Známý český herec skončil v bankrotu. To je síla, musí začít pracovat rukama

Kdo by se snad domníval, že herci v České republice mají na růžích ustláno, protože za obsazení ve filmu nebo seriálu přeci jen dostanou velký balík a natáčení trvá třeba jen pár dní v měsíci, možná by změnil názor, kdyby znal skutečné poměry, jaké v této branži panují. Dávno jsou pryč doby, kdy by i známější herci měli vyloženě na růžích ustláno a počítali honoráře v desítkách milionů korun.

Dluhy kam se podíváš

A když se k tomu navíc připočte jejich notorické bohémství a finanční negramotnost, může to pro mnohé dopadnout opravdu špatně. Nedávno se to přihodilo třeba jednomu z nejobsazovanějších českých herců, Marku Taclíkovi. Toho jste mohli v poslední době vidět v takových bijácích, jako je Dobré ráno Brno, Revír nebo Docent. Zkrátka věci, o kterých se mluví a na které se kouká. Jenže Taclík stejně zabředl do pořádného průšvihu, ze kterého se složitě vymotává.

Herec nese na bedrech skutečně masivní dluhy. A jak už tomu tak bývá, dlouho se je snažil odstrkovat a na jejich splácení kašlal. Jenže v roce 2018 už to celé ruplo a začali po něm jít dokonce i exekutoři, což je velmi nepříjemné. Zabaven mu byl dokonce pěkný byt v Praze.

Působí to jako hříčka osudu, že Taclík představoval jednu z hlavních tváří reklamní kampaně ČSOB, tedy jedné z největších bank v České republice. Ovšem jsou to právě banky, ale také zdravotní pojišťovna nebo finanční úřady, kde herec masivně dluží. Do hrazení svých závazků se přitom vůbec neměl.

Foto: Česká televize

Splácení mu moc nejde

Této celebritě nakonec nezbylo, než sáhnout po zoufalém řešení a vyhlásit bankrot. Není to příliš elegantní, ovšem pro velké dlužníky jde o cestu, jak se dluhů poměrně jednoduše zbavit. Pochopitelně pro ty, kterým dluží, je to hodně špatné. Herci teď stačí platit jen určitou část svých příjmů po nějakou dobu, a nakonec bude dluhů zbaven, i když je plně nesplatí.

Ačkoliv jde Taclík doslova z role do role, ve skutečnosti se musel nechat ještě zaměstnat, a to v umělecké agentuře. Ta prý za něj každého půl roku dává přehled příjmů, ovšem je těžké to rozklíčovat, protože v některých měsících nevykazuje nic a pak jen nízké částky. Těžko si ale představit, že by věřitelům něco ušlo, a tak je pravděpodobné, že značná část jeho honorářů putuje také jim.

Přesto se herec dostává do potíží se splácením, kdy každý měsíc musí odvést alespoň čtyřiadvacet tisíc korun. Ne vždy to ale udělá a musí být urgován. Zdá se tedy, že nějaká finanční rozvážnost mu stále není vlastní.

Foto: Český rozhlas

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments