Znectít a nachcat na všechno, neudržel se Ovčáček po kritice toho, jak prezident Zeman uctil oběti covidu. Příroda dostala zabrat

Pražský hrad se rozhodl uctít památku obětí koronavirové epidemie. Učinil tak velmi efektním a působivým způsobem, kdy se na hradním nádvoří rozhořelo hned třicet tisíc svíček, z nichž každá měla symbolizovat jednu oběť nešťastné nemoci.

Celá akce, které propůjčil záštitu a také ji zahájil prezident Miloš Zeman, rychle vyvolala vlnu kritiky. Mnozí totiž nepochopili, proč svíčky musely hořet ve třiceti tisících plastových kelímků, jež je navíc ani nedokázaly uchránit před zhasnutím.

Rychle bylo spočteno, že na tuto jednorázovou akci jen v podobě kelímků padlo 420 kilogramů plastu (jeden váží 14 gram), a to v době, kdy celý svět proti nadužívání plastových potřeb bojuje.

Uctít památku zemřelých na nádvoří Pražského hradu z 30 000 jednorázových plastových pivních kelímků nám ale přijde neuctivé k pozůstalým i přírodě,” uvedlo na svém Twitteru hnutí Greenpeace.

Taková kritika se Hradu očividně nelíbila, protože prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček volil následně velmi ostrá slova. “Zeman na vozíku, hééé, neudrží se na nohou, hééé, plastové kelímky, hééé, foukal vítr, hééé. Znectít a nachcat na všechno. Ta ideologická nenávist je hnusná. Provázela každou společenskou krizi. Živila ji média a politici. A nezřídka skončila válkou,” uvedl mluvčí na oficiálním twitterovém účtu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments