Ronaldo zahodil Coca Colu, viděl to celý svět. Hodnota firmy se okamžitě propadla o více než 80 miliard

Vliv Cristiana Ronalda je obrovský. Když před zraky celého světa na tiskové konferenci odstranil ze stolu láhve Coca Coly a prohlásil, ať lidé pijí raději vodu, způsobil senzaci. Většina lidí ho za jeho krok chválí, protože je pochopitelně vzorem pro spoustu mladých lidí, kteří mnohdy nezdravé slazené nápoje konzumují po litrech. Čtěte více: Ronaldo baví internet. Kamery zachytily, jak naštvaně sklízí sponzorskou Coca Colu a bere si vodu, slazené nápoje nesnáší

Méně radosti už ale asi zavládlo v ústředí Coca Coly. A oči pro pláč potom zbyly jejím akcionářům. Ty si pochvalují, že akcie této slavné nápojářské firmy jsou obvykle velmi stabilní a mají tendenci pomalu stoupat. Ronaldův výstup však tímto titulem na burze pořádně zacloumal. Zatímco před tiskovou konferencí stála jedna akcie firmy 56,18 dolaru, poté, co video s Ronaldem obletělo celý svět, klesla na 55,22 dolaru. Pokud to vynásobíme celkovým počtem akcií, zjistíme, že hodnota firmy klesla z 242 miliard na 238 miliard dolarů. Rázem se tak vypařily 4 miliardy dolarů, tedy více než 80 miliard korun.

Akcie Coca Coly dle Google Finance / Foto: Mix24.cz

Coca Cola zatím Ronaldův krok nekomentovala, je ale pravděpodobné, že ho v rámci sponzorských smluv bude nějakým způsobem řešit. Tím, že na sponzoring fotbalového Eura dává obří sumy si chce pochopitelně marketingově pomoci, nikoliv uškodit, což se právě stalo.

Na druhou stranu, Ronaldo je vedle Lionela Messiho možná jediným fotbalistou, který si něco takového může dovolit, aniž by to na něj mělo nějaký větší dopad. Těžko si může Coca Cola dovolit pustit se do jednoho z nejslavnějších fotbalistů všech dob a stále hrající legendy. To by potom její akcie mohly propadnout ještě o pár pater níže.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments