Volte zlato! Investice do něj přináší řadu zajímavých výhod

Ekonomická situace ukazuje, že lidé, kteří pravidelně investují své uspořené finanční prostředky do rozumných komodit, mají daleko větší jistotu toho, že je ochrání před znehodnocením. Peníze totiž zejména v důsledku neustále se zvyšující inflace rychle ztrácejí na své hodnotě, každým rokem si za ně koupíte méně zboží a služeb. Chytrou investicí se rozumí taková, u níž máte prakticky jistotu, že o vložené peníze nepřijdete, zároveň je zde velká šance na jejich rozmnožení. Právě proto je ideální volbou investiční zlato.

Zlato už láká také drobné střadatele

V minulosti bylo zlato doménou spíše velkých investorů. Ti do něj byli schopni vkládat miliony korun. A udělali dobře, neboť v dnešní nejisté době jsou maximálně zajištěni a nemusejí mít strach, že o své prostředky přijdou. Dokonce na zlatu mnohdy náramně zbohatli. Poslední roky však ukazují změnu trendu, kdy se zlato stává populární rovněž u drobnějších střadatelů a sběratelů, pokud jde konkrétně o zlaté mince.

Hlavním důvodem, proč si fyzicky pořídit investiční zlato v podobě cihliček nebo mincí, je fakt, že jej máte vždy po ruce a můžete ho kdykoliv znovu prodat. To ostatně potvrzuje i zakladatel eshopu zlate-mince.cz Pavel Trtík: „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky o hmotnosti 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“

Právě dostupnost je jedním z velkých bonusů, jež se u zlata dá vyzdvihnout. Stačí navštívit eshop a zlaté slitky či mince si koupíte stejně jednoduše, jako když si online pořizujete třeba obuv apod. Poměrně snadný je rovněž případný prodej.

U zlata nemusíte platit daň z přidané hodnoty

Kromě zlata se stále dosti značné oblibě těší ještě další drahý kov – stříbro. U něj ale lze přeci jen sledovat jisté opadnutí zájmu. Významnou roli v tom hraje DPH. Zatímco u stříbra a dalších investičních komodit musíte počítat s platbou DPH ve výši 21 %, zlato je od této povinné daně při nákupu osvobozeno. Tím se stává ještě atraktivnější pro drobné i velké investory, mohou jej nakoupit více, respektive ušetří nějaké finanční prostředky, jež pak použijí na něco jiného. Nákup bez nutnosti platby DPH je skutečně ohromným lákadlem.

Jaké investiční zlato je dostupné v ČR?

Zlaté slitky v českých obchodech pocházejí výhradně z ciziny, žádná tuzemská rafinérie je totiž nevyrábí. Kvalitní produkty přicházejí hlavně ze Švýcarska, konkrétně jde o zlaté slitky Argor Heraeus. Alternativu k cihličkám představují zlaté mince. Ty lze dokonce zakoupit ve variantách, na nichž je vyobrazený největší český panovník všech dob, tedy Karel IV. Jsou k dostání hned v několika variantách a cenových relacích, takže si můžete zvolit dle vaší aktuální finanční situace, jakým zlatým mincím dáte přednost.

Zlato z tuzemských obchodů a eshopů rádi skupují nejen čeští občané a firmy, ale také Slováci. Přestože obvykle musejí počítat s určitými poplatky za převod měn mezi bankovními účty, stále se jim pořízení investičního zlata v České republice vyplatí více nežli na Slovensku, potažmo v jiných okolních státech.

Myslet na budoucnost je rozhodně na místě. Stačí sledovat, jak neutěšeně roste inflace. Brzy by se mohlo stát, že peníze začnou opravdu rychle ztrácet na své hodnotě. Budete-li je mít doma či jen tak na běžném účtu v bance, zbudou vám možná jen oči pro pláč. Kdo ale investuje do zlata, nemusí mít z budoucnosti strach. Zlato je stabilním drahým kovem, u něhož rozhodně nehrozí, že dojde k nějakému strmému pádu jeho ceny na světových trzích.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments