Záhadná smrt rumunského kryptobarona. Najednou zmizelo 43 miliard korun

Světem kryptoměny Bitcoin hýbe temná událost. Náhle zemřel jeden z jeho pravděpodobně největších vlastníků na světě. Rumun Mirco Popescu se podle deníku Teletica utopil u pobřeží Kostariky. Vlastnit měl kryptoměnu v přibližné hodnotě 43 miliard korun. Ta se ale zřejmě definitivně ztratí, protože není známo, že by někdo měl Popescovy přihlašovací údaje k účtu.

Mirco Popescu byl velmi výstředním mužem, který neváhal veřejně prezentovat své konzervativní názory. Na jejich základě byl také mnohokrát obviněn z rasismu či sexismu. Mnoho si z toho ale nedělal, protože na svých kryptoměnových účtech nastřádal obrovský majetek. A to především proto, že Bitcoinu věřil od jeho počátků.

To ale neznamená, že by ke kryptoměně nebyl také kritický. “Může zabít všechna vaše přátelství i rodinné vazby. Nakálí vám do drinku a znásilní domácí mazlíčky,” napsal například na svůj Twitter. Šéfredaktor Bitcoin magazinu Peter Rizzo ho označil za “hlavního filozofa Bitcoinu”.

Bitcoin pro mnohé představuje bezpečný přístav pro jejich prostředky, je však třeba si také uvědomit, že se neřídí běžnými zákony, například dědického řízení. Pozůstalým po Mircovi Popescovi tak mohou zůstat jen oči pro pláč, protože se k jeho bohatství nemusí nikdy dostat. Tedy, pokud se někde přeci jen neobjeví přístupové údaje k jeho bitcoinového účtu, případně pokud se do něj už někdo nedostal. Někteří diskutující na kryptoměnových fórech totiž naznačují, že jeho smrt nemusela být náhodná.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments