Zeman se vrací na scénu. Zkušenost říká, že se bude mstít

Je otázkou, nakolik je to opět především divadlem kanceláře prezidenta republiky, ale na první pohled by se mohlo zdát, že se Miloši Zemanovi skutečně daří lépe. Už jen proto, že byl přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Jak ale Ústřední vojenská nemocnice podotýká, není to ani tak proto, že by jeho zdravotní trable byly pryč, jako spíše proto, že se jeho stav podařilo stabilizovat.

V jakém je však Zeman duševním rozpoložení, to je opět velkou otázkou. Kancléř Mynář s mluvčím Ovčáčkem se teď zjevně snaží o to, aby zneplatnili výrok o tom, že prezident není schopen vykonávat svou práci, na základě čehož chtěl Senát aktivovat článek 66 ústavy a zbavit ho jeho pravomocí. Dozvídáme se tak, že Zeman začíná úřadovat. Je ale nejasné, jakou toto úřadování bude mít kvalitu.

Vyjděme však z toho, že je prezidentovi skutečně lépe a že své pravomoci alespoň do určité míry bude schopen vykonávat. V takovém případě padá aktivace článku 66 pod stůl a Miloš Zeman se vrací na scénu jako politický hráč.

Nešlo si přitom nevšimnout, jaký v české politice panuje klid, když není ostřelována z Hradu. Snad i proto teď Česká republika rychlým tempem směřuje k nové vládě, které se z cesty klidil i Andrej Babiš, jenž měl původně od Zemana přislíbeny dva pokusy k sestavení vlády.

Tato idylka se ale může rychle změnit. První tóny v nové písničce už ostatně zazněly. Miloš Zeman se podle slov svého kancléře chce setkat postupně se šéfy všech politických stran. Vzhledem k okolnostem však není jasné, v jakém to bude tempu, ale zjevně ho bude určovat prezidentská kancelář. První průtahy jsou tedy na cestě. Zeman v minulosti také mnohokrát ukázal, že rád mluví do jmen ministrů, a když se mu některý nelíbí, ať už z jakýchkoliv důvodů, prostě si postaví hlavu a nejmenuje ho. Personální politika pětikoalice tak ještě může dostat na frak.

Přestože je Miloš Zeman nemocný a mohlo by se zdát, že teď raději všechno nové vládě odkýve, zkušenost s tímto prezidentem bohužel věští něco trochu jiného. Zeman nenechává jen tak být křivdy, které se mu v jeho očích dějí od druhých. A skutečnost, že ho část politické garnitury, která je navíc úzce propojena s budoucí vládou, chtěla zbavovat pravomocí v době, kdy byl nemohoucí, to bude zcela jistě brát jako velký úkor.

Foto: Pražský hrad

Nenechte si ujít
Když si jdete nakoupit potraviny do některé z prodejen obchodního řetězce Lidl, pravděpodobně nepřemýšlíte o tom, že navyšujete tržby jedné z největších společností světa, která má obrovský vliv na naše životy. Nejen v České republice jde o nejvýdělečnější řetězec. Expanduje všude po světě. Jde o peníze Loni to pro něj dopadlo naprosto rekordně. Tržby Lidlu, který spadá do skupiny Schwarz Gruppe, jež vlastní mimo jiné i sesterský Kaufland, se vyšplhaly na neuvěřitelných 81,8 miliardy euro, tedy přes dva biliony korun. To je více, než jaké jsou příjmy celé České republiky. Lidl je tak ekonomicky silnější než středně velký a poměrně vyspělý stát. Přitom neustále roste. Tržby se za loňský rok zvedly o 23 %. Lidl je jedničkou i v České republice, kde se mu neustále daří navyšovat obrat. Ve sledovaném období dosáhl na 84,4 miliardy korun, přičemž zisk tvořil 5,18 miliardy korun. Český trh je podle čísel také pro tento obchodní řetězec velmi specifický, rozumějte ziskový. Globální ziskovost Lidlu loni činila 2 %, což je možno brát jako určitý standard mezi obchodními řetězci. Ovšem v České republice dosáhla ziskovost trojnásobku, a sice 6 %. To už je vysoce nadstandardní a jen to řečí čísel dokládá to, co si všichni mysleli. Nejen Lidl, ale i další obchodní řetězce české zákazníky doslova ždímou a mají z nich nadstandardní zisky. Nadstandardní zisky Mohlo by se zdát, že tato míra ziskovosti je stále velmi nízká, ovšem v prostředí obchodních řetězců je skutečně vykázaný zisk ve výši 6 % opravdu hodně vysoký. Je potřeba si také říct, že řetězce pro svou mateřskou centrálu vydělávají i jiným způsobem. Velké peníze mají například v nemovitostech, kde podnikají, a v úvahu je třeba brát i nejrůznější transferové platby v rámci koncernu, kterými se zisk uměle zvyšuje, avšak peníze reálně generovány jsou. Čtěte také: Lidl začal s prodejem solárních panelů na balkon. Elektřinu tak může mít zadarmo úplně každý Je přitom zajímavé, že dvojkou po Lidlu je v České republice Kaufland, který patří do stejné skupiny. Schwarz Gruppe tedy tuzemskému trhu doslova dominuje. S mírným odstupem je třetí Albert, ovšem další řetězce už potom ztrácejí poměrně významným způsobem. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Na jedné straně slýcháme, že obchodní řetězce v České republice mají na růžích ustláno a sklízí plody předražených potravin, které prodávají. Na druhé straně jsou ovšem ekonomická data, která svědčí o tom, že to v tomto ohledu přehnaly. Maloobchodní tržby neustále klesají, a to už více než rok. Obchody na odpis To pochopitelně není pro obchodníky optimální situace. A zatímco velké značky supermarketů se stále drží, jelikož mají velkou vyjednávací sílu vůči dodavatelům a prodejní vůči zákazníkům, na některé obchodní řetězce už to tvrdě dopadá. Neměli bychom být tedy překvapeni tím, že přijde větší vlna krachů. Ostatně, už to začalo v loňském roce, kdy zničehonic zkrachoval jeden z oblíbených obchodních řetězců Enapo, respektive jeho provozovatel, společnost Rosa Market. Ačkoliv jde spíše o menší prodejny, celkově jde o velký řetězec, který provozoval kolem 130 vlastních prodejen a další desítky formou franšíz. Šlo tedy o skutečně významného hráče. Rána pro zákazníky je o to větší, že často bylo Enapo či sesterský Pramen jediným obchodem ve vsi či v menším městě. Teď se tamní zákazníci ocitli bez možnosti si ve svém přímém okolí nakoupit. Některé prodejny sice přebírají konkurenti, ovšem zájem nemají ani zdaleka o všechny. Lidé bez práce Ono kdyby ty prodejny totiž nějak skvěle fungovaly, potom by Enapo zřejmě nemuselo končit. Firma přitom generovala mnohamiliardové obraty, ovšem už se jí nedařilo z nich vytvářet zisk, který je pro fungování společnosti klíčový. Nějakou dobu byla ztrátová, přičemž v posledních letech už šlo o stovky milionů ročně. Čtěte také: Nejlevnější obchodní řetězec je najednou v Česku. To nikdo nečekal, nakupují tam i Ukrajinci Dle insolvenčního návrhu činí dluh společnosti nějakých 430 milionů korun. Dluží například svým dodavatelům. Opravdová nepříjemnost je to nicméně především pro zaměstnance, kteří pochopitelně letí na dlažbu. Rosa market jich přitom na plný úvazek zaměstnávala téměř tisíc a další stovky na dohodu. Spousta těchto lidí si teď musí hledat nové zaměstnání. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Je to nepochopitelné, ale české obchodní řetězce si ani v této době, kdy jsou doopravdy pod drobnohledem, nedávají pozor, a stále se snaží zákazníkům prodávat nekvalitní potraviny. Pozornost se tentokrát upřela na Penny Market, který jinak u zákazníků v poslední době sklízí docela pozitivní reakce, a to mimo jiné i za své privátní značky. Nedají si pokoj Jenže právě na tomto poli teď pořádně selhal. Nestalo se to přitom poprvé. Státní zemědělská a potravinářská inspekce už v listopadu loňského roku konstatovala, že řetězec prodává výrazně ošizené těstoviny San Fabio Reginelle. Obsahovaly totiž podstatně méně vajec, než kolik bylo deklarováno na obalu. Jednou by se prohřešek dal pochopit, pokud by si řetězec vzal ponaučení a již ho znovu neopakoval. To se ale bohužel nestalo, a tak teď přišla další rána. Kontroloři si vzali na paškál ten samý výrobek, a opět zjistili, že co do složení nevyhovuje. “Podle informace na obalu měla předmětná potravina obsahovat 20 % vajec, avšak rozbor v akreditované laboratoři potvrdil obsah vajec v množství pouze 12,1 %,” uvádí SZPI ve své zprávě. Jde opět o těstoviny San Fabio Reginelle, tedy produkt pod privátní značkou Penny Marketu. Už toho bylo dost Jeho datum minimální trvanlivosti je do 3. února 2027 a prodává se v balení 500 gramů. Výrobcem je maďarská společnost Gyermelyi Zrt. “Spotřebitelům tak byla poskytnuta zavádějící informace o skutečném složení potraviny,” dodala inspekce. Upozorňujeme na další případ klamání o obsahu vajec v těstovinách z Penny Marketu 🥚 👎➡️ Více informací o zjištění a kompletní fotodokumentace:https://t.co/jOQ40nZBxO🔗 Zjištění obdobného charakteru jsme zveřejnili dne 7. 11. 2023: https://t.co/YJYXRBKrbz #napranyri pic.twitter.com/Fc1O1fwWZm— Potraviny na pranýři (@NaPranyri) February 21, 2024 Čtěte také: Obchody ve velkém ruší samoobslužné pokladny. Češi na ně vyzráli a nakupují zadarmo Tyto těstoviny tedy sice konzumovat můžete. Nebylo na nich shledáno nic závadného, ale na druhou stranu je budete jíst s vědomím, že jste byli oklamáni. Opět se tu někdo pokouší prodávat výrobek, který nesplňuje to, co slibuje. Podobné jednání by mělo být pokutováno přísněji, aby si řetězce daly dobrý pozor. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

45 Replies to “Zeman se vrací na scénu. Zkušenost říká, že se bude mstít

  1. Krásné, že tě největší Čech všech dob tak sere i po své mrti, rudý, tupý, páchnoucí kolaborante. Díky panu Václavu Havlovi, můžeš kdykoliv z Letiště Václava Havla opustit tuto krásnou zemi, která není pro zkurvence, jako jsi ty!!

   1. Ty nemoudro zbytečné, on Václav Havel postavil letiště? A největší Čech k tomu? Krásnou zemi jsi opustil ty do USA a tvoje druhé já do Kanady. To jsi už taky zapomněl, ty prvoku?

    1. Ty hovado rudý, největší Češi byli vždy byli nuceni emigrovat: Komenský, Masaryk, Tigrid, Tříška, Forman, Lendl, Navrátilová, a tisíce dalších ale to hovadojdu jako jsi ty, nic neříká.

     1. Proč si nezrušíš jeden nick ty rozvědčíku udatný? Je to příznačné, že se takové lejno řadí mezi největší Čechy nucené emigrovat. Ti mrtví rotují v hrobě, ti živí se objednali ke cvokařovi. Ostatně, v pondělí si řekni při vizitě o změnu medikace. Ta stávající už neúčinkuje.

   2. V srpnu 68 v LBC, když to Rusové kropili z protiletadlového kulábru na tanku, tak ten zrzavej skřet ležel s Třískou u Plzeňky v Moskevské ulici a brácha pár metrů od něj. Dodnes si vyčítá, že ho nepřistrčil do rány!

  2. Ale, že mu to trvalo, po těch “krušných” letech v komkrimech?! Ale úkol splnil dokonale, omluva skopčákům a prolomení Benešových dekretů u vybraných jedinců (Schwarzenberg apod.) + zalezení do zádele USA a Západu.

 1. Jmenování vlády prezidentem za stavu, kdy vítěz či vítězové mají v zákonodárném sboru jasnou většinu a jsou domluveni, se redukuje role prezidenta na roli čistě ceremoniální. Více od něj není potřeba, žádné zprostředkování, tak jako třeba minule. Pokud bude Zeman dělat problémy, tak parlament může Hrad úplně odstřihnout od financí.

 2. Prezident Miloš Zeman v pátek v rozhovoru pro rádio Frekvence 1 potvrdil, že bude premiérem jmenovat Petra Fialu z ODS. Šéf hnutí ANO, Andrej Babiš podle něj nemá zájem být předsedou vlády.

  1. A ještě řekl, že je mu program ODS sympatický. Byl to vůbec Zeman nebo Vráťa teď hraje na druhou stranu ? Jeho příznivci z toho budou mít zamotanou hlavu.

   1. Přesně tak… Hlavně si byli jisti, že to Zeman bude Fialovi kazit, aby mohl jmenovat prozatimní vládu.

   1. Okopíroval jsem to z jiného serveru a tak to píší všude i po světě: Prezident Miloš Zeman počítá s tím, že jmenuje co nejrychleji předsedu ODS a kandidáta pětičlenné koalice Petra Fialu premiérem. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to zdůvodnil tím, že o jmenování už nestojí dosluhující šéf vlády Andrej Babiš. „Zeman je zpět,“ řekl k tomu následně Babiš. Vládu chce Zeman jmenovat na zámku v Lánech.

    Zdroj: 

    1. Ty hlupáčku, kopíruješ ani tomu nerozumíš. Čekal jsem spíš, že budeš nasranej z toho, že prezident ožil. Ještě nemáš noty z ústředí a tak to zatím nekomentuješ?

 3. Souhlasím s autorem článku. Zeman se umí mstít,ukázal to už mnohokrát. Takový malý Stalin řekl bych.Na rozdíl od tohoto masového vraha,který měl neomezenou moc tu Miloš nemá (naštěstí ) ale ta podoba ve lhaní a mstě tu je. Možná,že tu jeho mstu zkrotí trochu nemoc určitě není zcela zdrav.Ono léčení alkoholismu trvá dlouho a ne každý to zvládne. Chce to silnou vůli.

 4. Největší pomsta bude, když dokope slepence aby začaly vládnout. To bude něco. Všechno od Andyho bylo blbě, tak zrušit a začít znova a lépe. Slepence totiž mají recept na všechno, už jsem natěšenej ..

  1. Pravda.Celý národ bude mít kabaret,ale bohužel to jejich vystupování
   přijde mnohonásobně dráž,než by za běžný kabaretní výstup zaplatili.
   Ale jedno je jisté.Ještě nikdy lidé neviděli v jednom kabaretním vystupování současně tolik kašparů na scéně najednou.

   1. Mýlíte se příteli. Reality show Andreje Babiše má mnoho hvězd, zpěvák, multifunkční ministr, angličtinářka, paní kontrolorka, pán se zápisníkem, stolní kytarista, červenáček, Máňa s podkovou, pár skrytých talentů, které nikdo neviděl, jak je rok dlouhý a hlavně pan principál, kterému nic nepatří, nic nepodepsal, po žádné funkci neprahnul a pro každý den má novou výmluvu.

  2. Dokope slepence, aby začaly vládnout ? Pokud jsem si všiml, tak se vítězové voleb nesnaží vládnutí vyhnout. Podepsali koaliční smlouvy, dohodli si rozdělení ministerstev, jsou známy dvě třetiny budoucích ministrů, Petr Fiala má přislíbenou schůzku s prezidentem, takže asi je k tomu nikdo kopat nebude. Od Andyho bylo špatně leccos, deficitní rozpočet v době konjunktury, EET která přinesla menší zvýšení výběru daní, než by odpovídalo růstu ekonomiky, stavební zákon připravili tak špatný, že ho naštěstí ani nestačili předložit.

 5. Jmenováním potrestá slepenec nejlépe.Jen ať ukáží co umí,už se snaží.Ještě nejsou jmenovaní a už hází hnůj na slib jak budou snižovat úřednický aparát.Jednoho se bojím nejvíce,že začnou přijímat migranty podle taktovky Bruselu.Mě spíš zarazilo jakým hrubým způsobem se snažili odstranit prezidenta Zemana ze scény.Jenže jemu neslouží nohy,ale hlava pracuje dobře.Není dokonalý,ale hloupý není,jinak by se jej opozice nebála.Nikomu nepřišlo divné jak “záhadně”prezident onemocněl v době kdy nejvíc překážel?.

  1. Jakože opoblok podplatil hradní partu, aby panu prezidentovi nalila více než obvykle a vyřadila jej ze hry ? To je hodně dobrá konspirace, proti tomu je Elvis žijící v utajení v Bolivii slabý odvar.

   1. Myslíte, že je na Hradě funkce ochutnávače?? Tak proto byl 4% Forejt pořád tak veselý, sjel si lajnu kokeše a byl v ažůru.

 6. A ta pomsta je co? Že chce urychleně ustavit novou vládu? No to bude pomsta lidem, za to, že si nepamatují,co je ODS a TOP zač.

  1. Máte krátkou paměť Jarine velmi krátkou. Miloš se chová jako monarcha stalo se nejednou,že už mnoho lidí odmítl jmenovat do funkce ministrů jen proto,že někdy o Milošovi něco řekli co se milostpánovi nelíbilo,nebo kolik odmítl k 28.10. jmenovat lidí na vyznamenání či do různých funkci děkanů či předsedy soudů atd. Důvod opět stejný neochvějný buď se Miloše nějak dotkli nebo měli jiné názory než on.

   1. Ale paměťmám velmi dobrou. Takže on je povinen jmenovat,s kým nesouhlasí ? Jmenovat p.Koudelku,který spíš než o bezpečnost státu, se stará o ovlivňování politiky a chodu státu ,na což obyčejní lidi jen doplatí? Jmenovat další soudce,když ti ,co tam sedí nejsou schopni pomalu nic za 3roky rozhodnout?nebo udělat alespoň 1stání. Máme totožný spor v Čechách a Holandsku, u nás jak jsem popsal a v Holandsku dostal odpůrce na srozuměnou,že bude pro něj lépe se dohodnout a platit.
    A co těch generálů-za co? Vždyť je jich pomalu víc než mužstva se schopností vzít zbraň !!
    A v jakém stavu je školství, to vidím,co padá z těch nových zvolenců a jaký maj životopis-co dokázali? Např p.Pekarová zajišťovala přezkoušení svařečů a řidičů mot.vozíků v pers. agentuře?
    To je skutečně třeba rozdávat tolik vyznamenání? Četl jste někdy,za co se taky dává VŠ diplom ?

    1. No, tak třeba mladý Uhl měl vystudovat FF UK a získat Bc. (blbce), či Mgr. (magora) za vliv comicsů na vývoj člověka, skutečně přínosné téma pro společnost. Jeden čas bylo v inzerátech, že shánějí lidi s VŠ (ne absolventi MUP a UJAK), víc není třeba dodávat.

 7. Ještě já mu nepřeji nic zlého,když už nemuže at abdikuje,a žije si až do tisíce let,ale at už nerozděluje společnost,muže pořádat pro fandy a sovětské přátele alkoholové mejdany ,psát paměti a držet se za ručičku s Klausem,ale proboha at už dá pokoj

 8. Dementa je třeba poslat na odvykačku a tam ho už nechat do vyschnutí, v politice něco takového nemá co dělat !!!

  1. A Kalousek?!!Má našlápnuto kandidovat na prezidenta.Ten ti nevadí,máš taky dvojí metr?

 9. Tři dny připravovali cirhozovou trosku na telefonní rozhovor, pak to museli roztříhat a lepit aby to dalo aspoň nějaký smysl. Z postele se to už nedostane. Tohle je naše zrcadlo!! Lži a degenerace!!!

 10. ZPRÁVY DNE: 
  Včera začala ustavující schůze nové Sněmovny

  • Poslanecká sněmovna se v pondělí sešla poprvé v novém kabátě. Poslanci složili slib a ve středu budou v jednání pokračovat. Čeká je volba předsedy a místopředsedy Sněmovny i členů Mandátového a imunitního výboru.

   
  Předsedové demokratických stran podepsali koaliční smlouvu

  • Součástí koaliční smlouvy jsou i programové priority vznikající vlády. Patří mezi ně konsolidace veřejných financí, důchodová reforma, školství či obrana. Zahrnuty jsou i body jako zastavení unášení státu a posílení nezávislosti veřejnoprávníc

   
  Opravy škod po plastové pietě se vyšplhaly přes půl milionu korun

  • Svíčky v plastových kelímcích jako připomínka třiceti tisíc obětí covidu-19 byly nevkusné a neekologické. Zároveň poničily dlažbu nádvoří Pražského hradu, jejíž oprava stála přes půl milionu korun.

   
  Úspěšný den Vám přeje,
  tým Milionu chvilek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *