Cyklista Sagan řídil se třemi promile. Zpitý pod obraz. Tři dny před Tour de France mu dali trest

Neuvěřitelnou šlamastyku musí řešit slavný slovenský cyklista Peter Sagan. Namísto toho, aby se tři dny před začátkem plně koncentroval na nejsledovanější závod sezóny Tour de France, musí chodit po soudech a doufat, že ho za jeho kousek nezavřou.

Poznali riskantní jízdu

Nakonec to podle všeho dobře dopadlo. I když policisté zastavili Sagana 12. května v Monaku doslova zpitého pod obraz, jak se snaží šoférovat svůj skútr, vyvázl z toho ještě docela dobře. Dostal pouze tříměsíční podmíněný trest a zákaz řízení ve stejné délce trvání, jak uvádí deník Monaco Matin.

Hlídka zastavila Petera Sagana na skútru poté, co si všimla jeho velmi riskantní jízdy a byly na něm znát stopy po požití alkoholu. Byla mu odebrána krev, kde byly zjištěny opravdu alarmující hodnoty v podobě 1,46 miligramu alkoholu na litr. To odpovídá přibližně třem promile.

Foto: Shutterstock

Prý byl unavený

Cyklista se to pokoušel bagatelizovat a zdůvodňovat tak, že trávil noc v klubu a ráno se na skútru přesouval ke kamarádovi. Hájil se i tím, že zrovna přiletěl ze Spojených států amerických a na výsledku se tak zřejmě podepsala i jeho únava.

Saganův obhájce se zasazoval za to, aby jeho klient dostal pouze pokutu, protože k výkonu svého povolání potřebuje auto. Žalobce však na druhé straně apeloval na tvrdší trest, už proto, že jde o veřejně známou osobnost, která má jít příkladem.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments