“Všichni do boje, akce, bodat Okamuru,” spřádají plány Romové, kteří vyzývají k volbě Pirátů. Jde o dávky v hmotné nouzi

Romskou komunitou cloumá skandál. Internetem se šíří video, na kterém někteří romští představitelé vyzývají k fyzickému napadení šéfa SPD, Tomia Okamury. Těmto Romům vadí, že se předseda krajně pravicové strany zasazuje za omezení dávek v hmotné nouzi. Případem už se zabývá také policie.

Měli bychom probrat závažnou věc, co se týče pana Okamury. Víte dobře, že chce odejmout dávky v hmotné nouzi a dávky na bydlení. My s tím nesouhlasíme. Včera měl v Poslanecké sněmovně menší projev, kde to začal řešit,” říká na videu, které je dostupné na sociálních sítích, Ladislav Márth. Ten v té době podle Deníku N zastával pozici člena Koalice romských reprezentantů Libereckého kraje. Poté, co bylo video zveřejněno, s ním však organizace ukončila spolupráci a veřejně se od něj distancovala.

Víte dobře, že chce pan Okamura prosadit odejmutí dávek v hmotné nouzi. My s tím nesouhlasíme a budeme proti tomu bojovat. Takže všichni do boje, akce, nože a budeme ho takhle pěkně bodat. Tady máš Okamuro! Všichni Romáci by měli jít do boje s tím, že bychom toho Okamuru měli odstranit. Je to rasista a už ho nechceme ve Sněmovně,” zaznívá dále na videu. Jde právě o tuto pasáž, kde se hovoří o nožích a bodavých útocích na Tomia Okamuru, která vzbudila pozdvižení.

Videa okamžitě využil také sám Tomio Okamura pro vlastní propagaci. Na sociálních sítích se “pochlubil” tím, že “romští předáci z Libereckého kraje vyzývají všechny Romy, aby vzali nože a pobodali Okamuru”.

Jako důvod Romové ve videu uvádí to, že Okamura chce ukončit zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. A zároveň Romové ve videu vyzývají ostatní Romy k tomu, aby ve volbách volili Piráty, kteří chtějí dávky zachovat,” uvedl na svých sociálních sítích Okamura. Právě Pirátská strana v Poslanecké sněmovně nejhlasitěji protestuje proti omezení dávek v hmotné nouzi.

Romští představitelé se však od videa hromadně distancují. “Když jsme obdrželi informace, že zmiňovaný kolega vysílá a obsah vysílání může někdo považovat za nenávistný vůči někomu, hned jsme ho upozornili, aby sjednal okamžitou nápravu, jelikož toto chování odsuzujeme a není v souladu s posláním našeho spolku ani osob v něm figurujících. A to i přesto, že vysílal ve svém volném čase nikoliv ve výkonu zaměstnání, či ve výkonu funkce člena spolku,” uvádí Koalice romských reprezentantů Libereckého kraje na webu Romea.cz.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments