Čech zavelel k odporu k České televizi. Než platit poplatky, raději poslal peníze na Martínka. A je hotovo

Opravdu zajímavá zápletka se v posledních dnech a hodinách rozvinula kolem poplatků České televize. Stále většímu počtu lidí vadí, že by měli tyto poplatky platit povinnou formou, ačkoliv toto médium třeba vůbec nesledují nebo s ním dokonce zásadně nesouhlasí. Jaký pak dává smysl, že by na jeho provoz měli posílat ještě nějaké peníze?

Zrušme odběr České televize

Mezi lidmi už se formuje určitý odpor, který vzniká také v reakci na to, že Česká televize zjevně nezná mezí a koncesionářské poplatky by se od příštího roku měly zvýšit dokonce na nehorázných 180 korun, přičemž už je bude muset hradit opravdu každý. Zatímco dosud stačilo deklarovat, že nevlastníte televizní přijímač, nově bude muset platit každý, kdo vlastní cokoliv, čím se dostane k obsahu České televize, mimo jiné mobilní telefon, který je v držení prakticky každého Čecha. Platit tedy bude muset doslova každý.

To už ale lidem opravdu nepřijde správné a někteří se zcela oprávněně bouří. Na sociální síti X se objevilo obrovské množství nesouhlasných reakcí, přičemž v rámci některých z nich už je možné spatřovat skutečně demonstrativní jednání a výzvy k odporu.

Foto: Shutterstock

Chybí jim v tom mailu zákonem povinné tlačítko zrušit předplatné,” napsal ve svém silném příspěvku například známý influencer Ondřej Tesárek, přičemž přiložil fotografii emailu, ve kterém ho Česká televize vyzývá, aby urychleně uhradil nedoplatek ve výši korun. Jak sám Tesárek přiznává, tento nedoplatek vznikl tak, že do systému nezadal nové číslo platební karty a poplatek se tak nemůže nadále strhávat. Nemíní na tom přitom nic měnit.

Už to stačilo

Propadla mi u nich kdysi karta a nejsem ochoten jí obnovit. Ztratit čest křivým prohlášením, že nemám telku, nehodlám,” uvedl Tesárek a ironicky vyzval své fanoušky, aby poplatek zaplatili za něj. “Já stejnou částku na oplátku zaplatím na Martínka,” odkázal sympaticky na aktuální sbírku, která rezonuje celým národem.

Čtěte také: Na nového ředitele České televize praskla strašná věc. V hlavní roli Rusové, to není vůbec dobré

Již dříve si Tesárek přitom pokládal otázku směřující na svobodnou volbu toho, komu své prostředky poskytne a komu nikoliv. “Je fascinující, že u záchraný malého kluka si tuhle otázku položit mohu a pak se svobodně rozhodnu, ale u těch věcí “důležitých” – jako jsou dotace na polystyrénové zateplení, koncesionářské poplatky, dotace miliardáři na toasťák – je mi možnost volby odepřena,” uvedl rezolutně.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments