Záhada okolo lidských těl nalezených v jezeře Mead se stále více zamotává

Během pouhých 12 týdnů došlo ke třem nálezům lidských ostatků v největší přehradní nádrži v Americe a nálezy těl neustále přibývají. Jezero Mead, jehož hladina neustále klesá, začalo vydávat své poklady, které jsou děsivé a přinášejí s sebou celou řadu otázek.

První lidské ostatky byly nalezeny v sudu

K nálezu prvních lidských ostatků v jezeře Mead došlo 1. května 2022. Již ze samotného faktu, že tělo bylo nalezeno v sudu, jasně vyplývá, že se jednalo o vraždu. Přestože se nepodařilo tělo identifikovat, existuje několik teorií, kdy a jak k vraždě došlo. Bohužel kromě jména oběti není možné určit ani jméno vraha. Policie nijak nevyvrací možnost, že do vraždy byla zapletena mafie. Odpovídalo by to totiž způsobu, jakým se vrah zbavil těla. Podle oblečení oběti se vyšetřovatelé domnívají, že k vraždě došlo v 70. až 80. letech minulého století.

Druhé nalezené tělo se podařilo identifikovat

Týden poté, co byl nalezen onen sud s obětí střelby, došlo k dalšímu děsivému nálezu. Jezero Mead vyplavilo další lidské tělo. Ovšem na rozdíl od prvního nálezu, vyšetřovatelé tyto ostatky brzy identifikovali. Jednalo se o tělo utonulého Thomas Erndta. Ten byl u jezera v roce 2002 na rodinné dovolené, a poté, co vyskočil z lodi do vody, jej již nikdo nespatřil. Po dlouhých 20 letech bylo jeho tělo konečně objeveno.

Jezero Mead. / Foto: Shutterstok

Kolik lidských těl bude ještě vyplaveno? Předpovědi jsou hrozivé

U dvou nalezených lidských ostatků to ale rozhodně nekončí. Momentálně již bylo v jezeře nalezeno celkem 5 lidských těl a odhaduje se, že jejich počet bude neustále narůstat. Podle statistik totiž od 30. let 20. století až po současnost došlo v jezeře zhruba k 300 utonutím. Vyplaví jezero všechny své oběti? Na to si budeme muset počkat.

Kvůli neustále se snižující hladině jezera Mead je pravděpodobné, že dojde ještě k celé řadě dalších děsivých nálezů. Zda se ale opravdu podaří najít 300 lidských ostatků, to prozatím zůstává záhadou.

Foto: Shutterstock, zdroj: Thesun, CNN

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments