21. 6. 2024

52 příspěvků u článku “Zhroutil se další významný dodavatel energií. Na jeho výhodnou nabídku naletěl i Energetický regulační úřad

 1. To hovoří za vše – Maďarsko odebírá plyn přimo z Ruska za cenu 250usd za 100tis. M3 ! Oproti tomu Česká republika odebírá plyn z Německa a platí 700Usd za 100tis. M3 !! Stejné svinstvo je kupování drahé elektřiny z Evropské burzy + díky nesmyslným předražením emisních povolenek aby si jistá skupina lidí plnila své kapsy !Jsme jen blbé ovce nad nimiž stojí rozkročené Německo a společně s EU nás žene do finanční propasti !! Pryč z EU pryč s Green Dealem pryč s Top09 Piratama Ods Kdu-Čsl lezoucí EU a Bruselu do zadku !!!

   1. Bylo to během posledních 3-4 dní na seznamu.cz v komentařich občanu i s odkazem na dané oficialní stránky. A 1 vsuvka pro vás – proč si Čez k ceně za kterou nakupuje elektřinu na burze připočitává dalšich 30% od 1.1.2022 ?!!! To je normální zlodějna dobytka Beneše a jeho poskoku z vedení Čezu !!!

     1. Naučte se číst – v komentařích občanu s odkazem na dané oficialní stránky ! Tedy pro vás polopaticky – pod komentářem jednoho z občanu na dané téma byl odkaz na oficialní stránku kde bylo jasně napsáno za jakou cenu a odkud státy Eu odebírají plyn k 1.10. 2021 !

     2. Tak proč sem ten odkaz nedáš? A hlavně odkaz, za jakou cenu odebírá Maďarsko.

     3. Protože nemám čas to hledat někde na seznamu který článek to byl a pak pročitat x komentařu pod kterými ten odkaz byl…..

     4. Takže typická dezinformace, nic z toho, co píšeš, nedokážeš doložit.

  1. Maďarsko je svobodná země.Tak ji v podstatě nevadí spekulace na burzách.To se o naší zemi říci nedá !

  2. V době, kdy jsme odebírali plyn přímo z Ruska, tak jsme měli naopak ceny vyšší než např. Německo. Právě jednotný EU trh tomu učinil přítrž. Je možné (i když ty ceny nikde nebyly oficiálně publikovány a potvrzeny), že na případu Maďarska Rusko ukazuje, jak je vstřícné. Historická zkušenost ale praví, že až mu zase náhodou sedneme na lep tak utáhne šrouby. Ano situace není dobrá a nejlepší je dělat vše pro to, aby plynu bylo třeba co nejméně.

 2. Mix24 ještě nezaznamenal, že Zeman jmenuje celou vládu? Nejzajímavější informace je o tom, že ERÚ spadl do DPI?😂😂😂

  1. Koho by zajímala vláda odporného slepence 5 odporných stran a jejich doslova hnusných předsedu ?! 60% národa zajímá ta Euro lumpárna zlodějna s předraženou elektřinou a plynem – lumparna a zlodějna s předraženým benzinem a naftou – předražené ceny v obchodech atd.atd. !! Vláda Euro vlezdopr….. uspávače hadu z ODS – proArabské kur.. – feťáka a bojovníka za hnutí Antifa musí co nejdřive tahnout do horoucích pekel !!! Pryč z EU a Bruselu dokud je čas !!!

 3. Tak vzhledem k tomu jak momentálně rostou na burze ceny energií do naprosto absurdních výšin se ani není moc čemu divit. Postupně zkrachují všichni kromě DPI a elektřina i plyn se stanou luxusem pro bohaté. Pokud bych měl ve svém RD platit za energie současné ceny, stálo by mě to téměř 200.000,- ročně, což je samozřejmě nesmysl, který platit nehodlám a nebudu. Letos jsem ještě plynem nezatopil a ani nezatopím. Dole v baráku mám krbovky, tam topím zadarmo odpadky a dřevem z lesa, v patře netopím, tam mám 14°C a chodím tam ve svetru. Ještě nevím jak to vyřeším s elektrikou, na soláry nemám peníze, v nejhorším to pořeším odběrem načerno, je mi to už tak nějak jedno. Nenechám se vydírat nějakým zas…i spekulanty, mafiány, ekofašisty a zelenými idioty.

  1. Odběr na černo ne. Ne, že by jste poškodil jiného, než sebe. Kriminál je nedůstojné místo obzvláště dnes. Rozumím vám.

  2. Slyšel jsem od ženy o druhém muži její matky, který kdysi prohlašoval, že příjde brzy čas, kdy budeme muset všichni zpátky,, na stromy”.
   A ejhle. Málokdo si dnes dokáže představit život bez elektřiny. Stejně tak málokdo vï, že takto žije mohutná část světa doposud. A nejsou z toho frustrovaní. I já si už umím docela dobře takový život představit a dokonce užít. Zatím mám elektřinu levnou v Polsku. Ale co je dnes nemusí být zítra. Mražáků jsem se zbavil. S lednicí to chystám. Mám v zemi na zahradě velmi chladný sklep. Bránu mám neelektrickou. Nestačí zmáčknout čudl na dálkači, jako v prvním domku v Česku. Ve studni el. čerpadlo co mi dodává vodu do tlakového zásobníku ve sklepení. Mám v hlavě alternativu na ruční, kyvadlový pohon. Trochu jiný systém. Budu kupovat lustr na petrolej i lampy a pořádnou zásobu petrolínu. Plyn přerušeny dodávky, odpojen a kotel na tuhá paliva zůstal, avšak demontovana roura z kotle i zdi a komín v tom místě zazděný, abych mohl nahoře v pokoji nad sklepem do stejného komínu napojit krbovky. Vyhřejou více pokojů. Dřevem. Dost starých zásob. Vyměním však za kamna kuchyňské i s troubou, aby se dalo vařit bez elektřiny. Nyní celoelektrický sporák zatím. V koupelně nové kamna typu Petra. Vyhřejí druhou stranu baráku přes chodbičku i další pokojík. Samozřejmě Węgiel. Uhlí. Z Polských kopalní. Kvalitní, černý ořech. Stačí denně pár lopatek. Neuvěřitelná výhřevnost a dlouhodobost sálání. Je to tam sauna skoro k nevydržení. Říkáte si uhlí? Ale já jsem v Polsku…, které odmïtá nesmysly zeleného údělu a asi i vždy bude. Brečouny za svěžím zimním vánkem posílám do Zanzibaru. Moji sousedi dýmí o sto šest. Takový je život. Po desetiletí tak lidi topili a zemi tohle rozhodně neuškodilo. Jen to venku holt smrdí, než příjde silný, ostrý severák a vše nerozfouká a je zas fajn🙂. Čistý vzduch na vesnicích v zimě je výmysl vybřiduchů a veksláků s,, čistýma energiema”. Teď jde vidět do jakého otroctví lidi zavlekli. Můžete si v Česku chrochtat nad krásou svěžího, mrazivého vzdoušku a doma lámat peřiny, jak překližku.
   Jo a stavím kadiboudu. Septik mi vyveze hovnocuc, nebo to postaru vykýbluju,když by ten náklaďák nemohl přijet kvůli chybějícímu adblue třeba. Pole mám od podzimu zorané a prohnojené kravským hnojem od souseda co pase na okolních loukách. Bude príma úroda. Jediné co řeším je pračka. To je v celém domě jedinný spotřebič co nevím, jak obejít, nahradit. Valchu nemám a řeku Wislu mám 4km.😆Taky pořešíme…
   Myslím to vážně. Od Jara proud nebudu potřebovat přišlo li by na to. Neříkám, že to shodím, ale v případě black outu mě to nezaskočí. Jo a TV k životu nechci. Blikající hovnomet. Tak, tak…

   1. Nenastane brzy doba,že si budeme pořizovat elektrocentrálu a menší baterii a odstřihovat se od vedení? Reg .úřad zdražil platby “za vedení”,prý je to drahé udržovat .(Hlavně ,že Němci ho maj u nás zadarmo a chránící trafo jsme zapla-tili-tíme tedy my.A to stálo ranec!!). Pan Beneš měl za to nošení dárečků Nagyové-Nečasové letět z místa většinově státního podniku. Asi jako ten povedený páreček.

  3. Jinak opravdu je mi líto lidí v ČR co tam s nimi dělají. Ve všech ohledech. Navrhnul jsem asi před deseti dny naší rodinné kamarádce, že ji pomohu získat bydlení v Polsku. Sama vpodstatě naťukla tuto otázku. Víceméně jen tak. A? Plácli jsme si v předminulé Sobotní noci a čekala pak co bude. Má skvělý byt 120m. Celé horní patro velkého rodinného domu, kdy domácí bydlí dole. Zezadu svůj vchod. K dispozici zahradu. Vlastně všechno. Majitelé jsou denně pryč od rána do pozdního večera. Za cenu debilního 1+1 v Karviné, kde platila 11000kč pronájem komplet za vše. Za ten byt v Polsku se vším všudy komplet desítka. Vše nové. Pěkný masivní nábytek. Krásná kuchyně s novými spotřebiči. Velkorysá koupelna s vanou i sprchovým koutem a komorou na cokoliv. Ložnice, pokoj pro děti, lodžije. A vilková čtvrť. Ne sídliště s fetkama. A víte co mě na ní baví a má můj respekt ta holka? Že do toho práskla z hodiny na hodinu. Desetiletého syna přihlašuje v Lednu do Polské školy. Už jsme byli za ředitelem. Mají tam prý děti z Ukrajiny a dokonce Maďarska. Říkal, že velmi chutné obědy za 4,50 zľ týdně. Ne, nezmýlil jsem se. Půjde jen do o stupeň nižší třídy. Daň za vyrovnání se časem žákům kvůli jazyka. A s holkou dva roky bude prostě doma zatím. Příjmy má. Netřeba specifikovat. Ale dala i s dětmi vale té pakárně tam. Vánoce, už bude komplet tady. Máme k sobě cca 17km.Budeme se navštěvovat. Chci říct, že změna jde za každých okolností. I pro svobodnou matku s dětmi. Už ji nemusí zajímat růst cen energii v tom absurdistánu.

   1. úplně nejvíc ale udělala pro své ratolesti. Jednou mámě poděkujou za to. Nikdo tu do nich nebude nic chtít bodat a nutit je ve škole hadry na ksichtíčkách, ani jinde.

  4. Jo jo s EU jdeme akorát tak do prde.. a ze středni třidy ty svině udělají občany žijící na pokraji chudoby !!! Pryč s tou zkurv…. vládní koalicí lezoucí Německu EU a Bruselu do řiti ! Pryč s Green Dealem – pryč z EU !!!

 4. Jedno je jisté,z majitelů se stávají díky poslancům polobozi.Nic jim není svaté! A za nic nenesou odpovědnost.My co jsme objeti těchto spekulantů jsme si jisti že zasáhne vyšší moc.Když ta pozemská jde proti lidem.

 5. Nějak se mi nechce líbit ČEZ prodej. Už dávno jsem měl dostat vyúčtování a rozpis záloh na příští rok, Nedovoláte se tam, na e-mail nereagují, Na OC mi řekli, že vše je v pořádku, že nestíhají, tak mám počkat. Nevím, nevím…

 6. Měl jsem nedávno takový rozhovor. Zamyšlení někoho, kdy jsem se pokusil porozumět. Každá mince má prý dvě strany a byl jsem usvědčen z jakési jednostranosti. To, že má určitá skupina zájem položit a rozmetat západní svět, tak o tom pochyb nemám. Je tedy bezprědmětné řešit všechny tyto nepříjemnosti doby horem spodem, nikam to nepovede. Možná tvrdý, ale opravdu s tvrdým Y odpor. Možná. Prý tedy rozežranost světa nelze být, již větší. Lidé se dostali, vydrápali se na vrchol, úplnou špici pyramidy a s jídlem roste chuť. Jedná se prý o jakousi snahu o,, bohorovnost”, na kterou jaksi není nárok. Né každý může být Král a podle toho se chovat a žít. Král byl vždy pouze v dané oblasti jeden. Z Boží vůle Král se vždy říkalo. A ten měl privilegia stejně, jako šlechta okolo něj. A poddaní? Odpovězte si sami. Je to řád daný co svět světem stojí a lidem bylo různými čachry a podvody o tom, že mohou něco měnit a ovlivňovat v nastrčených parlamentních demokraciích podstrčeno vědomí, že i oni mohou být šlechta a král. Jen osel si dnes myslí, že pokrevní linie velmi nelítostných rodů různých králů a dokonce Egyptských faraonů je pryč. Že nepokračuje. Nejlepší majstrštyk Satana je, že popírá sám sebe. Svou existenci. A tyhle pokrevní linie si umí volit příklady hodné následování. A nyní je tu skutečný hněv pro drzost lůzy chtít více, než drobty z jejich bohatého stolu. Tím hodokvasem je země, jako taková. Pokud nás nepobijou co zbyde pro jejich nové potomky? A také hrozí masové prozrazení skutečnosti, že i přesto, že vlastníte dva plecháče před zdmi nějakých metrů čtverečních vašeho celoživotního díla a nosíte různobarevné a hedvábné vodítka okolo krku a k tomu směšný obleček(uniformu), tak jste se narodili do otroctví. A pořád jsme jen lůza co se sápe na lavici a nedejbůh na samotný hodovní stůl. Ve 2020 uzrál ten dlouho doutnající čas a oni si řekli, tak jdeme na to. Ať je co nejdříve po všem. Nevěříte…, chápu. Otřásá to vşím čemu jste, až doposud věřili a za těchto okolností zde může propuknout frustrace ze zbytečnosti těch let v klamu a tak je lépe to sám sobě popřít a nazvat to třeba chujovinou a toho, kdo se opováží to zmínit chujem. No. Všeho dočasu. I prohlédnutí má svou posloupnost a čas.

  1. Co si Evropané zvolili to mají – nezkutečný diktát ze strany EU – ožebračování občanu bývalého východního bloku na ukor Německých darebáku – šilený nesmyslný Green Deal – zasvinění Evropy více než 5 miliony parazity z Afriky Afghanistanu Pakistanu Iraku od roku 2015 atd.atd.!! Pryč z EU dokud je čas !!

   1. Tato slova pozlatit, avšak jak jsem pro Czexit, tak tohle tu situaci stejně nevyřeší. Podívejte na Norsko, Švýcary, Britské ostrovy. Myslíte, že tohle nejsou země plné absurdit a řítíci se do záhuby? V Británii jsem bydlel kdysi. Už bych nechtěl. Ač jsou lidé kterým učarovala. Hlavně jedné skupině z ČR. Navíc Jestřábi řinčí zbraněmi směrem k Moskvě a použijí slovanské země k základnám. Bez ohledu na přidružení k čtvrté říši. Museli bychom ven i z vojenského bratříkova a ušáci nás nepustí už. Nikdy. Nové věci a formace budou eventuálně, až po jaderném konfliktu myslím a to za předpokladu, že to vůbec někdo přežije. Přes zdražování energií a bíloplášťovou tyranií nikdo nepostřehává, že jsme vtahování do něčeho mnohem závažnějšího. Cíleně a systematicky. Kouřová clona jim funguje dokonale. To odchod z eu nevyřeší. Radioaktivní spad hranice nectí a nerozezná.

  2. Ještě v tento moment nám vládne vláda s estébákem v čele, která po celé své volební období měla důvěru KSČM. Takže jaký kapitalismus?

 7. Může mi někdo vysvětlit, proč máme o 5Kč dražší pohonné hmoty než v Polsku,
  když rafinérky a pumpy Benzina(tedy jestli se nejmenují už Orlen) patří polákům?

  1. Protože státní instituce kašlou na občany a dovolují darebakum ať prodejcum pohoných hmot tak elektrické energie a plynu aby nás brali na hul !!! V roce 2012 byla cena za 1 barel ropy stejná jako posledních q4 dní nyní a cena benzínu byla 31.50- 32 Kč nyní 36.40-37kč ?!!!! V Maďarsku na 3 měsíce vláda zastropovala cenu Naturalu 95 na v přepočtu 32.80kč !!!

   1. To nedovolují státní instituce. To dovolujete těm institucím i vy sám a s vámi další jednotlivci, kteří pak tvoří celek. Lidé co si nechávájí líbit vše i nesmyslného od kdekoho s mocí.U každého jednotlivce začíná i končí to co musíte pak snášet, jako celek. A tohle, už nešlo ustát tuto mentalitu s kterou se nikdy neztotožním a proto žiju mimo ČR. A zrovna ve zmiňovaném Polsku. Za tohle čekám nepochopení a mínusy a křik. Ale žil jsem různě po světě, ale takovou koncentraci opatrníčků, jako od Aše po Hrčavu potkat nikde nelze. Jste tam početné skupiny trpitelů zvůle kdekoho a nebráníte se. Nijak. A kdo se ozvat chce je v menšině a nic nezmůže.Nikdo ho neslyší, nikdo nepodpoří. Není, kdo by se aktívně přidal. Už se mezi vás natrvalo nikdy, nikdy, nikdy nevrátím. Škoda každého roku v minulosti tam. Jo a pozor na ty záškodníky co se nechcou dusit v plíně. Buďte ve střehuuuu. Ať nepropásnete možnost vytočit to správné číslo telefonu. Však ho znáte. Budou tam s blikačkama do tří minutek. A to by v tom byl čert, aby se nedalo zatočit s,, viníky”všech těch negativ za poslední dva roky. Syčáci to jsou hnusní, neuvědomělí s vychozenou placatou tak maximálně, čiliž neinteligentní…. Vy uvědomělí a spořádaní. Inteligentní. Spolupracovníci. Ovce. Bééé🤮🤮🤮Buď dobrý občane.

    1. Jeszcze Polska nie zginęła
     Kiedy my żyjemy,
     Co nam obca przemoc wzięła,
     Szablą odbierzemy.

     Ješte Polsko nezahynulo
     Když žijeme,
     Co nám cizí přesila vzala,
     Vezmeme si zpět šavlí.

     Část Polské hymny…
     Žiju tady rád.

 8. S tím plynem je to nějaké divné.V říjnu,jakési enegetické “krizi” a zdražovalo se, byl na burze až za 6,4 USD/mbtu.Před týdnem byl téměř za polovinu! Dnes necelé 4USD. Připadá mi,že je to u nás jak na pumpách. Nahoru rychle,dolů pomalu nebo vůbec. 5letý průměr vidím 2,5-3USD.
  Zatím ,ho nemám,plánuju ho ,ale nenechám se okrádat. Do t.čerpadel nás nutí ale když pod mínus moc nedávaj a začne přitápět těleso,tak je to nejde platit pro běžného občana i důchodce. A el-en po nátlaku na elektroauta stejně dost nebude.

  1. Ano je to zlodějna od všech distributoru ať pohoných hmot tak energických energii !!! Za státního dohledu nás občany ty to svině berou na hul a jelikož jsme blbé ovce necháme si to líbit ! ☹ Tak jako to že najednou nevadí že mají být ministři dva ultra darebáci Blažek a Stanjura a 100% Bruselský vlezdoprdel Lipavský !!! Ani nám najednou nevadí že strana co má jen 4 poslance má 3 ministerstva !!! Kde jsou teď ti pravdoláskaři a bojovníci za demokracii slušnost ?!! Kde je ten idiot z milionu chvilek – tomu ty svinstva nevadí ?!! Ne nevadí protože je dělají ti kteří je celou dobu využivali a plstili – TOP09 a spol. !!! Pryč s vladou darebacké pěti koalice !!!

  1. Nikdo. Říkám nikdo mi nebude určovat co mám jíst, kolik toho, jake oblečení sním nosit a kolik si ho smim koupit a limitovat mi km na pohyb. Pokud se tohle opravdu stane, neručím za sebe. A nebudu sám…

   1. Pane Frantíku klobouk dolů nad Vaším intelektem a konceptuálním vnímáním věcí. Famózní protiargument. ,, No to je b l a b o l. Jako bych byl někde na pracáku a poslouchal mluvu potřebných. Úplně jste mě i myšlenku autora článku rozsekal. Vysvětlil jste protinázorem věci tak, že není pochyb a připojuji se Prozřel jsem. Díky Vám. Díky.

    1. Je mi jasné, že člověk, který čte a šíří takové bláboly, musí být totální debil. Nesnaž se, osle, máš to marný…..

     1. Umíte tady lidem jen sprostě nadávat. Přirovnávat je k magorům, debilům, hovadům a váš názor a to co vy šíříte a preferujete pokládáte za to jediné a správné. Jsou to fašistické praktiky. Člověka s takovými postoji a chováním k ostatním lidem si umím představit jak bije a týrá v nějaké funkci dozorce své vězně. Taková ta stvůra z kriminálů pro lidi s odlišným názorem třeba v 50tých letech. Stělesnění mindráků a labilnosti a psychopatie a zklamání z vlastního podělaného života. Lidé tohoto typu patřili v mé mysli vždy k těm nejubožejším a nejzbytečnějším tvorům na světě co nepřevyšují svou existencí ani mloka. A mloci mi nemohou opravdu žádným způsobem cokoliv předat, sdělit. Nerozumím totiž jejich způsobu komunikace z hlediska toho, že mi prostě bylo naděleno být příslušníkem myslícího druhu na rozdíl od těchto zvířátek s pouze pudovými instinkty.

     2. Yáá,Yááá😆😆😆😆😂🤣🤣🤣😂pro zvířátko každý zvíře. A tolik síly 💪💪💪z klávesnice. 🤣Teda pane Františku to je názor. To je materiál. Jak dlouho je potřeba chodit do školy, aby byl někdo takový myslitel pak?

     3. A ještě něco. Určitě je pro vás jak vidno lepší šířit(vaše slovo) jed, síru, hulvátství a nenávist k ostatním lidem s odlišnými zájmy a pohledy, než máte sám. Než jak vy říkáte šířit( a já spíš myslím podělit se o něco co by třeba mohlo zaujmout i někoho jiného, než mě) a přitom nechtít potrefit někoho co kolabuje, peče se z toho do ruda, praská mu cévka a to vše jen a jen proto, že ten příspěvek neodpovídá jeho pohledu a chápání světa. Takže nepřijatelné. Ke zdi s takovými šmejdy co nevidí věci, jako vy. Bože do čeho jsi investoval své snahy…

  1. Odpověď na článek Čt24.news – Kde jsme udělali chybu ? Na poslední chvíli se zhruba 2% voliču se bohužel rozhodlo že to hodí koalici Spolu. Oproti tomu hlupáci rozstřištili hlasy a 8% hlasu propadlo díky hnutí Přisaha – Trikolora a Volný Blok !! Přitom stačilo o 1% více aby dostalo hnutí Ano a o 1% Spd a obě strany by poslali ty zkur…. koalice do horoucích pekel !! Blbá 2% voliču díky kterým se k vládě dostali ultra šmejdi v čele s Blažkem Stanjurou Rakušanem !!!

   1. A další 4 roky bychom byli tam, kde jsme, že jo? Nebo ty debile myslíš, že za současný stav může vláda, která vznikla v pátek? Pořád tady kritizuješ ceny energií, proč s tím za 8 let slepenec populistú, nácků, komunistů a socialistů nic neudělal? Je vidět, co jsi za nelogicky uvažujícího vola,……

    1. Víte, jak se pozná inteliventní člověk? Který je vpořádku.? Takový zaútočí případně na názor, nikoliv na člověka, který ho vznesl. Zbytek si odpovězte sám.

 9. I naše elity si musí uvědomit,že jsme kolonie Německa.A Německo má jiné plány s plynem než naší spekulanti.Jak říká Putin,záměrně ho Němci předražují a spekulanti bez dlouhodobých smluv na to doplácí jako první.Dnes musí naši spekulanti držet palce Putinovi aby Němce přivedl k rozumu.Že i Ukrajina je součást boje o trhy je každému jasné,a Němci by neradi přišli o Ukrajinský trh.Pokud se Ukrajina dostane pod Ruskou kontrolu,tak do východní Evropy začne proudit plyn bez Německé přirážky a našim spekulantům se opět otevřou nebývalé možnosti,jak se dostat ke korytu.

 10. Němci mají plno plynu a levného,protože si ho nakoupili. Teď otočí tok a prodávají ho Ukrajině a tím si ji “kupují”. Proč nepomůžou trhu a spojencům v EU? Protože nás mají už v kapse,co chtěli, je jejich,tak nás maj na háku, ať solíme ,co to dá.Zboží dělá Čína,prodává nám němec s přirážkou.
  Jako dnes tlačí na Litvu,aby byli poslušní Číně, nebo zavřou fabriky.
  To jen ti Vystrčilové,co jste si zvolili se předvádí a němec s amíkem se plácají po zádech a kšeftují.Hlavně jim postavíme dálnice pro jejich zboží a sami nebudem mít ani na důchody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *