21. 6. 2024

26 příspěvků u článku “Výjezdy Čechů za levným jídlem do Polska končí. Už to stačilo, stát tomu zatne tipec

 1. Stacilo, protoze lidi nepojedou na nakup do Polska, lidi uz tam zustanou a nevrati se do Bananove republiky jmenem Česko ehm zlo všetcko, tedy drive Ceskoslovensko.

 2. Autor neuvedl, že se DPH vraci na původní hodnotu 5%. To je to masivní zdražení 🙂 a konec s nákupy? Vepřová krkovice bez kosti stojí 65Kc a nově bude 69Kc…🤭

 3. U nás je DPH na potraviny 15%, takže ceny v Polsku nejsou o DPH. Kvůli 15ti procentní slevě by tam většina lidí nejezdila.

 4. Totéž mě taky napadlo. I se zvýšením DPH které mají na potravinách 5 procent se mi tam vyplatí jezdit. Jezdila jsem už před covidem a to byl kurz také horší než nyní.

  1. Jasně koblihy. Za všechno může Kalousek a nově i Fiala. Přece pětikoalice vlastní Agrofrc, že?

  2. A jak si představujete, že bude vláda zasahovat do cenotvorby nadnárodních – soukromých – řetězců? Když jeden z ministrů říkal, abychom jezdili do PL, tak to bylo kritiky! Ale jak jinak to dělat, než že lidé přestanou nakupovat v ČR? Ale hlavně: Fyjalo voctup!, že?

  1. Naštěstí Fialův gang jezdit do Polska nám zakázat nemůže, i když věřím, že by chtěl, ale máme Schengen. To je jedna z velmi ojedinělých výhod EU.

  2. A bylo tam levněji i za STBáka Bureše, za Zemana, za Paroubka, za Klause… Ale to se ještě říkalo, že polský benzín je šunt a potraviny jsou se silniční solí…

  1. Bohužel hodne fialovejch voličů nedokáže překročit své ego a priznat chybu. Nebo druha možnost maji mesicni prijem dosti vysoký a tohle dobrodruzstvi jim nevadí.

  2. Důchodci – kvalita života

   – za Babiše: 22. místo
   https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kde-se-nejlepe-zije-seniorum-cesko-je-ve-svetovem-zebricku-n/r~159c85a057cb11e594170025900fea04/

   – za Fialy – 10.místo
   https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/520351-cesko-je-pro-duchodce-rajem-na-zemi-pred-nami-je-jen-devet-statu-sveta

   Když se máme tak špatně, proč jsou tak narvané supermarkety? Nebo nedávno jsem byl v poměrně drahé restauraci – nebylo si kde sednout…
   Vy, co vykřikujete “Fyjalo voctup!” vůbec nevíte, co je chudoba! A jaký je Bureš hajlz, co vyhrožoval v devadesátkách oponentům “že by se vašim dětem mohlo něco stát”, o tom nemluvě.

 5. Jeden by řekl, že jde o placenou reklamu současného vládního slepence. Přičítat polské vládě účelovost daňových úprav jen předvolebním krokům je směšné. My v pohraničí moc dobře víme, jak dlouho tato situaci v Polsku trvá. Když si vzpomenu na předvolební sliby a hesla našich tzv. vůdců vládních stran, tak se mi chce… opravdu chce.. však víte!

 6. V Polsku bude levněji stále ,protože řetězce v Če hách zdražili , až o 400% a ani trošku se nestydí . Hlavně ,že se tvoří zisk ,který putuje z čech ven. Dříve to byli desítky miliard teď jsou to stovky miliard a nechce se jim zlevňovat. Padre Výborný demonstroval jak se pokusí řetězcům domluvit,ale nevyšlo to. Jó a ještě jeden ppznatek od té doby co se zdražili potraviny se nadají jíst!!!! Kvalita je mnohem horší nežbyla v roce 2020.

 7. Pan autor asi neví, že lidé jezdili do Polska za nákupy odjakživa (od revoluce). Dále: kolik je 5% ze 100 Kč? Vy si opravdu myslíme, že když bude základní potravina stát místo sta korun, korun 105, že to Čechy odradí, když nějaké potraviny od stejného výrobce jsou v Polsku levnější o > 100% (příklad: sušenky OREO 176g)??? Dále: koruna vůči zlotému oslabovala, ale už asi měsíc a půl neoslabuje… No nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *