Vynalezl loď ve tvaru UFO, která mohla doletět na Měsíc. Jeho laboratoř ale zničili a sám šel do vězení

Jsou lidé, u kterých není na první pohled poznat, zda se jedná o génie, nebo blázny. Často se takto výjimeční jedinci objevují mezi umělci anebo vynálezci. Jedním z takových mužů byl i Otis T. Carr, který tvrdil, že dokáže vyrobit stroje poháněné volnou energií.

Vědec i snílek

Zásadním pro Otise T. Carra bylo setkání s Nikola Teslou. Od té doby, co s ním začal spolupracovat, začal Carr snít o využití volné energie, která by poháněla nejen například létající auta, ale třeba i kosmické lodě. V jeho době šlo o značně fantazijní projekty, neboť v první polovině 20. století mělo lidstvo k cestám do vesmíru ještě opravdu hodně daleko.

Teslův učedník

Carr se narodil v USA v roce 1904. Nevystudoval žádnou školu, ale věda ho fascinovala. Proto, když poznal Teslu, který měl rozhodně charismatickou osobnost a velké vize, bylo to pro Carra jako zjevení. Oba muži začali spolupracovat a Carr se od Tesly učil a přijímal jeho teorii volné energie. Brzy začal tvrdit, že s ní dokáže zpracoval a využívat ji k moderním vynálezům.

Foto: Shutterstock

Vizionář a génius, nebo podvodník?

Carr dokázal být při představování svých vizí velmi přesvědčivý. O tom svědčí i o to, že se o jeho výzkum zajímal Pentagon a dostával na něj vládní granty. Tvrdil, že dokáže vyrobit létající auta fungující na volnou energii či že dokáže vyrobit vesmírné lodě (dle jeho nákresů ne nepodobné létajícím talířům) schopné doletět na Měsíc či dokonce na vzdálenější planety jen za využití antigravitačních sil.

Génius nebo podvodník?

Byla to pravda? Jeho sponzoři postupně dávali od jeho výzkumu ruce pryč. Zároveň se však zřejmě obávali, že by přece jen mohl něco objevit a (vzhledem k probíhající studené válce) prodat Sovětům, a tak jeho práci přece jen sledovali a dohlíželi na něj. Carr nakonec skončil ve vězení kvůli nekalým finančním machinacím a jeho vědeckému výzkumu už nikdo nepřikládal žádný význam.

Konspirační teorie tvrdí, že byl poslán do vězení, aby nemohl ve své práci pokračovat. Do dnešních dnů nám tedy zůstává otázka: byl Carr geniální vizionář, nebo jen snící mluvka a podvodník?

Foto: Shutterstock, zdroj: Altrogiornale, Newspapers, Wikipedia

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments