Diváci chtějí vědět, zda byla Tereza Kostková očkovaná. Česká televize zatím mlčí, ale celá StarDance je kvůli nákaze v ohrožení

Česká televize informovala o tom, že u moderátorky oblíbeného tanečního pořadu StarDance, Terezy Kostkové, byl zjištěn koronavirus.

Situace je poněkud zvláštní. Podle České televize byl u Kostkové zjištěn jakýsi nový typ koronaviru. Je otázkou, co je tím myšleno, ale pravděpodobně mutace delta či delta+. Podle zástupců televize vyšel ještě o víkendu moderátorce test negativní, což platilo i o dalších účinkujících.

Česká televize chce v pořadu pokračovat

Vzhledem k úzkému kontaktu Terezy Kostkové se soutěžícími, porotou i diváky je velkou otázkou, zda se příští díly StarDance vůbec uskuteční. Česká televize se ve spolupráci s hygienickou stanicí snaží, aby tomu tak bylo. Jisté je zatím pouze jediné: Kostková se v případném příštím dílu neobjeví.

Pro Českou televizi jde o velkou ránu. StarDance je vlajkovou lodí jejího podzimního vysílacího schématu. První díl jedenácté řady u diváků výrazně zabodoval. Sledovalo jej v průměru 1,68 milionu lidí starších 15 let.

Foto: Česká televize

Čtěte také: Zmatený Pavel Trávníček nepůsobil ve StarDance vůbec dobře, nepomohla mu ani hvězdná tanečnice. Po vypadnutí se mu evidentně ulevilo

A jak to bylo s očkováním?

Na sociálních sítích už se rozjely diskuze o tom, jak k této situaci vlastně mohlo dojít a zda náhodou někdo něco nepodcenil. Diváky zajímá především to, zda je Tereza Kostková očkovaná, a to hned z řady důvodů. Část lidí by považovala za nezodpovědné, pokud by moderátorka očkovaná nebyla. Druhá část by to zase považovala za důkaz toho, že očkování vlastně stejně nefunguje, když se může očkovaný člověk nakazit a poslat do karantény i své očkované kontakty.

Další diváci jsou pro změnu zvědaví na to, jak jsou na tom s očkováním účastníci soutěže. Od toho se totiž dost možná bude odvíjet to, zda bude moci StarDance v příštích týdnech vůbec pokračovat.

Česká televize o těchto otázkách zatím mlčí. Pravdou je, že očkování je soukromý zdravotní údaj a tyto informace je třeba chránit, obzvlášť v dnešní vypjaté době.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
36 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments