Češi masivně vydělávají na inflaci. Jednoduchým fíglem si přijdou na tisíce korun každý měsíc. Kdo to nedělá, hodně prodělává

Zatímco dříve platilo, že nejvýhodnějším finančním produktem byla hypotéka, jelikož jste si ji mohli vzít za neuvěřitelně mírných podmínek až to skoro vypadalo, že banky na tom nemohou nic vydělat, dnes je tomu přesně opačně. Vysoké úrokové sazby a inflace doslova změnila pravidla hry. Kdo se v tom přitom zorientuje, může si přijít na velmi zajímavé peníze, aniž by musel dělat složité věci.

Lze snadno vydělat

V této chvíli můžete na inflaci, v důsledku které Česká národní banka drží úrokové sazby stále na 7 %, vydělávat nemalé peníze. Důvodem je skutečnost, že banky se snaží přilákat co možná nejvíce prostředků a jsou ochotny za to zaplatit, a to vysokým úrokem na spořicím nebo termínovaném vkladu.

Dnes má určité úspory prakticky každý. Nezřídka jde přitom o stovky tisíc až miliony korun. To není málo, ovšem je třeba si uvědomit, že pokud tyto peníze nezhodnocujete, pak pouze ztrácíte jejich kupní sílu. Teď je přitom ideální moment, kdy je můžete zhodnotit skutečně nadstandardně. Inflace totiž polevuje a ta aktuální se již blíží k nule.

Jenže na spořicím účtu stále můžete velmi snadno získat úrok 6 %. Pakliže tam vložíte například 1 milion korun, dostanete za rok 60 tisíc. To není vůbec málo, měsíčně si takto polepšíte o 5000 korun, což ani dnes nejsou vůbec malé peníze.

Foto: Shutterstock

Velké peníze za nic

Je to obrovský rozdíl oproti stavu, který panoval ještě před pár lety. Tehdy banky vaše peníze jednoduše vůbec nechtěly. Kdo chtěl jejich hodnotu uchovat nebo ještě zvyšovat, musel investovat. To v České republice znamenalo obvykle nákup nějaké té nemovitosti, což potom vyhnalo ceny bytů a rodinných domů úplně nesmyslně vzhůru. Byly s tím navíc spojeny nemalé starosti. Dnes kasírujete peníze ze svých prostředků bezstarostně. Zkrátka se každý měsíc objeví na vašem účtu a můžete s nimi nakládat.

Čtěte také: Česká banka začala lidem rušit účty. Bez vysvětlení. Tak to už je trochu moc

Je to opravdu skvělé. Za dvacet let jsme nahromadili úspory ve výši nějakých 1,5 milionu korun. Dříve nás rozčilovalo, že nám za ně v bance nedávají prakticky nic. Už jsme také zvažovali, že za ně koupíme nějaký byt, ale moc se nám do toho nechtělo. Ještě, že jsme to neudělali. Teď dostaneme každý rok 90 tisíc na úrocích zcela bezpracně,” říká paní Jana z Kutné Hory.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments