Z Česka ve velkém mizí oblíbené obchody. Neustály krizi

Zatímco ještě před pár lety byla Česká republika pro zahraniční řetězce zemí zaslíbenou, což vedlo k jejich velké expanzi a velkému nárůstu počtu značek na našem území, dnes jsme svědky spíše opačného trendu. Vlekoucí se krize, ať už zdravotní, geopolitická nebo hospodářská přiměla řadu známých jmen, aby tuzemský trh opustily. Přitom je pravděpodobné, že jich v příštích měsících ještě přibude. S kterými značkami už jsme se ale museli rozloučit?

Hervis Sport

Oblíbený řetězec se sportovním zbožím spadá pod značku Spar. Ta na českém trhu skončila už před lety, a teď jí následovala i její sportovní odnož. Ta přitom tuzemském trhu úspěšně působila více než dvacet let. V poslední době se však dostala do velké ztráty a majitel se působení rozhodl raději ukončit. Část obchodů převzal konkurenční Intersport.

Camaieu

Za celých 18 let působení na českém trhu dokázala značka Camaieu otevřít velmi solidních 26 obchodů s elegantní dámskou módou. Všechny ale musely náhle zavřít, protože řetězec se ve střední Evropě dostal do insolvence. Ačkoliv v kamenných obchodech si zboží této značky již nenakoupíte, jeho distribuci online převzal Zoot.

Foto: Shutterstock

Promod

Za roky působení v České republice si značka Promod zaměřená na dámskou módu získala velké množství fanynek. Ovšem ani to nestačilo, aby se zde udržela. Její obchody musely bohužel zavřít.

Pietro Filipi

Specifický příběh stojí za značkou Pietro Filipi, kterou před pár lety převzal ambiciózní mladý podnikatel Michal Mička. Zprvu se zdálo, že jí dokáže dostat z problémů, které měla s odbytem a ziskovostí. Nakonec se ale ukázalo, že podnikatel firmu pouze velkým způsobem zadlužil a ta šla ke dnu. Samotnou značku ale možná ještě někdo opráší.

Iceland

Dokonce i na trhu s potravinami existuje oběť krize. Je jí poměrně oblíbený řetězec Iceland, který prodával zejména mražené zboží původem z Velké Británie. V Česku provozoval deset poboček a eshop, avšak v květnu musel provoz ukončit, protože skončil zadlužený v insolvenci.

Foto: Shutterstock, zdroje: E15, Forbes

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments