Výzva Václava Klause: Chceme zase normálně žít, bez Pirátů. Bývalý prezident šikuje spojence a chystá se do voleb

Bývalý prezident Václav Klaus už se neomezuje jen na účast na různých demonstracích, ale rozhodl se svůj boj za návrat k normálnímu životu pozvednout na novou úroveň. Vydal proto zcela zjevné politické prohlášení, které je možné vnímat jako první výstřel v bitvě o Poslaneckou sněmovnu, do které se bude volit v říjnu.

Exprezident Václav Klaus ve své výzvě apeluje na politické subjekty, organizace i jednotlivce, aby spojili své síly a pomohly do České republiky vrátit občanské a ekonomické svobody, které tu byly zrušeny. Jednoznačně se vymezil také vůči vzestupu extrémní levice, za níž považuje zejména Pirátskou stranu.

Již rok žijeme v podmínkách tvrdých omezení, karantén a lockdownů, které nám – se souhlasem parlamentu – způsobily pouze rozvrat, nikoli odstranění epidemie. Přes všechna vládní opatření je Covidem-19 naše republika jednou z nejvíce postižených zemí na světě s relativně nejvyšším počtem obětí,” uvádí Václav Klaus ve svém prohlášení, které zveřejnil na webu svého institutu. Obává se, že občanská práva a svobody nebyly osekány dočasně, ale rovnou trvale a nevratně.

Bývalý prezident proto odmítá pokračování dosavadní ničivé vládní politiky a požaduje návrat k normálnímu životu v zemi, který je jedinou zárukou budoucí prosperity. “V dnešní situaci však na politické scéně – s výjimkou Trikolóry, SPD a několika jednotlivců – nevidíme síly, které by se programově snažily prosazovat návrat k normálním poměrům, zdravému životu společnosti a svobodnému podnikání,” píše v prohlášení Klaus, čímž zřejmě naráží na nutnost vzniku nějaké další síly, která by tato témata uchopila.

Václav Klaus se věnuje i posledním volebním modelům, které ukazují, že by se moci v zemi mohla chopit koalice Pirátů a STAN. Ty označuje za extrémní novou levici, kterou rovněž spojuje s nepřátelstvím vůči svobodě a kapitalismu. “Znepokojuje nás, že i většina našich současných parlamentních opozičních stran toto nebezpečí nevnímá, je připravena jim pomáhat, a dokonce eventuálně se s nimi spojit,” říká Klaus, opět s nevyřčenou potřebou nového politického subjektu.

Čtěte také: Klaus jde znovu do toho. Stane v čele nové strany, šance na úspěch má velké

Bývalý prezident už nedávno uvedl, že pokud nebude zbytí, postaví se opět do čela těch, kteří budou v parlamentních volbách bojovat pro návrat normálního života a proti vzestupu nové levice. Svou novou výzvu potom opírá o “tisíce dopisů, emailových zpráv i sms zpráv, podnětů, žádostí a výzev občanů ČR učiněných mu osobně, telefonem i na sociálních sítích”.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments