Zloději v Česku začali s označováním domů, které v létě vykradou. Jakmile uvidíte tyto symboly, okamžitě jednejte

Doba letních dovolených se rychle blíží, a to kromě toho, že jde o příjemnou sezónu odpočinku, jde také o hlavní pracovní období zlodějů. Ti pochopitelně počítají s tím, že lidé odjíždějí pryč, což jim dává větší klid na práci. Není dnes nic jednoduššího než si vytipovat dům, kde nějakou dobu nikdo nebude, a potom ho zkrátka vybrat.

Co se může stát

Bohužel se nám do toho přimíchává také období ekonomické krize, kdy počet vloupání vždy strmě stoupá. Statisticky vzato je tak v současné době docela pravděpodobné, že se to může týkat i vás. Pravdou ale také je, že zloději mají hodně napilno a v prvotní fázi si domy, které je nějakým způsobem zajímají, označují, aby je příště lépe našli.

V každém případě byste si měli všímat, zda se ve vašem okolí nepohybují podezřelé existence, případně zda nestoupá výskyt nejrůznější znaků a symbolů. Právě ty zloději používají k tomu, aby si označili místa svého zájmu.

Možná si říkáte, že to je přeci hloupost, protože by takový záměr každý odhalil. Ale i takové znaky mohou být sofistikované, takže je neobjeví zdaleka každý, ba právě naopak – většina lidí si jich nevšimne. Není to tak, že by vám před vchod namalovali velký kříž nebo kolečko. Jejich symboly bývají ukryty nenápadně na zídkách, obrubnících, případně větších kamenech v okolí domu.

Foto: Shutterstock

Jednoznačné symboly

Zlodějské symboly jsou určitým způsobem univerzální a jde svým způsobem o znakovou řeč. Pokud se tak někde objeví symbol diamantu, znamená to, že dům je prázdný a bude poměrně jednoduché se do něj dostat. Pakliže už se objeví křížek, je to znamení rychle se blížící vloupačky, která bude realizována.

Pokud tipař předpokládá, že jde o dům, ve kterém je potenciál nalezení velkého množství finančních prostředků, namaluje u něj několik malých koleček. Trojúhelník pro změnu značí, že dům obývá osamocená žena. Klikatá linka pak zase označuje přítomnost psa. V případě, že je v domě alarm, použije se řecké písmeno alfa či obrácené písmeno ypsilon.

Je naprosto jasné, že lapkové v záplavě domů musí tyto pomůcky používat, což dává majitelům určitou výhodu, protože je mohou odhalit a na nezvanou návštěvu se připravit.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments