Záhadná smrt mladíka, který podpálil kostel v Gutech. Zemřel náhle, krátce po znovuvysvěcení kostela. Farář za něj odslouží mši svatou

Jeden ze žhářů, kteří podpálili kostel v Gutech, je mrtvý. Richard T. měl náhle zemřít minulý týden ve svých 21 letech. “Slyšel jsem, že měl zemřít v den maturity. Co se ale přesně stalo, netuším,” uvedl pro deník Blesk muž ze sousedství. Rodina má v plánu se s mladíkem rozloučit ve čtvrtek.

Zpráva nepříjemně zaskočila i kněze Kazimierze Plachtu, do jehož farnosti kostel v Gutech spadá. Ten se už v minulosti několikrát vyjádřil, že všem třem žhářům odpustil. “Nevěděl jsem to. Za Richardovu duši v gutském kostele odsloužím mši svatou,” řekl dojemně.

V srpnu roku 2017 lehl kostel v Gutech ze 16. století doslova popelem. Podpálili ho tři mladící. Jan (tehdy 18 let), Jakub (18 let) a Richard (17 let). Byl to přitom právě Richard, který kolem kostela vylil benzín a škrtl zápalkou. Oheň okamžitě zachvátil celý kostel, hasiči už nemohli nic dělat.

Zatímco Jan a Jakub dostali trest 9 let, respektive 8 let odnětí svobodu, Richard vyvázl jen se třemi a půl roky vězení. Za dobré chování byl propuštěn dříve a vrátil se do školy.

Dnes už je kostel v Gutech znovu jako nový. Rekonstrukce probíhala podle dobových plánů a bylo použito dřevo z beskydských lesů. Kostel byl shodou okolností znovu vysvěcen začátkem června, tedy krátce předtím, než Richard zemřel. Souvisí snad tyto dvě události?

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments