23. 6. 2024

18 příspěvků u článku “Velcí dodavatelé jako ČEZ zneužili situace. Za elektřinu a plyn účtují nehorázné ceny, řekl Písařík

 1. Jasně Pisaříku,ty jsi podnikatel na baterky a teď budeš velkým korporacím něco vyčítat. Nikdo tě nenutil podnikat v oblasti distribuce energii. Rozhodl jsi se sám a když tě zastihl nárůst cen rychle jsi hodil své klienty v počtu 900.000 přes palubu místo aby jsi jako dobrý stratég myslel na horší časy a měl něco navíc do zásob.Ono v podstatě každý kdo může i obyčejní lidé si šetří třeba na horší časy na to nemusí být člověk podnikatel ale speciálně dobrý podnikatel myslí na horší časy. Jenže ty nejsi dobrý podnikatel ty jsi podnikatel na baterky. Nicméně pro mne z toho dobré poučení plyne,že tady v té republice nejde nikomu věřit. Jak zní staré pořekadlo ? Všechno zlé je k něčemu dobré.

 2. Je to jen pijavice, nikdy nevyrobil kw elektřiny, nebo snad té solár dotovane? Skutečný reaktor se za cenu,co nakupoval na burze postavit nedá, soláry taky nedaly ,proto se dotují. a už vyrazil Centropol,Ten se představil u nás jako odnož Čezuna kontrolu faktur a že zařídí změnu sazby, ale přitom si odběr převedl na sebe,taky pěkní ptáčci.

  1. Není jediný nejvic se křiví ceny elektřiny na burze v Drážďanech, vlády i evropskou komisi to nechává v klidu.Dekuji vám politici.

 3. Je to dost jiná situace. Nárůst byl dost neočekávaný. Škoda že Bohemia skončila tak rychle, bylo by zajímavé pozorovat jak se s tím vypořádávají DPI. Teď se nakrmí na nových klientech. Kvůli historii Bohemky, ji fakt nemám rád. Ale éra levné energetiky končí. Bude to to samé jako s mobilními tarify. Mimochodem – mám ČEZ s Innogy, rodiče se ukecat nechali Bohemiou, a safra platili fakt méně než já…hodně let.

 4. I když je to hajzl, v těch nabídkách má, bohužel, pravdu. Zkoušel jsem matce zařídit smlouvu u Eonu přes jejich stránky (plyn i elektřina) a nic jiného než 2-leté fixace mi to nenabídlo.

  1. Všichni distrubutoři jsou zlodějští šmejdi doslova okrádající většinu lidí za tichého přihlížení státu a ERU !!! Škoda že těch milion lidí zkrachovalé Bohemia Energy se nedomluví a neudělají “peklo” jak před uřadem vlády tak před sídly těch zlodějských distributoru !!! Ceny elektr. energie narostly všude v Evropě ale nikde o 300% jako v Čr !!! V Německu nárust od ledna o 28% ČEZ již nahlásil zdražení o 100% – dúvod ? Když ceny na burze v Lipsku spadly oproti řijnu o 13% ?!!!!!

 5. Já myslím, že zneužívání situace je v Česku a u bratov na Slovensku taky na denním pořádku. A nedělají to jen korporace a firmy s energetikou, ale i vláda. Žiju proto raději jinde, než s váma co si to necháváte všechno líbit Mě se nic z toho nelíbilo a by se mi to nelíbilo teď dvojnásob a tak žiju spokojeně v Polsku. Pro vás na Marsu. Protože přesně takto:

  https://cz24.news/podnikatelia-na-slovensku-si-nechali-pokorne-nezakonne-zavriet-svoje-prevadzky-a-prichadzaju-o-existencny-prijem-polski-podnikatelia-veselo-bez-korona-hysterie-zarabaju-slovenski-zakaznici-tam-jazd/

 6. Ať je Písařík jaký chce, tak v tomhle má pravdu. Stačí se podívat na burzovní ceny, které jsou poloviční oproti standardním ceníkům velkých dodavatelů a třetinové oproti ceníkům DPI. Proto je mnohem výhodnější přejít na spotové tarify, před kterými vás přitom tito energošmejdi typu ČEZ a pod. varují, protože vás chtějí nalákat k sobě na absurdně předražené tarify s mnohaletou fixací.

  1. Vzít hole a desiti tisíce lidi by měli vzít utokem sídla zlodějských sídel distributoru + ERU a uřadu vlády – to oni jsou viníky 3× dražších cen elektřiny než mají např. v Německu !!!

 7. To udělal p.Pisarik je v malém co udělali velcí dodavatelé a spekulanti.Nejvetši podíl na obřím a zbytečném zdražování cen energií má stát.Naši politici a vlády nevyužívají velké zásobníky plynu na morave.Nechavaji prázdné,mohli jsme mít zásoby plynu na celou zimu a možná i jaro.Tim že tyto vyřadili že systému strategických rezerv musí dodavatelé plynu pro své zákazníky nakupovat tuto komoditu za aktuální ceny.Tolik na upřesnění komu především můžeme poděkovat za příspěvek k výši nemravné inflaci!

  1. Nevím,co do toho mícháte stát? Pan Písařík a jiní si mohli plyn nakoupit a uskladnit. To jako stát měl nakoupit pro kšeftaře na trhu plyn a uskladnit jim ho?
   Kšeftaři nejradši jeden den koupí a druhý den prodají a výdělek ihned vyvést z firmy. Ale energetika je běh na dlouhou trať.
   Ono je třeba přiznat, že naplnit zásobníky by mohl, ale jen dodávkou od výrobce za sjednanou cenu asi jako p. Orbán. Jenže jste si zvolili ubohé rozeštvávače dodavatele plynu na trh a poklonkovače a tvořitele vazalství k západu a tak to musíme brát s jejich přirážkou. Moskva jasně řekla,že za to krvavě zaplatíme ,tak to tady teď máte,nebo jste slepí? Kdekdo teď jen fňuká,prostě nepojede k moři a je to. On na to MPSV dohlédne. Jo a elektřina na burze v Lipsku 115EUR
   a s klesáním se nepočítá.

 8. Problém je že krach Bohemie není jen o podvodu, ale i o rušení elektráren v Německu od kterých kupujeme elektřinu k dodávce. A i když je ČEZ například stabilní dodavatel, stále musí z trhu nakupovat elektřinu. Takže elektřinu nakupuje na trhu který zdražil na šílené částky. Takže logicky potřebuje pokrýt náklady. Písařík se topí a jen kolem sebe kope. Jedna věc je omluvit se a přijmout zodpovědnost. Druhá věc je “omluvit se” a zároveň se snažit potopit všechny ostatní. Dobrá práce, Písaříku, celkem se ti to i daří, říkat lidem že ČEZ a EON, dva nejstabilnější dodavatelé jsou šmejdi. A malé společnosti nejsou?

  1. Ceny elektřiny na trhu zdražily o 55% ale zlodějští distributoři v Čr využili situaci a od ledna ji zdraží o 100% jako např. ČEZ v čele s ultra darebákem Benešem a jeho poskoky – ono mu je asi 30 mil.kč ročně do jeho kapsy málo a 17mil.kč ročně odměny pro dozorčí radu to jim je také asi málo !!!!

 9. Písařík způsobem svého podnikání znejistěl milión obyvatel republiky a výrazně ovlivnil trh s energiemi. Teď se vymlouvá na následky. To je chucpe!

 10. Je to sice cajk, ale bohuzel jen v tomto ma pravdu. Kdyz rozeslal dopisy,ze zdrazuji a vypovidaji zafixovane ceny na dobu urcitou, pridal i ceny za MW. Kazdy soudny clovek videl jasne nedodrzeni smlouvy a navic hroznou cenu a tak kazdy doufal, ze to proste v pravnim state nejde. No a protoze odberatele doufali v napravu vyckavali a smycka se pomalu s casem utahovala az Pisarik zjisti, ze by prisel o vsechny zisky,tak to polozil. No a vsichni DPI nasadili takove ceny, ze ne na ani Pisarik nemel,ale bohuzel ta moznost od Pisarika uz byla pryc. Stejne by musel dal zdrazovat a ted jde jen o to, jak je kdo nenazrany anejsou to zadni troskari. Solidni dodavetel by dnes uzaviral smlouvu na promenne ceny dle skutecnost s primerenym ziskem a az bude lip, potom se bude uzavirat znovu. Bohuzel dnes fixace na min. 2roky s moznosti kdykoli zvysit cenu ze strany dodavatele. Pokud nesouhlasis,muzes odstoupit,ale za sankci. Zkratka ceny naburze vandruji, ale dpi nestaci zisk v desitkach procent a tak jedou ve stovkach%.

 11. No neboj Písaříku to vyúčtování za plyn a energie.To si zaplatíš sám.Dal si hodně lidí velké krize.A nemáme jak zaplatit.Ti si akorát těžký šmejd.Jebem ti tvoje koně.Zaplat lidem ty faktury poslední instance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *