Andrej Babiš veřejně potopil Miloše Zemana. Dlouholetý mocenský pakt končí

Premiér Andrej Babiš zjevně už nechce pokračovat v mocenském paktu s Milošem Zemanem, který zde v minulých letech do značné míry dirigoval politické dění. Už před volbami se však mezi oběma státníky objevily neshody, kdy například premiér nevyhověl prezidentovu přání a neodvolal šéfa BIS Michala Koudelku. Rozdílný názor měli také třeba na klíčovou ekonomickou otázku, kterou je tendr na dostavbu Dukovan, kdy Zeman i po kauze Vrbětice prosazoval ruskou účast.

Volby však rozdaly karty nanovo a Andrej Babiš velmi rychle pochopil, že aktuálně vládu nesestaví. Nutno říct, že na rozdíl od Miloše Zemana. Ten je podle všeho stále přesvědčen o tom, že vládu by měl skládat právě Babiš, ačkoliv to nemá žádnou oporu v rozložení sil v Poslanecké sněmovně, když pětice stran s jasnou většinou již deklarovala záměr sestavit vlastní vládu.

V takové chvíli představuje Zemanův záměr postup, který velkou část občanů pobuřuje, protože prezident odmítá respektovat výsledek voleb. Andrej Babiš teď ve svém pořadu v tomto ohledu prezidenta značně potopil, protožel oznámil, že právě prezident mu měl už po volbách přislíbit nikoliv jeden, ale rovnou dva pokusy k sestavení vlády. To přitom nečekali ani poměrně velcí škarohlídi.

Babiš už dříve oznámil, že by odmítl i první pověření k sestavení vlády, protože dobře ví, že to nemá cenu a pouze by zdržoval předání moci, což by nemuselo působit dobře. Když však otevřeně mluví o záměrech prezidenta, do značné míry to vypadá, že se od něj chce definitivně distancovat. “Původně jsem chtěl čekat na prezidenta, ale zkrátka já už jsem byl rozhodnutý dávno. Pan prezident měl na to jiný názor, když jsem s ním mluvil v neděli, tak mi řekl Andreji, já ti dám dva pokusy. Ale šel do nemocnice a já jsem to nechtěl moc řešit, takže já to akceptuju. 108 hlasů, pět se muselo spojit proti jednomu s jediným programem antibabiš a ještě lžou. Takže, já jsem připraven,” uvedl Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi a dodal, že odchází do opozice hájit nejen zájmy těch, kteří ho volili, ale i těch, jejichž hlasy propadly.

Babišovi se svým způsobem muselo ulevit, protože vycházet s prezidentem, který politiku považuje za výměnný obchod, nebylo zejména v bezpečnostních otázkách země, kdy Zeman tvrdohlavě prosazoval problematické Rusko a Čínu, jednoduché. Teď už Babiš ví, že prezidenta potřebovat nebude, obzvlášť, když je seznámen s jeho zdravotním stavem, který podle všeho není nijak dobrý.

Zeman se tak aktuálně ocitá na politické periferii, kdy vlastně nemá co nabídnout. Cokoliv jiného než pověření k sestavení vlády pro Petra Fialu by bylo bráno jako šílenost a definitivní potvrzení toho, že je prezidentovi nutné odebrat jeho pravomoci.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 17SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

151 názorů k článku “Andrej Babiš veřejně potopil Miloše Zemana. Dlouholetý mocenský pakt končí

 1. Jestli chce být Zeman originální, tak ať vypíše nové volby. Protože v těchto bylo ukradeno více než milion hlasů, což se s demokracií neslučuje.

  1. To nevadí, stejně SPOLU vyrálo i bez toho ukradeného milionu. Ale jste hodný, že jste jim ho chtěl ještě připsat 🙂

   1. To teda nevyhrálo. Rozdíl mezi SPOLU a ANO bylo 0,67 %, což činí necelých 36 000 hlasů. Pro mě slepenec stran nikdy nemůže být vítězem.

  2. Přesně tak, tohle je Rychetského pomsta Zemanovi. Souboj senilních staříků. Ale volby Spolu nevyhrálo. Jsou to nelegální volby, menšina bude vládnout většině. Pan Rychetský by asi byl kandidát na diktátora. Takže nové volby je jediná cesta jak si udržet alespon trochu laku české demokracie.

   1. Jak jste přišel na to, že menšina bude vládnout většině? Pokud vím, tak 5koalici volila většina. Již před volbami dávali jasně najevo, že chtějí, v případě většiny, vládnout spolu. To, že se levice rozdrobila do několika stran, že jim Babiš sebral voliče a jejich hlasy propadli není problém 5koalice, mohli také udělat koalice.

     1. No a Babiš s náckama budou mít dohromady ještě méně. Proto prohrál, má méně mandátů a to je ta většina.

     2. Franto, Babiš má 72 mandátů naprostou většinu, 72 křesel:-))

    1. Zkuste definovat,kdo je v pětikoalici skutečná pravice? Podle mě to piráti určitě nejsou,taková p.Richterová chtěla rozdávat ještě víc než p.Maláčová.jako když je chce předhonit v populizmu.

   2. Je velmi úsměvné,jak se hrdě hlásíte k zemanoidně burešovic jednoduché lůze. Nechutná tupá pakáž.

    1. Zvláštní, jak příznivcům SPOLU vycházejí z úst jenom urážky. Stačí si přečíst váš komentář a je mi jasné, co jste zač. Chudáčku…

    1. Nevydělalo. Protože nemá s kým sestavit vládu.

     Sice i ANO dostalo “demokraticky” nějaké mandáty navíc za hlasy voličů, kteří volili úplně někoho jiného, ale je mu to k ničemu.

   3. Možná jste to nepochopil, ale většina lidí ANO nechce a menšina se musí přizpůsobit. Tak to je. Jo a Penny mají slevu na koblihy :-)))

  3. 1 milion lidí nešlo k volbám jejich škoda tak žádné kradení.Je to hloupost.a bylo to díky Andrejovi, lidé už rezignovali na Stb ácké rejdy. Snad to spojené politické strany nepodělají. Jak je v Čechách od nepaměti známo , často se řeší ješitnosti bez ohledu na národ.

  1. no, vlastně jo. ;o)) jsem moc zvědavej, jak si ta parta, co dělaj, že potáhnou za jeden provaz, poradí s energetickou krizí, obecným nárůstem všech cen, neustálým přitvrzováním ze strany eu, sice umělým, ale opticky narůstajícím covidem, atd. zeman by nejlíp udělal, kdyby odstoupil a do 3 měsíců musely být nové prezidentské volby. fakt by mne bavilo sledovat, jak se ty dva slepence předháněj ve shánění 50000 podpisů na novýho prezidenta, nebo že by musely navrhnout ty minulý joudy jako je němcová, drahoš, kalousek, apod. ;o))) podle mýho super. co myslíš ty? ichtyle.

    1. energetická krize je zásluhou babiše? finanční krize je taky důsledek jeho vlády? a co přitvrzování ohledně nesmyslných předpisů eu o “zelené” evropě? jasně, za to taky může. hele, a můžu ti řikat inženýre? ;o))) zkoušel si s tím někde vystupovat? fak dobrý!!!

  1. Kterého z gaunerů máte na mysli? Sudeťáka Ubulína, Surikatu, Traktoristu nebo prolhaného vypoulence? 🙂 nebo žeby dredatou smažku? 🙂

    1. tak to bylo fak lehký! ani jednu z těch dvou – pekarový s adamovou a kalouska taky ne. ;o) nějakej další kvíz?

   1. Chudáčku zamindrákovanej, co ty budeš dělat, když ti nebude svítit burešovský světlo na cestu? Rozdejcháš to vůbec?

 2. Jéžiši co proti Burešoj lidi maj ?on je to přece takovej čestnej a slušnej politik,a nebo vychcanej hajzlík?

  1. Před týdnem křičel v ČAU LIDI: Som Čech, hrdý Čech, svým novorozeným dětem s manželkou Monikou dal francouzská jména….

   1. Jasně když muže na nás pořvávat “čau lidi”kromě toho má dost vlastností běžných u našich sousedu jeho krajanu,pro upřesnění mám dost odžito a bohaté zkušenosti se slovákama

    1. Krafy frustrované na nikoho nepokřikuje…bláááá…blúúú, Takže diplomováný RASISTA?! Slováci některým existencím vadí, překaží, že ano extremisté, blááznum leda tak?!

  1. A na co. jen ať se předvedou. Včera p. Fiala vyzýval k demisi p. Havlíčka a zapoměl,že odchod staré vlády je časově v jeho rukách. Jen kecá z tribun.a novou vládu nemá. Zatím hledá průnik 5 pravolevých stran, aby nebyl najednou únik.Není zvyklý skutečně makat. A p.Babiš aťzmizí na ten hrad,či co,já mu to přeju.

 3. Bureš je vychcanéj hajzlík který nemá páteř cobolák.Nadělal tu dluhů a stále já já já sám prosebe si nahrabal.

 4. Nevím jestli jste tak najivní ,nebo nebo hloupí ale Babiš se určitě ničeho vzdát nechce.Je perfektně domluven se Zemanem a R.Vodráčkem a teď vám novinářům a nám hloupému lidu předvádí hru o navržení Vondráčka premierem.Zkouška už proběhla podpisem na JIP.Je tedy schopen úřadu a budeme divit jak my,tak Fiala a spol.

 5. Dnes se však zdá, že po dlouhém období vlády mrzké lůzy přichází i na těch nejvyšších postech ke slovu rozum.

 6. Co zase blbnete, pisálci. Podle Ústavy má prezident právo uděli dva pokusy. Novinářská nuda a okurková sezóna je vražedná kombinace.

  1. Zřejmě jste asi nezaznamenal ještě výsledek voleb, že ? Protože pokud by takové dva pokusy udělil, je nanejvýš jasné že se neorientuje v čase ani prostoru…

 7. tak mi řekl Andreji, já ti dám dva pokusy…
  — Ale Andreji přece říkal Orbánovi, ne Babišovi… 🙁

 8. V zemi kde intrika stala se královnou, podvod králem a anti-babišovec lokajem za potlesku dalších, nevědomky mocných na hlavu nemocných toužících po moci….je naprosto možné všechno.

 9. Zeman by měl pustit tu novou poslaneckou ŽUMPU, která se sloučila do poslaneckých stran, kdyby byli samostatné ŽUMPÁCI,tak nic nedosáhli. Stydte se VŠICHNÍ co se tam cpete.

 10. Ta politická ŽUMPA Fiala a spol jsou zkrachovalí politici.Stydte se .Pekarová ta se hodí akorát tak do hnoje a nebo do postele.Nic jiného si nezaslouží karieristka přes postel.Kdyby to věděl manžel.

 11. Jak může někdo říct o prezidentovi,že je ožralý dement?Byl zvolen lidem.Za komančů byste dostali deset let.Ubožáci.

  1. Ubožák jsi ty.. Tenhle agent Moskvy není jen ožralý dement je také vlastizrádce, slintající obluda a fotr neúspěšné a ošklivé pornoherečky!!!

 12. Už aby ten tatar mrskal nožkama na šibenici, potom budeme my, Češi mýti hotovo!! Smrt vrahovi Babišovi a všem jeho voličům!!

   1. Ty “státní zaměstnanče” jsi zralý na basu. Pokud nejsi ve státním zařízení psychiatrické léčebně. A je jedno, jestli jsi Honza a píšeš jako Martin, nebo naopak.

 13. Premier Babiš asi ví co se v Bruselu na nás připravuje a tak raději jde od toho.To je můj soukromí názor.

 14. Bureš pochopil že Zeman je odepsaný a už mu není k ničemu.Tak žádné překvapení,běžná reakce u těchto ,,person,,.

    1. Ten HONZA s tím hloupim příspěvkem , to musí být ten hloupej Honza s těma buchtama, co šel do světa a pěti koalice mu dala něčeho najíst, možná i čuchnout …

     1. Je to jedna osoba, ale dostatečně blbá, aby rozložená na dva nicky splňovala parametry idiota pro každý z nich.

 15. Upřímně sama nevěřím tomu, že ta debilní koalice Spolu hrála v letošních volbách čistě. Naši generaci nemohlo potkat nic horšího, než že premiérem bude ten blbeček Fiala. A Adamovou, tak tu nemůžu ani cítit. Dva zmetci, kterým záleží jenom na tom, jak si nacpat vlastní kapsy. Dělá se mi špatně jenom když je vidím v televizi. A poslouchat jejich výroky, to je na zblití. Však oni ti exoti si rychle uvědomí, jak nám bude bez A.Babiše těžko. Fiala je akorát zloděj a darebák a nic víc, a Adamovou, tak tu radši nekomentuju. Je mi z toho na nic. Jestli budou u moci tihle dva, tak naše republika půjde pod kytky.

  1. To náš Čechy těší, že dva nejschopnější politici u nás zrovna tobě vadí. Oba mluví spatra , česky , neškubou sebou, nekradou . Proto jsme je, my Češi volili!!

 16. Toto jsou tedy názory odborníků…..ještě budete litovat, v Bruselu se musí popadat za břicha nad genialitou našich nových představitelů – zruší eet, zároveň zázračně sníží dluh, když vyberou méně, je to jednoduché přece-každé ministerstvo ušetří 6%, čímž zmrazí všechny výdaje a investice, takže se zase nic nepostaví, nedokončí, prodraží a všichni budou spokojení, když nám vedle drahých europoslanců zřídí nové ministerstvo s paralelnímí funkcemi, drahými úředníky. To jsou ti praví profesionálové a myslí to upřímně, že.

 17. Nelze věřit politikům, policistům, novinářům. Nejhorší je kombinace policisty a politika v jedné osobě a to umocněno skutečností, že se jedná o projekt Andreje. Chyběly mu 0,3% a byl by tu spolek Baniš, Okamura a policajt co udělal státní převrat ozbrojenou eskortou ve Strakově akademii. A takhle se můžeme těšit a vládnutí strany co rozkradla republiku po r. 89 ODS, Lidovců aneb vše do církve zločinné až do nebes a ve spojení s TOP 09 aneb to nejhorší z ODS a KDU ČSL. A ješt se spojí s Piráty, co už vládnou Praze a kdo ví jak, nevolí je. Zbyli Starostové a ty k ničemu parta ničemů nepustí. Může mít člověk z voleb dobrý pocit?

 18. Já se panu przidentovi nedivím, že neuznává výsledky voleb. Koalice Spolu a PirStan spáchali na národ křivý podvod a to takový, že šli zbaběle do koalic. Piráti, Top09 a KDU by se do sněmovny totiž nedostali stejně jako ČSSD a komunisti. Je vidět, že se férovost v politice opravdu nevyplatí! ANO s ČSSD a komunisty se mělo rovněž spojit, měli se zachovat stejně jako aktuální zbabělé koalice. V takovém případě by ve sněmovně byla ČSSD i komanči. V tuto chvíli se do vlády opět dostaly strany, od kterých jsme s velkou slávou a radostí utekli, protože nás od revoluce jen decimovali a učelně rozkrádali. Část národa bývalé vládě vyčítá extrémní zadlužení, ale k tomu došlo pouze v kovidové době a oproti ostatním státům jsme nabyli žádnou vyjímkou. Všichni jsme na tom velmi podobně. Každopádně ve volebním výsledku hrála roli velmi špatná vlastnost národa a to je závist, konkrétně na p. Babiše. Jeho křivé obviňování a pomluvy. Je třeba si uvědomit, že existuje nějaká presumpce neviny a jemu nebylo nic prokázáno. Ani to, že pracoval v STB. V těch spisech byl evidován jen jako potencionální osoba pro spolupráci, jestli si to označení dobře pamatuji. Každopádně bych osobně vyhlásil nové volby do sněmovny a zrušil bych tu možnost, aby jednotlivé strany mohli jít do voleb v koalicích. Toto je opradu nefér jednání a každá ze stran by měla jít do voleb samostatně, se svým programem. Koalice ať si dělají až po volbách. Součastný volební výsledek neuznávám, jelikož by se do sněmovny nedostaly právem další tři strany, jako jsou zmíněné podlé strany Top09, KDU a Piráti.

  1. Koalice jsou všude po světě zcela běžná věc. Ty nemáš radost, že u nás končí diktatura masového vraha ze Slovenska? My , Češi ano!!

     1. Pane prokurátore, přečtěte si znovu definici masového vraha. Jinak připomínáte spravedlivý hněv Anny Proletářky a Toníka Zápotockého…

     2. Minimálně 15 tisíc obětí si rozdělila bývalá opozice (Spolu s PirStanem a médii), kteří se zasloužili o orzvrat národa v nějtěžší době, místo toho aby se semkli a táhli za jeden provaz, jeli svou politiku k získání koryt. Celých 8 let bývalá opozice nedokázala nic jiného, než vládě házet klacky pod nohy a přitom vláda ANO byla od revoluce jediná, která od revoluce dokázala 3x dostat státní roční rozpošet do plusových hodnot a nepotřebovali k tomu rozprodávat státní firmy a majetky. Od bývalé opozice (Spolu) jsme před 8 lety s velkou radostí a slávou utekli a po těchto volbách se k té mafii znovu vrátili. Z toho je mi zle. A je mi zle z toho, kolik lidí se těmito lžmi nechalo nachytat. Teď se nám Kolalice Spolu s PirStanem akorát smějí, jací jsme národ blbců. A je jasné, že se nebudou žinýrovat a ohánět tím, že všechno špatné dělají na úkor předchozí vlády. Teď na 4 roky zažijeme pravou bídu, privatizaci zbylých státních podniků, které se předají opět za hubičku do soukromého sektoru a dobře nám tak! To máme za tu svou hloupost, krátkozrakost a velmi krátkou paměť!

   1. Radost rozhodně nemám. Už při prvním avízu, že půjdou do voleb v koalici jsem byl proti tomuto způsobu. Každá strana si má jít do voleb s vlastním programem a případnou koalici si mají udělat až po volbách. Nyní se do vlády dostaly strany, které ve sněmovně nemají vůbec co pohledávat a stejně tak jako skončili ČSSD s komunisty, měly skončit strany Top09, KDU a Piráti! Teď tam bude nicotná banda příživníků s 90 tisícovým platem chrochtat v korejtku cizího.

  2. Prezident Miloš Zeman mluvil už před volbami o koalicích jako o podvodu na voliče, premiér Andrej Babiš (ANO) se na spojení stran proti němu pro změnu zaměřil bezprostředně poté, co jeho strana skončila po sečtení všech hlasů těsně druhá. A teď se podobné změny poměrů může začít obávat i maďarský premiér Viktor Orbán. Tamější opozice totiž spojila síly, aby mohla dlouho suverénního Orbána vyzvat v blížících se volbách. Do jejího čela se přitom postavil dosud nepříliš známý starosta menšího okresního města.

  3. Přesně, Klaus tady po revoluci všechno rozprodal a dnes to nikdo neřeší. Za Babiše klesla nezaměstnanost, zavedlo se EET v nelibosti zlodějů a okarádačů zaměstnaců. Důchody šli nahoru atd atd. Kdyby v Covidu nezadlužili Čr, lidi budou řvát, že se na ně státy vy…l!!! Ať si klidně má korýtko nebo škraloup z minulosti. Všichni mají a mít budou. Ale aspoň něco tady dělal, na rozdíl od předchůdců. Teď se budou teprve všichni chytat za hlavu s novou vládou, která to samozřejmě svede na Babiše a spol. Fiala ještě není ve funkci a už ukazuje, že je úplně mimo! Blábol za blábolem viz DPH a energie. A ten nám má 4 roky vládnout? No to potěš! Ale já to přeju všem co je volili. Až jim děti poděkují, že nemají na jízdné do školy…

 19. Pět se sice spojilo proti jednomu, ale to už v politice bývá. Diktatatura jednoho oligarchy nemůže být dlouhodobě udržitelná. Ten kvůli svému majetku se spojil i s proruským švábem se kterým v mládí sdíleli i rudou knížku a zločinecké způsoby vlády jedné strany. Je tedy zřejmé, že v jedenadvacátém století tyto aechaismy nemohou být mocenskou silou. Koneckonců v moderní Evropě bychom byli za blázny škodící sami sobě.

 20. Doba Andreje Babiše a Miloše Zemana skončila v pondělí 18. října 2021 v 17.30. Přesně v tu chvíli předseda senátu Miloš Vystrčil citoval informace z dopisu lékaře Miloše Zemana. Prezident není schopný vykonávat svoji funkci, vyhlídky jsou špatné. Teď už Babiše u moci nikdo neudrží. O svoji moc dokonce přijde i Zeman, a to pro něj tím nejpotupnějším způsobem. Neslavný konec.

  1. Můžeš se stydět za své výroky,prezidentu Zemanovi a Babišovi nesahaš ani po kotníky.Prezident Zeman je garantem,že nás podvodníci nezaprodali je to vlastenec a ty jste co? Jenom závist a nenávist šiříte mezi lidmi , potřebovali by jste zažit valku a hlad ,aby jste se važili života.

   1. To by mě muselo být o 50 let víc, což při mém věku je zhola nemožné. Proč něco píšeš, když jsi takový blbec?

  2. Bud jsi moc mladý nebo starý ,tak ze si nic nepamatujes a tak si asi nevzpominas na rok 1989 , to se také rvalo /už je to tady ,už je to tady / a co tu potom bylo ? Kradli a odklonovali ve dne i v noci tak,ze nám tu zbylo z toho našeho společného tak akorát velké hovno. Možná zmenis brzy svůj názor. Možná do roka a do dne. Ted nám budou vládnout političtí vseumelci ,to se skutečně dočkáme jejich neslavneho konce . Tak do toho !

   1. Ty blbe, Martin má pravdu, ve všem. Ted´ nám budou vládnout politici. Do ted “vládl” křivák estébák a vrah Babiš. Jeho vláda byla vláda odborníků? Ty ses střelil do nohy. Nemáš zač.

     1. Smrt Babišovi a jeho voličům ! Pro kolaboranta Zemana si přijde do pátku!! SPOLU !!! Miroslav Kalousek, Markéta Pekarová a Petr Fiala jsou naše světlá budoucnost!!

 21. Co jiného se dalo od proradného, farizejského Babiše čekat? Prezidenta už nebude potřebovat, prezident je u konce…

     1. Ty magore , nebudeš ty volič masového vraha , tatara Babiše? —DDDDDDDDD—

     2. Nebudu, ty prosťáčku. A na toho masového vraha se podívej někam do příručky pro začínajícího kata.

 22. Jestli to je pravda tak si ser. do vlastního hnízda. Ale kdo dneska může věřit těm novinářským hyenám

 23. Podezřelé je to jak to s ním seklo tak najednou vždyť byl pod lékařským dohledem. Je divné že by nevěděli co ho ohrožuje už dříve na co tam měl toho lékaře.

 24. Během několika posledních týdnů všude možně média zveřejňovala co kdy Babiš řekl, v čem lhal a jak to později překroutil. Jedna stará moudrost říká, že největším trestem pro lháře je, že už mu nikdo nevěří, ani když mluví pravdu. Jak je potom možné, že asi třetina populace mu stále věří? Nejspíš to budou lidé, kteří žijí pouze dneškem, protože si víc už nepamatují. Jinak bych si musela myslet, že náš národ bere lež jako něco samozřejmého a přijatelného. Ale skleróza je omluvitelná…

 25. Tak mám silný dojem, že se jedná o puč. Prezident do nemocnice nechtěl, uvolil se až na Zavoralovo naléhání-ředitel nemocnice. Je spolčen s Fialou a spol.?? Slůvko nám prezident neřekne ani po telefonu, nemůže reagovat ?? Velký humbuk, když k němu do nemocnice Mynář přivede Vondráčka. Takže se údajně nemocnice naštve a nepustí k prezidentu už nikoho ani toho Mynáře. Zavoral napíše lékařskou zprávu pro Fialu, ovšem do televize ředitele nepustí, co kdyby něco prořekl,prezident zase nic /proč se nebrání když o svém stavu nechtěl informovat ?/ , Babiš otáčí asi na něco přišel, nebo mu něco došlo a Vondráčka s Mynářem potápí, teď i prezidenta. Zbývá honem než prezident zemře / vroucí přání pučistů/ zabavit mu pravomoce, poněvadž kdyby odešel jako prezident, musely by být velký státnický pohřeb,volby prezidenta a to se táhne. Proto ten spěch už aby měli jeho pravomoce…

 26. Další dobrá zpráva: Zdravotní stav Miloše Zemana se rapidně zhoršil, Ovčáček povoval kněze!! To bude slávy!!!

 27. Cesky narod a jeho instituce si zaslouží vladu stbaku a komousu pro svou odvekou zbabělost a zradnost

 28. Nepřátel se není nutno bát. Je však nutné si dávat velký pozor na přátele. Ti Vás podrazí kdykoliv, když to nejméně čekáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *