Za “debila Babiše” se nemá omlouvat Maláčová, ale Česká televize, míní Hamáček. Podle Kalouska to o ministryni něco vypovídá

Vypadá to, že ministryně práce a sociálních věcí vyvázne z osočení premiéra své vlády bez ztráty kytičky, tedy bez ztráty funkce a dokonce i bez omluvy svého bezprecedentního výroku na adresu premiéra České republiky. Zatím ji nikdo z jejích kolegů k něčemu takovému nevyzval. Maláčová po rozhovoru s Českou televizí okomentovala aktuální dění slovy: “To je bordel, co tady ten Babiš udělal. A teď to všichni musíme slíznout. To je debil, pardon, s prominutím,” rozvášnila se ministryně ještě před zapnutými kamerami. Publicistický pořad 168 hodin pak dostál své pověsti a úryvek odvysílal. Rázem z toho byl poprask.

Maláčová se Babišovi neomluvila

Málokdy se totiž stane, aby ministryně vlády veřejně takto promluvila o premiérovi. To, že se Babiš s Maláčovou v lásce nemají, je asi jasné každému, kdo politickou scénu alespoň trochu sleduje, ale pravdou je, že do kamer se takto obvykle nečastují ani vládní politici s těmi opozičními. A že ti si opravdu nemohou přijít na jméno.

Jana Maláčová v televizi Prima následně svůj ostrý výrok omlouvala tím, že byla v silných emocích. “Když máte velkou zodpovědnost, bez nich to prostě někdy nejde, nejsem robot. Jsme uprostřed druhé vlny pandemie a pro mě je priorita řešit tyto bezprecedentní problémy než jeden výrok,” uvedla ministryně. Jmenovitě premiéru Babišovi, na kterého slova směřovala, se ale neomluvila.

Jak pojmenovat ministryni, ptá se Kalousek

To po ní nechce ani předseda její domovské sociální demokracie, vicepremiér Jan Hamáček. Ten nevidí chybu na straně své stranické kolegyně a viditelné ministryně, nýbrž České televize, která si neměla dovolit takový záznam odvysílat. “Kdyby to bylo na záznam, tak neřeknu ani popel a paní ministryně by se měla omluvit. Tohle ale byl podraz ze strany České televize,” uvedl Jan Hamáček.

Kauzou už se zabývá i samotná Česká televize, jejíž pořad 168 hodin často čelí kritice ze strany politiků. Nyní si tým moderátorky Nory Fridrichové možná naběhl na vidle až příliš naivně. “Včerejší reportáž pořadu 168 hodin, v níž zazněl výrok ministryně Maláčové, považujeme za hraniční, a proto se jí interně zabýváme. Pokud to bude třeba, necháme přezkoumat postup a použití záběru Etický panel ČT,” uvedla mluvčí České televize Karolína Blinková.

Kauzy se chopil také hlasitý kritik vlády Miroslav Kalousek. “Paní ministryně Maláčová prohlásila v ČT, že pan předseda vlády Babiš je debil. Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení,” opřel se naráz do premiéra i ministryně na svém facebookovém profilu.

Paní ministryně Maláčová prohlásila v ČT, že pan předseda vlády Babiš je debil. Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení.

Zveřejnil(a) Miroslav Kalousek dne Neděle 18. října 2020

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments