda rozhodla o tom, že se v České republice uzavře maloobchod a služby. Výjimku budou mít pouze obchody se základními životními potřebami. Vláda také oznámila omezení pohybu osob, a to s výjimkou cest do práce, za rodinou nebo pro nejnutnější nákupy.

Omlouvám se, že jsem v minulosti tuto možnost vyloučil. Musíme v první řadě ochránit životy občanů,” uvedl premiér Andrej Babiš. “Náš zdravotní systém by zkolaboval okolo 7. až 15. listopadu.

Komunikační chaos vlády už nemůže být větší. Ještě v pondělí, kdy vláda vyhlásila povinnost nosit roušky také venku, ministr zdravotnictví uváděl, že tento týden žádná další opatření nepřijdou. Od té doby se epidemiologická situace nijak zvlášť nezměnila. Přesto vláda vyhlásila překotný lockdown.

Co vláda vyhlásila?

  • Uzavření maloobchodu a služeb, s výjimkou prodejen se základním sortimentem. Velkoobchodní prodej zůstává bez omezení. Ve velkých nákupních centrech budou otevřeny pouze potraviny, drogerie, lékárny a další provozovny uvedené v usnesení vlády.
  • Omezení pohybu a kontaktu s dalšími lidmi na nezbytně dlouhou dobu. Samozřejmě s výjimkou cest do práce, nezbytných cest za rodinou, nákupu základních potravin, nutné pomoci blízkým a cest k lékaři.
  • Omezení úředních hodin na maximálně 5 hodin, 2 dny v týdnu.
  • Povolené jsou vycházky v přírodě a v parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu 2 osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments