Teploty v Česku vyletí do nových rekordů. Čekají nás opravdu mimořádné dny, oznámili meteorologové

Na konci září už obvykle nikoho nepřekvapí, když si na ven musí obléci bundu, protože už bývá přeci jen chladno, klidně i kolem deseti stupňů. Letošek je ale velkou výjimkou. Jakoby si léto řeklo, že bude trvat ještě o měsíc déle, což je pro většinu lidí pochopitelně příjemná zpráva.

Opravdu nečekané teplo

“V oblasti vyššího tlaku vzduchu se bude nad střední Evropou udržovat teplý vzduch. V pátek bude přes naše území postupovat slabá studená fronta. O víkendu se bude přes střední Evropu přesouvat od západu další tlakové výše, po jejíž zadní straně k nám začátkem příštího týdne začne opět proudit teplý vzduch od jihozápadu,” uvádí ve své týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Týden začal po teplotní stránce velmi příjemně, přičemž je skvělé, že se to bude nadále zlepšovat. V úterý by teploty měly dosáhnout 19 až 23 °C, přičemž ještě více se oteplí ve středu, kdy budou maximální teploty dosahovat 26 stupňů Celsia.

Kdo by si však myslel, že to už je na tuto dobu opravdu maximum a nic lepšího již nemůže přijít, tak nechť se připraví na čtvrtek a pátek. Zde by totiž teploty měly dosáhnout 23 až 27 °C, přičemž i v noci budou na toto roční období netradičně vysoké, a to 15 až 11 °C.

Foto: Shutterstock

Krátké ochlazení, potom opět vedro

V sobotu by se pak mělo opět mírně ochladit, a to na přibližně 18 až 22 °C, což jsou teploty, které by měly vydržet až do úterý příštího týdne. Ovšem ani tehdy nepřijde nějaký drastičtější zlom směrem dolů, ba právě naopak. “V dalších dnech bude 23 až 28 °C,” překvapil svou předpovědí Český hydrometeorologický ústav. Dodejme, že to už budeme psát začátek října.

Čtěte také: Kdy začne v Česku mrznout? Meteorologové už to vědí, je to nečekaně brzy

Užíváme si tak opravdu příjemný začátek podzimu, který stále vybízí i ke koupání na venkovních koupalištích. V přírodních nádržích se i v těchto dnech pohybuje voda kolem 18 až 22 °C, což zaručuje příjemnou koupačku.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments