Bartoš nezačal na Ústecku dobře. Přirovnal ho k Rumunsku, za což sklízí tvrdou kritiku: “Vždyť sám přebýval ve squatech.”

Možná nejzajímavějším volebním obvodem v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny je Ústecký kraj. Právě tam se totiž střetnou Andrej Babiš s Ivanem Bartošem, tedy dva stále nejpravděpodobnější kandidáti na premiéra. Předseda Pirátské strany se však hned na začátku kontaktní kampaně, která měla zvrátit propad preferencí koalice PirStan, dopustil velké chyby. Ústecký kraj totiž připodobnil k Rumunsku.

Právě vyrážím do Ústeckého kraje se znovu potkávat s lidmi. Český Severozápad je bohužel synonymem chudoby a začal zaostávat i za Rumunskem,” napsal Bartoš na svých sociálních sítích. “Peníze, co má kraj dostávat, často nedostává, a když, tak se rozkradou. ANO s tím za 8 let ve vládě neudělalo nic. My to musíme změnit.

Těmito slovy Bartoš podle mnohých opět potvrdil, že je odtržený od reality. Lidé nerozumí tomu, proč jim někdo jezdí do kraje podobným způsobem kázat, obzvlášť když odtud vůbec nepochází. “Až jednou navštívíte Bukurešť, pak už nikdy nic tak odporného neřeknete. A to nemluvím o jazykovém vybavení Rumunů na rozdíl od Čechů,” napsala Bartošovi v komentáři Hana Lachendro.

Takže jedete z Prahy do Klášterce a Kadaně lidem vyprávět, jaký jsou chudáci a jak to tam stojí za prd. Doporučuji si udělat stánek někde u cukrárny,” uvedl zase Michal Nosek.

Už delší dobu žasnu nad vašimi hláškami a nápady. Rumunsko? Byl jste tam někdy? Nemyslím u moře nebo na horách. Já ano. Prosím neříkejte, že je tu hůř než v Rumunsku, nebo snad na podzim ani na sever nejezděte,” komentovala další z uživatelek.

Neuvěřitelná arogance eurobyrokrata Bartoše, který včera ještě přebýval po squatech. Dnes se nám bude vysmívat? O jakém Rumunsku ten eurohujer mluví? Naopak, je to území, které je jako pohádka. Jediné nebezpečí hrozí od eurobyrokratů typu Bartoše, kteří jej arogantně zničí,” napsal Jan Čížek, který tak naráží na Bartošovu anarchistickou minulost a divoké mládí. V něm dnešní předseda Pirátů odmítl například vstup do Evropské unie. Čtěte více: Ivan Bartoš zcela změnil názory. Pravděpodobný premiér Česka se vymluvil na mladickou nerozvážnost

Proti Bartošovým slovům se ohradil také poslanec SPD Jaroslav Foldyna, který na Ústecku žije. “U nás na Ústecku máme víc problémů, než kdekoliv jinde v České republice. Ale opravdu nejsme Rumuni,” napsal Foldyna na svůj Twitter.

O pár hodin později už Ivan Bartoš svůj komentář mírnil. Napsal, že srovnání myslel pouze ekonomicky a dodal, že místních lidí si váží a pomoc jim je pro něj prioritou.

Zatím je však vcelku patrné, že Bartoš v Ústeckém kraji mnoho podporovatelů na svou stranu nezískal. Bohužel v případě Pirátské strany začíná platit úměra, že čím více její představitelé mluví, tím více škod dělají, což je patrné i z předvolebních průzkumů.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments