18. 5. 2024

149 příspěvků u článku “Dodavatel energií Bohemia Energy je v problémech. Lidem zvyšuje zafixované ceny energií, na Slovensku náhle ukončil činnost a nechal klienty na holičkách

 1. Agent Babiš=Bureš bude škodit do poslední minuty! Vše mu u soudu spočteme tatarovi a masovému vrahovi. Třeba ho bude obhajovat tlustá Scillerová! Anglicky!!—DDDDDDDD—–

  1. máš to trochu pomotaný, schillerová není právnička. ale to nevadí, bobánku. všem je jasný vejška (promiň, to byla hyperbola, takže spíš hloubka) tvýho intelektu. ;o)) inženýre.

  2. Vážený pane inteligente.Ceny energií se odvíjejí z cen na burze.Ale tu Babiš
   opravdu neovládá.Vstup do burzovního systému musíš hledat u toho,
   kdo v té době vádnul.A to Babiš opravdu nebyl.Burzovní systém je naprosto stejný zločin,jako byl odprodej naší vody Francii a Německu.Navíc všechny
   vlády od podvodného převratu si nechtějí,,rozhněvat své přátele” v Německu a tranzit jejich elektřiny přes naše území mají zadarmo.V jiné
   zemi by platili jak mourovatí.Nehledě k tomu,že kvůli nim jsme museli za NAŠE peníze vybudovat vyrovnávací trafostanice,jinak nám hrozilo přetížení našich sítí.Nejdříve si o tom něco nastuduj a teprve potom tady trus svoje moudra.

   1. Který převrat máš na mysli, 1948 ten bolševický, nebo 2017 ten koblihový? Oba dva jsou národní tragedie, pravda.

    1. A vy jste minimálně byl u toho v roce 1989, ten Vám nějak vypadl z toho výčtu převratů. Možná jste ještě nebyl na světě nebo jste si hrál v uhláku na energetika.

   2. Jinak: Německo je náš přítel a spojenec, náš úhlavní nepřítel a škůdce je na východě, jmenuje se Rusko. Říše Zla. Nemáš zač za bezplatné školení prostáčku, jednou vykáš pak tykáš, já ti jen tykám, ty rudá bukvice!

    1. Vám nevadí, že náš úhlavní “přítel” Německo se paktuje s Ruskem, čile s ním obchoduje i přes různá embarga EU, natáhne si Nord Stream do Německa a bude nám prodávat ruský plyn a to počítejte s tím, že hodně draho? Už kupujte propan bomby, přece nebudete vařit brambory na ruském plynu. Vy několika barevná bukvice.

   3. Pravdivě jste to popsal. jen nevím jestli i Poláci a Maďaři dodávají svou výrobu na burzu. Když ti druzí si koupili plyn samostatně v Rusku.

    1. Zrovna dnes na diskuzi padlo jméno p.Kočárník,tak pro mladé nepamětníky to byl ministr financí, objeven ve službách Polska v představenstvu “naší ” firmy Unipetrol (všechny rafinerie) které pomohl dovést zcela do rukou polostátní Polské firmy a okrást spoustu českých akcionářů, to jsou praktiky ODS. Bude to jistě projednávat soud,protože to je krádež za směšnou cenu,kterou určuje kupující. Divím se,že se o to nezajímá nějaký novinář.
     To by byl solokapr. tak to je pravá tvář ODS.
     A Polsko vidíme v téměř přímém přenosu,co si dovoluje v severních Čechách.

   4. Souhlas. Proč musíme na nějakou burzu zejména kvůli Německu, které ruší jaderky, zastavilo těžbu hnědého uhlí a potažmo chod tepelných elektráren, a chce budovat energetiku na fotovoltaice a větrných elektrárnách. Fajn ekologie, ale proč ji máme platit my? My si budem ničit životní prostředí a ještě si to zaplatíme? My máme nadprodukci elektřiny, prodáváme nejen do Německa a rakouska, ale za nižší ceny než našim občanům, protože tak stanovila burza.

  3. Jsi chytrý jak daleko vidíš. Kolik máš dioptrií ? A ty umíš i počítat ? A veřejně i před soudem ? Tomu nerozumím.

  4. Sice nejsem koblihář, ale musím se smát tomu, jak některým Babiš leží tak v žaludku, že jsou schopni na něj svést úplně všechno, co se jim nelíbí, to už hraničí s nějakou psychickou poruchou. Můžete mi říci, co má Babiš společného s cenami elektřiny na burze a s případným krachem některých dodavatelů EE ?

   1. Nejsem komunista ale taky se divím,jak po 30 letech vlády novodobých demokratů napříč všema stranama všechno co stojí za h… pořát svádí na komunisty-no a teď ještě na Babiše.

  5. Máš to dozajista popletené. Určitě jsi myslel zvláštní agentku Scullyovou, ale ta určitě nebude řešit ty pitomce, které zlákala naprosto debilní reklama s Pavlem Liškou. Viď rejžo?

  6. Asi jsi Z ODS nebo TOP protože to máš trochu popletené. Copak Babiš vlastní Něměcké zelené elektrárny??

  7. Jsi trapnej blbeček když sem cpeš Bureše elektřina zdražuje i mino ČR ale nevím zda to tvůj mozeček pochopil.

 2. Vznik dalších energetických distribučních firem lidem prakticky nic nepřineslo. Ceny mají všechny obdobné. Akorát každá z těch firem má svoje majitele a akcionáře, ředitelství, pobočky, spousty zaměstnanců, služební auta, počítače a spoustu dalších nákladů (třeba na reklamy v médiích), které zákazníci musí uživit. Kdyby i distribuce zůstala pouze ČEZu na tom všem by se ušetřilo. Stejně nesmyslné je mít devět zdravotních pojišťoven. Lidi musí ze zdravotního platit zbytečné příživníky. Vždyť je to taky forma umělé zaměstnanosti, za kterou byl kritizován minulý režim,

   1. Může za to Topolánková vláda, tedy vláda pravice. A hlavně hloupost a nenažranost Čechů, kteří si mysleli, že budou mít z toho prospěch. Hovno!

  1. Vznik dalsich dodavatelskych firem energii (ne distributoru, ti zustavaji stejni) prakticky nic neprinesl? Asi zapominate na to, ze prave diky zruseni monopulu CEZu a uvolneni trhu, vstoupili do hry prave ti novi dodavatele, kteri svou konkurenci stlacili ceny energii k zemi. Jinak bychom platili jako mourovati celou dobou, to se muzete vsadit. A prave ty naklady na marketing, o kterych pisete maji zrovna nejvetsi dominantni dodavatele – CEZ, innogy i E.ON. Je spousta dodavatelu, kteri byli schopni dodavat za mnohem vyhodnejsi ceny i bez tak nakladneho marketingu a zakaznickych center apod. Prave proto.

  2. Máte to popletené a mluvíte nesmysly. Distrubuční firmy jsou podle území u nás pouze tři. To, o čem mluvíte je obchod se silovou elektřinou, který nemá s distribucí nic společného a je jen dobře, že je v tom nějaká konkurence a vůbec není pravda, že ceny mají všichni podobné. Pletete páté přes deváté a mícháte jablka a hrušky dohromady.

  3. Jen pro upřesnění, distribuce je pořád stejná a distributoři jsou pouze tři (ČEZ, EON a PRE). Cena distribuce je regulovaná.

   Změnit můžete dodavatele, ne distributora, ten je daný podle oblasti kde elektřinu odebíráte :).

   Navíc otevření trhu přineslo větší konkurenci a cenový rozdíl mezi nákupem a prodejem koncovým zákazníkům šel razantně dolů. Ale to normálně prostě nikdo nevidí, jen se brečí když přichází logické zdražení cen pro koncové zákazníky, když jde nahoru i cena na burze. Cena plynu stoupla meziročně o stovky procent. Nedivím se jim, je to boj o přežití.

  4. Lehce bych nesouhlasil ; když byl ČEZ jediný dodavatel, tak jsem platil dost vysoké částky, a všichni ostatní taky, pouze na to většina lidí zapomněla, neb je to dost dávno. Jakmile jsem přešel k alternativnímu dodavateli, faktury mi výrazně klesly, ČEZ nebyl žádný svatý – pamatujete na ty šílené odměny představenstva, které z ních udělaly multimilionáře – Roman a spol ? prostě v té době brutálně zneužívali svůj monopol, proto došlo k tomu, že se na trhu trochu uměle utvořila konkurence, a až do současnosti to celkem fungovalo. Pokud si někdo myslí, že kdyby všichni zanikli a zůstal zase jenom ČEZ a všechno by bylo zase v pořádku, tak se hluboce mýlí Jo, je to dnes malér, ale ten mám celá Evropa a asi i celý svět vč. Číny, tak se to asi stěžím může nedotknout i nás. Lituju, že nemám na střeše fotovoltaiku- ti, co ji mají a ještě k tomu ve sklepě baterie tak se mohou smát.

   1. Když jste se dotkl p.Romana,nebyla za něj ve vedení p. Livie Klausová?Odtud ty “šílené” odměny?
    A její manžel Václav Klaus z ODS ve vedení státu? A o odměnách rozhoduje min. financí ,pod nějž správa čezu patří?

  5. Souhlas. Všechno to přerozdělování firem vytváření jakýchsi divizí, dceřinných společností apod. je jen hra na kapitalismus a vzbuzení dojmu vytvoření konkurenčního prostředí.

  6. Stát si musí ponecht strategické oblasti oblasti průmyslu a služeb. Tzn. energetiku, železnici, těžbu nerostů, vodohospodářství, zdravotnictví. Pakliže části uvedených oblastí vlastní zahraniční kapitál, lze takto ovládat danou zem a v případě potřeby vytvářet nespokojenost obyvtalstva a tím vytvářet prostředí pro provádění v změn v zájmu zahraniční politiky. Tak děje i nyní Babiš vadí všem. Proč? Čapí hnízdo? Má vyvolávat závist na podkladě smyšlených dotačních podvodů, protože to český občan nesnáší, když z toho nic nemá.

 3. Dodávat energii na burzu si vymohla EU a u toho Babiš ještě nebyl.Mělo to tu zajistit tržní prostředí,ale taky možnost vstupu Němců na náš trh.(EON).
  Pamatujete si vůbec,jak se tomu Čez bránil? A byl potrestán evrop.komisí nařízením povinného prodeje jedné elektrárny(Chvaletické). Čez se od té doby jako proti začal zabývat prodejem plynu.
  Celý život jsem makal v energetice,vím co je to za dřinu a proto nesnáším ty překupníky,co nic nevyrobili,jen kšeftují.Už mají mít zablokovaný účty a sedět v base pro podvod!
  Vysoká cena je dána poptávkou a ostavením zdrojů.

  1. ano,kolik ti šašci mají elektráren,rozvoden,sítí ? a chtěli by něco přeprodávat a prý levněji, dříve nikdo ani já sousedovi NESMĚL přeprodat ani kWh

  2. Mohu potvrdit,to co zde bylo řečeno. Taky jsem pracovala pro ČEZ a vím pod jakým je ze strany Německa tlakem. To co se děje s energetikou je na vině EU ne Babiš, ten s tím nemá nic společného naopak.

 4. Cca před 12 lety Bohemia energy začala fungovat a jejich poskokové chodili po bytech a nabízeli produkt. Také za to si vysloužili nějakou tu pokutu.

 5. Nejbohatší Čech Písařík? No, aspoň bude kde brát. Jen ještě zvolit ty pravé. Kdo volí SPOLU volí podvod a zlodějinu

 6. Tato společnost neustále otravovala telefonem, stále mně vnucovala své energie. Musela jsem dost drsně ukončit hovor, během posledního roku 5krát.
  Cítili se dotčený, že nemám zájem. Jejich pověst je tak špatná už od počátku co začali. Nedivím se jejich problémům.

 7. Náhončí této firmy mne lámali před pár léty snad půl hodiny. Bohužel jsem natolik slušný (=blbý), že jsem celou povedenou trojici nevyrazil. Takže jsem se k nim upsal a zároveň oznámil, že druhý den smlouvu písemně vypovím, což se taky stalo.

 8. Firma je jen slupka a její stav nic neříká o tom, jak se daří majiteli. Dokud nebude Písaříkovic vypečená rodinka bydlet v paneláku a jezdit tramvají, žádná krize se u Písaříků rozhodně nekoná.

 9. S Bohemia Energy mám velmi nedobrou zkušenost již dob minulých. Nekoupila bych si od nich ani žvýkačku. Jejich podvodné chování, smlouvy a zacházení s klienty bylo a je nebe volající. Jejich metody jsou totožné, jako u ostatních “šmejdů”.

 10. desítky let energetické firmy jen hrabali prachy a pak během pár týdnů je problém?? Připomíná mi to máselnou, bramborovou, mléčnou krizi – vše uměle vyvolané dohodou velkých, nic víc.

  1. Presne, roky vydelavali na smlouvach o fixaci kdy moc dobre vedeli ze bude cena nizsi nez ve smlouve a ejhle kdyz je to obracene tak se jim to nelibi ze musi calovat ze sveho.Byt u nich tak jdu rozhodne k soudu a nenecham si to libit .Sam jsem zvedav s cim prijde CEZ mam jeste fixaci na rok .

 11. Před několika lety o nich psali na čt. teletextu, že mají veliký problém a hle problém pokračuje Proč? že by mafie?

 12. Poděkujme ODS, ČSSD, KDU-ČSL a TOP09 a jejich polistopadovém tunelování! Díky tomu tu zůstalo velké ho…

  1. Jste úplně mimo…. Co má spolěcného krach dodavatele, který nezvládl spekulace s politikou a konkrétně se zmíněnými stranami? Chtel by jdte všechno státní? Tak se přestěhujte do Ruska, tam Vám ale lépe nebode…

  2. Spise muzeme dekovat komunistum, protoze kvuli nim nebylo mozne 40 let transformovat ekonomiku zeme. Lidi ekonomicky nevzdelani a politicjy zcela zmateni. To plati dodnes.

 13. Potíže mají asi již delší dobu neboť jsem tam měl nastoupit do zaměstnání a kamarád co u nich dělá mě od toho hodně zrazoval s tím, že po firmě jdou zvěsti o vážném problému s penězi.

 14. Rejžo, mám nápad. Uděláme tady z toho měsíc. Odrbeme všechny tak, že tady ani tráva neporoste.

 15. kež by zavřeli krámek- BE je na špici co se týka otravneho telemarketingu a podvodných zástupců a je jen dobře že mají problémy a pláč Pisaříka je jen na oko je to krysa a podvraťák nic víc stejně tak jeho manželka

 16. Mistr světa amoleta, když se daří vše ok ,když ne já nic to oni….kolik článku chvastu, že umí podnikat ….a není konec!.

 17. Od Bohemia Energy lze těžko očekávat byť jen náznak seriózního jednání. Od svých počátků je to sešlost podvodníků.
  Moji rodiče se s touto svoločí musela pro jejich podvod i soudit. Bohemia Energy pochopitelně prohrála.

 18. Mě otravovali dost často, vždy jsem je poslal do zadele, a stejně zavolali znovu. Jsou horší než štěnice!

 19. Tak hlavně, že téměř neustálá TV reklama zabírá. ;-). Neznám jejich nákupní ceny v mediích, odhadnu to na cca 7m za mesic. Ted je to trochu osekané a uz ne tak intenzivní, tak to bude asi míň. Nevim jestli je to ze strany BE dnes ta nejvýhodnější investice. No oni si to asi zákazníci BE zhodnotí sami. A třeba si to budou i pamatovat.

 20. Když čtu všechny ty hrůzy o plynu a elektrice, vždycky si vzpomenu na jaro, když jsme bezmála vyhlásili Rusku válku kvůli “Vrběticím.” Inu demokracie má své náklady..

 21. Já jsem vám to říkal…je to jedna ze spousty firem, která chtěla rychle z bohatnout. Plizili se po domech jako prd a slibovali hory doly. Já jsem je z baráku hnal svinskym krokem svoloc jednu. No a ten kdo uvěřil těm priblbym slibům má žel smůlu. Určitě bych se bránil i soudní cestou.

 22. A to prosím není jen Bohemia Energy…jak honosný název to samé je Centropol a jim podobní. Jinými slovy tlupa vyjebanejch trampů.

 23. Nevím jesli jsem jediný, kdo si všimnul toho, že BEE v emailu nabízí 3 alternativy. Přejít na dva různé tarify (po vzájemné dohodě dodavatele a odběratele), nebo ukončení smlouvy. Já si myslím že je var. č 4 a to na email reagovat, případně odpovědět na mail nesouhlasnym stanoviskem se změnou smlouvy. BEE hraje na to, že většina lidí buďto přistoupí na změnu, nebo ukončí smlouvu. Ale ve VOP (všeobecné obchodní podmínky) je jasně uvedeno v jakém případě je možno odstoupit od smlouvy. A) po vzájemné dohodě (to jsou ty první dvě varianty z jejich mailu), B) 3 měsíční výpověď smluv na dobu neurčitou (z jakékoliv strany), C) dodavatel může zrušit při podstatném porušení podmínek smlouvy odběratelem, D) odstoupením smlouvy ze strany odběratele, když mu to povolí pravni předpisy, nebo VOP.
  Takže BEE smlouvy jen tak rušit nemůže. Jen pěkně napsala mail, na který se většina lidí chytla

  1. Dobře, takže myslíte, že odepíšete, že nesouhlasíte se změnou a chcete dál odebírat za nasmlouvanou cenu a BE jen tak kývne a řekne “OK, zkusili jsme to”? Kdyby to tak bylo, počítám, že byste si mohl maximálně koupit další 3 měsíce, protože BE by pak podle bodu B) odstoupila od smlouvy a potom byste mohl shánět mezi ostatními jiného dodavatele, kteřrý ovšem mezitím patřičně přitvrdí ceny. Jak to vidím já, jsme pěkně v prdeli. (Chování BE bych se nebál označit jako nekalé obchodní praktiky, protože při prudkém poklesu cen by rozhodně smlouvy nerušila a to, že teď milostivě umožní odstoupit od smlouvy (za což si podle dopisu u FO standardně účtuje 6050 Kč) nemůže vykompenzovat ztrátu, kterou klient utrpěl tím, že mu unikla možnost uzavřít smlouvu s konkurencí za výhodnějších podmínek v době podpisu smluvy – tzn. nalákán na nižší cenu je odběratelem společnosti, která svůj závazek nedodrží, na což by nikdy nepřistoupil, kdyby to věděl. Poškozen tak bude jak v případě, že zůstane, i když odejde k jinému (teď už) dražšímu, což by se nestalo, kdyby rovnou zůstal u toho, který fixaci dodrží). Věřím, že se schyluje k hromadné žalobě, k níž se připojí velká spousta lidí, což BE velmi pravděpodobně položí.

   1. Taky jsem zvědavá, jak to dopadne. Já mám u nich smlouvu nově na 2 roky a fixní cenu. Klidně odejdu jinam, ale budu po nich nejprve chtít zaplatit pokutu 6050,-Kč. za odběrné místo.Když jsem podepisovala dodatek, byla jsem ujištěna, že mají pro mě nakoupenou energii na ty dva roky a zdražení se mě tak nedotkne.

  2. Konečně fakta. Změna smlouvy bude předpokládám řešena dodatkem ke smlouvě, s dostatkem musí souhlasit obě strany. Pokud máte smlouvu na dobu určitou, tak se od nich nenechte napálit.

  3. Podívejte se do nových VOP bod N, který výrazně změnili hned v prvním bodě: Dodavatel má právo změnit VOP, veškeré součásti obchodní složky ceny Komodity, sjednaný produkt, Podmínky produktové řady a Ceník poplatků. ………. díky tomuto jsme odpravdu v pr… 🙁

   1. Ale od dob Říma žádné změny zákonů nebo i interních předpisů nesmí platit zpětně… resp. můžou, pokud nejsou v rozporu s vyššími zákony, což v tomto případě je naprosto jasné. Takže Smlouva uzavřená za starých podmínek vždy platí za těch podmínek.

  4. Když nebudete reagovat, tak vám to změní k 1.11. na default, což je ten AA+. Pro bod 4) by bylo nutné se soudit a podat žalobu k soudu s Předběžným opatřením tj. aby se zrušila platnost tohoto rozhodnutí.

   Já takovou ž.podávat nebudu, leda bych se připojil k nějaké skupině. Protože finančně mně to je fuk, spotřebu mám minimální a navíc poslední rok jedu hlavně na soláry na střeše (jako ostrovní systém). Ale z principu by jim takové jednání nemělo projít.

  5. Jen oni se odvolavaji na nove VOP, platne od 31/10/21 odstavec N1 a tvrdi, ze tyhle VOP nahrazuji vsechny predchozi VOP.

 24. Zažalujte také auditora pwc, který jim dal výrok bez závad. Společnost takové velikosti jako Bohemia Energy by měla mít funkční risk management, což pravděpodobně neměla.

 25. Heslo současnosti:,,Jak jde o prachy sereme na lidi”.
  Heslo budoucnosti:,,My nezapomenem”.

 26. Za mě tedy, fixace by se měly dodržovat a pokud firma nebude mít prostředky, tak ať zbanktotuje. Mimochodem, normální je cenu energií pojistit na derivátovém trhu. Je to naprosto běžný způsob, jak se měla Bohemia Energy zajistit, aby dostála svým zákazníkům, kteří u ní mají fixaci.

 27. Nečekaný výdaj zaskočil mě, musíte to vzít v potaz, cenu mi zvýšit nemůžete. Takže to nechte zafixovaný a až skončí fixace, tak mi polibte prdel a mějte se hezky, jdu jinam.

 28. Je to 4 dny co nás lámali po telefonu, že oni jediní udrží zafixované ceny, že ostatní firmy to poruší. Jsou to šmejdi největší

 29. Co na to herec p.Liška ? Uvědomuje si vůbec,že dává svou osobnost do služeb podvodu? Že na tom finančně participuje? On se asi neštítí ničeho.Je to jak jistý hudebník -pak politik lákal do fin. fondu a ti pak věřitele obrali.

 30. V Dodatku ke smlouvě na dodávku elektřiny z 22.6.2021 (podpis 26.6.2021) se smluvní strany dohodly na změně Smlouvy ve znění, jak je uvedeno níže:
  Nový produkt: RELAX BONUS 36
  Délka úvazku: na dobu určitou, v délce trvání 3 let.

  Cituji Dodatek: Závěrečná ustanovení:
  1. Platnost Dodatku: Dodatek je platný dnem uzavření, tj. podpisem obou smluvních stran a následným doručením jednoho vyhotovení Dodavateli.
  2. Účinnost smluvní změny: Počátek účinnosti smluvní změny je vázán na datum zapsání sjednaných změn v evidenčním systému dodavatele, nejpozději budou změny účinné ve lhůtě 30 dnů od data doručení tohoto podepsaného dokumentu Dodavateli.

  Podmínky marketingové akce:
  …..

  4. Každý zákazník splňující podmínky této Akce získá od BEE na období 36 měsíců fixaci ceny silové elektřiny ve výši 1632.29 Kč včetně DPH (1349 Kč bez DPH) za 1 MWH…..
  5. BEE si vyhrazuje právo na jednostrannou změnu podmínek Akce …. Odvolání akce nebo změna jejich podmínek se nebude týkat zákazníků, kteří již předtím splnili podmínky Akce a sjednali příslušnou smlouvu. Taková změna smluvních podmínek Akce není považována za změnu smluvních podmínek ve smyslu § 14a zákona č. 458/2000 Sb., energetický zákon.
   
  Nesouhlasím s tvrzením, že “Od 1. 11. 2021 je nutné si zvolit mezi tarifem ENERGIE A++, tarifem s pevnou cenou, která odpovídá současné cenové hladině na trhu s energiemi, nebo v poslední řadě ukončením smlouvy.”
  Na základě výše uvedeného trvám na platnosti Dodatku a plnění platné smlouvy dle sjednaných podmínek.

  Dejte odkaz na hromadnou stížnost / žalobu. Přidám se.

  1. Já mám BEE Relax leden 21-22, podmínky naprosto stejné, smlouva na dobu určitou do 1.7.23, cena fixovaná do 31.12.22. Dopis jsem již dostala, odpověděla jsem, že se změnami nesouhlasím, z výše uvedených důvodů, k hromadné stížnosti/žalobě se ráda přidám.

   1. Tak 2 roky by to asi nemohli držet, ale dát to půlroku dopředu vědět by byla slušnost… Ani ty 3 měsíce nedodrželi, asi náhlé rozhodnutí. Ale to je přece jejich problém a problém jejich analytiků. A házet to na zákazníka to je teda vrchol.

  2. Rovněž jsem dostal dopis viz. text výše a mám stejné podmínky

   Nový produkt: RELAX BONUS 36
   Délka úvazku: na dobu určitou, v délce trvání 3 let.

   Zatím se hádám a trvám na dodržení smlouvy.

 31. Tak já jsem asi jediný (aspoň v této diskusi), kdo byl se službami BE spokojen. Před 3 lety 865Kč/MWh, nyní skoro 2 roky 1150Kč/MWh, oboje bez DPH.
  Samozřejmě teď hledám jiného poskytovatele protože si myslím, že to BE neustojí. Ale zčásti to není jejich vina. To bláznění okolo ceny za MWh nezpůsobili.

  1. Zdravím, každé podnikání je o nějakém risku a prioritách. BE evidentně vždy sázela na jen minimálně měnící se trh nebo dokonce snižování cen, takže téměř nic nenakupuje dopředu a není nějak zajištěna na současné výkyvy cen. Majitel se snaží jen co nejvíce vydělat a když to nejde, tak to hned zabalí. Kdyby této společnosti nešlo pouze o maximalizaci zisku, ale taky o nějakou udržitelnost, tak by nedělala, to co nyní dělá (rušení fixních smluv, skokové zdražení o 100 – 150%, nabídka aktuálních burzovních cen).

   1. Je to tak, BE místo toho,aby nakupovala energii v předprodeji,si cpala peníze do vlastní kapsy.A teď musí nakupovat za aktuální ceny.

  2. Nejste sám,také já jsem byl po 4 roky s nimi spokojený.Jak s cenou ,tak chováním . Souhlasím s Vámi,že za současný stav BE nemůže a rozhodně to čeká i odběratele ostatních dodavatelů. Kdo to zavinil dobře ví každý myslící člověk , v tomto případě je viník jasný jako facka a není to tato vláda.Obávám se jediné věci,že se BE bude chtít vykroutit s fixovaných Smluv.Nevěřím tomu,že by nějaká firma mohla dlouhodobě doplácet rozdíl mezi původní cenou a cenou novou.To neudělá ani Eon a ČEZ a další.Proto společně s právníkem studujeme všeob.podmínky BE a příslušné zákony ,vše nasvědčuje tomu,že nás podání žaloby.Doporučuji každému,aby si opravdu pečlivě přečetl ta malinká písmenka,jsou totiž moc důležitá.A ještě poznámka: pamatujete si ,když u nás jsme prodávali elektřinu do zahraničí ,protože jí bylo nadbytek . A co kdyby se sáhlo na cenu za elektroměry a na peníze pro solární barony( těm chudákům já ročně dám cca 8OOO kč),To by bylo řevu ,že ?

   Franta

  3. Tak já byl také spokojen… tohle přišlo jak blesk z čistého nebe. Za 3 měsíce mi končí stávající tarif a oni mi to přesto vypoví. To je neúcta a zasluhuje trest. Jednak od nich odejdu, jak to bude možné a asi se připojím k hromadné žalobě. Z důvodu principu, ne že bych na tom nějak prodělal. Ale tohle se prostě nedělá, to je jako když vás kamarád s úsměvem bodne do žeber. Takže skončí. Věc cti a sebeúcty.

 32. co čekáte od těchto “firem”- ani pitomá reklama v TV je nezachrání , zafixované ceny nesmí zvyšovat pokud jsou smluvně pokud je tomu jinak justice je zde zbytečně§

 33. Pán od Bohemia Energy mi asi před půl rokem v podstatě vypadal do hlupáků, že nehodlám kvůli 60,- Kč měsíčně měnit operátora. Přestože jsme se jasně domluvili, že mi zavolá asi za půl roku, volal někdo jiný asi za týden…. Netvrdím, ze jsou podvodníci, ale chovat by se měli naučit . Jsem raději hlupákem, než abych teď zjistil, že jsem vlastně prodělal a nakonec možná prosil o návrat ke svému poskytovateli, o kterém si nedělám iluze, ze nezdraží. Také ale neslibuje nemožné…

  1. Nerovnost smluvních stran. Na tom je založen český kapitalismus. Nerovnost stran před zákonem a účastníků řízení před soudem. Na tom stojí české právo. Svobodně okrádat druhé a svobodně se nechat okrádat. Na tom stojí láska a pravda v Česku. Ať žije odkaz Václava Havla

   1. To určitě není odkaz Václava Havla, naopak. Kapitalismus bez omezení tady šířil hlavně jiný Václav. A stále v tom pokračuje, i když teď nemá už takové možnosti jak škodit.

 34. Proč jsme dopláceli na výstavbu atomových elektráren? Když dnes naší levnou elektrickou energii nakupujeme draho na burze. Je to loupež za bílého dne . Je to ta vyhoda EU ?

  1. Já dokonce jako voják prakticky zdarma stavěl Temelín aby jsme měli el. energie dostatek a levně.

 35. Uhlikove povolenky spolu s nesmyslným zavíráním elektráren způsobují energetickou katastrofu.

 36. Bohemia energy je katastrofální šejdíř. Kdyby zkrachovali, žádná škoda na “trhu” nevznikne. Nechtěl bych být jejich klientem. A podobně jsou na tom i další šejdíři, především ti s německou vycpávkou. A v oblasti mobilních operátorů to není lepší.

  1. Ale nepříjde, orel mouchy nelapá, natož ten dvouhlavý. Ale sežrat nám to dají. Dodnes nikdo neví, co se ve Vrběticích stalo, jenom to, že tam byli Čuk a Gek. A za to chce Koudelka generálské lampasy ( a výsluhy)

 37. Pan Písařík si už nahrabal, tak teď se může vytratit v anglickém stylu. 🙂 Bohemia Energy se od začátku svého působení na trhu chovala jako podvodník. Jen si všichni vzpomeňte na ty jejich podomní prodejce, jak tlačili na lidi, aby je získali. Já jsem je vyhazoval nejmíň 3x. Potřetí to bylo z jejich strany dost nechutné a vulgární. 🙂 Kdo jim uvěřil, má dnes smůlu. 🙁

 38. S Bohemians energie máme velmi špatnou zkušenost. Partnerka bydlí v domku po rodičích, ti měli energie právě u této firmy. Podala si výpověď s tím, že zaslala úmrtí list. Reakce firmy? Tu výpověď o odběru energií prohlásili za neplatnou, dle jejich mínění může podat výpověď jen ten, kdo smlouvu uzavřel. Na odpověď, že bývalá majitelé jsou po smrti reagovali tak, že sdělili, aby jim to dali bývalí majitelé písemně s ověřeným notářský podpisem.

 39. Tak snad stihnul Liškova postavit tu raketu teď můžou letět svoje výhodné tarifi nabízet na měsíc tady na zemi jim snad už nikdo nenaletí ne?

 40. jeziiis… si pamatuju jak me v cervnu uhaneli a 4x telefonovali, ze mi CEZ urcite zdrazi energii a ze mi daji lepsi podminky 😀 jsem zvedavej, kolik lidi takhle nachytali

 41. Bod č.5 podmínek tarifu RELAX promo leden 21-22

  BEE si vyhrazuje právo na jednostrannou změnu podmínek Akce, prodloužení doby trvání Akce nebo odvolání této Akce kdykoli v průběhu jejího trvání.

  !!!!!!! A nyní pozor !!!!!!

  Odvolání akce nebo změna jejích podmínek se nebude týkat zákazníků, kteří před odvoláním Akce nebo změnou podmínek již splnili podmínky Akce a sjednali příslušnou smlouvu. Taková změna smluvních podmínek Akce není považována za změnu smluvních podmínek ve smyslu §11a zákona č. 458/2000 Sb.,
  energetický zákon.
  ———————————————

  Nejsem právník, ale domnívám se, že na jednostranou výpověď u min. tohoto uvedeného tarifu nemá BE právo. Pletu se?

  1. Ano taky mně to zajímá. Mám od nich energie asi 3 roky a neměl jsem doteď žádný problém a nemůžu si stěžovat.

   Ale tím, že mi zaslali výpoveď na datum cca 2 měsíce před ukončením platnosti této aktuální smlouvy, mně ale dost nakrkli. Chápal bych to u 3-leté fixace, že nebude možné několik let držet nízké neaktuální ceny. Ale takto to paušálně udělat je neúcta k zákazníkovi a za to musí zaplatit nebo to stáhnout a omluvit se.

   V opačném případě se rád připojím k hromadné žalobě a doufám, že pan majitel firmy z toho v tom případě nevyjde bez úhony na cti a majetku, samozřejmě vše podle zákona !

  2. Nepletete se, ale je otázka, jak se zachovají, když jim tu jejich jednostrannou výpověď odmítnete. Bude to na soud? Odpojí nás? Jsem ve stejné situaci jako Vy a stejně jako Vy hledám odpověď na mé otázky. Na Slovensku prostě ze dne na den ukončili činnost, nevím, zda to znamená, že jejich klienti se ze dne na den ocitli bez proudu…

 42. Bohemia Energy zasílá smlouvy na velkoobchodní ceny za energie a na dobu neurcitou.Kdo to podepíše tak se za par měsíců nedoplatí.

 43. Takhle to dopadne, když vlády včetné té Burešovy zavřou ekonomiku na celý rok kvůli ZCELA NEŠKODNÉ CHŘIPEČCE. EU a green deal na tohle nemá žádný vliv.

 44. Už ty prihlouplé reklamy hovoří o společnosti 🤷🏻‍♂️🤔🤭 ..,upřímně…čekal jsem to

 45. Dobrý den,
  Fixace je fixace. A teď Bohemia energy vypadají jako energický šmejdi. Když se jim nehodí fixace tak porušují smlouvy. Jsou to prostě prasátka. Co stim udělá energetický úřad že Bohemia energy porušuje vše.

 46. Kdysi jsem od nich taky bral elektřinu. Už bych se k nim nikdy nevrátil, páč jsou to šmejdi.

 47. Bohemia Energy jsou gauneři, kteří podvodě vnucují své nevýhodné služby nemohoucím důchodcům. Špína, kterou raději střílet, než aby se dál šířila.

 48. Prosím, proberte se. BEE NEMÁ žádnou šanci vypovědět smlouvu na dobu určitou. Kdo jim to ovšem podepíše, má smůlu. Udělal to po “vzájemné dohodě”…
  BEE hraje o přežití. Má několik možností.
  A. podepíšete jim zdražení.
  B. Odejdete. (i to je pro ně momentálně výhra)
  C. Odmítnete jejich nabídku a budete trvat na dodržení smlouvy. To je nejhorší varianta z pohledu BEE.
  V tu chvíli nastupuje možnost C – BEE ukončí činnost. To je jejich jediná zákonná možnost jak zrušit smlouvy na dobu určitou.
  Jiná NEEXISTUJE!
  Je to od nich podraz, to bez diskuze.
  Ale na jejich obhajobu je třeba říct, že drtivá většina jejich zákazníků skutečně dlouhodobě ušetřila. To je také bez diskuze.
  V září ukončilo činnost již několik menších dodavatelů, a další budou následovat. To co se děje na burze, není v jejich silách, aby to ustály.
  A obhajovat dnes ČEZ, EON a Innogy? To jste hodně rychle zapomněli na jejich ceny z doby monopolu….

  1. Musím s vámi souhlasit, Martine. Odebírám od nich elektřinu a plyn už dlouhou dobu a byla jsem opravdu spokojená.

 49. Prosím, proberte se. BEE NEMÁ žádnou šanci vypovědět smlouvu na dobu určitou. Kdo jim to ovšem podepíše, má smůlu. Udělal to po “vzájemné dohodě”…
  BEE hraje o přežití. Má několik možností.
  A. podepíšete jim zdražení.
  B. Odejdete. (i to je pro ně momentálně výhra)
  C. Odmítnete jejich nabídku a budete trvat na dodržení smlouvy. To je nejhorší varianta z pohledu BEE.
  V tu chvíli nastupuje možnost C – BEE ukončí činnost. To je jejich jediná zákonná možnost jak zrušit smlouvy na dobu určitou.
  Jiná NEEXISTUJE!
  Je to od nich podraz, to bez diskuze.
  Ale na jejich obhajobu je třeba říct, že drtivá většina jejich zákazníků skutečně dlouhodobě ušetřila. To je také bez diskuze.
  V září ukončilo činnost již několik menších dodavatelů, a další budou následovat. To co se děje na burze, není v jejich silách, aby to ustály.
  A obhajovat dnes ČEZ, EON a Innogy? To jste hodně rychle zapomněli na jejich ceny z doby monopolu….

 50. Zrušit všechny ty překupníky.Koupím za 30 prodám za 50,aby se měli dobře všechny ty nefachčenka včetně šmejdů,kteří měli za jednu lapenou ovečku 1500-2000 korun.Ještě nám nikdo neřekl proč elektřina tolik zdražuje navšiml jsem si,že by tolik zdražily vstupy do jaderné elektrárny ani do jiných vstupy nezdražily 3x,tak jak zdražuje elektřina.

 51. “Dodavatel energií Bohemia Energy je v problémech. Lidem zvyšuje zafixované ceny energií, na Slovensku náhle ukončil činnost a nechal klienty na holičkách”.Chtít zvýšit ceny dodavatel může, ale to je tak vše; a pokud na takový zpravidla “výhodný” návrh odběratel/spotřebitel nepřistoupí, tak si může tak …..
  Je to tak vždycky, když si dodavatel plete seriózní podnikání se spekulacemi na burze a nakupuje na poslední chvíli, když už ceny nebývale rostou. Dříve či později se to dalo čekat.

 52. Právě mi oznámili (ne Bohemia, ale jejich dceřinka Europe Easy Energy), že fixovanou cenu do konce roku 2023 za 1299Kč/MWh ruší a nahrazují tržní hodnotou, nebo fixní cenou 3400 Kč/MWh. V emailu jen tak mimochodem zmiňují kosmetické úpravy Všeobecných obchodních podmínek. Nicméně tam je zásadní problém, kdy neobstojí ani smlouva na dobu určitou!!! V bodě “N” (změny smluvních podmínek) si nově napsali, že si mohou měnit smluvní podmínky, ceny i produkty, jak jen se jim zlíbí!!! Proč do toho nezasáhne ERÚ nebo ČOI??? Vždyť toto je jasný podvod!

 53. Jestli si myslíte, že to má ČEZ nebo E.ON jinak, tak se pletete. Jen jsou ještě o krapet větší a zatím k tomu kroku nepřistoupili.

 54. Je to sice drsné, ale té firmě nic jiného nezbývalo. To samé, myslím, udělali i většinoví hráči (eon / ČEZ), takže je to jen šíření poplašné zprávy, která má vést k odlivu klientů (nejsem zákazníkem Bohemia Energy, ale matka byla a když jsem rušil u nich smlouvu z důvodu jejího úmrtí, setkal jsem se pouze s vstřícným a solidním jednáním)

 55. Bohemia Energy? Aha, to je ta firma co naprosto bez studu využívá telefonické šmejdy pro získávání nových zákazníků. I když reklamy maj vtipný, to jo. Jinak ale od nich ruce pryč. Tuhle firmu nikdy.

 56. Máme u Bohemia Energy sjednanou smlouvu na dobu určitou do 30/6/2023
  Ve všeobecných obchodních podmínkách(VOP) platných k datu podpisu smlouvy-10/11/2020, není žádná klauzule umožňující jednostrannou změnu ceníku, ani výpověď ze strany dodavatele( kromě závažného porušeni povinností odběratele-neplaceni, manipulovaní s elektroměrem a pod+ insolvence dodavatele)
  Přesto všechno se dnes BE odvolává na obchodní podmínky platné od 31/10/2021, kterými de facto retroakčně mění sjednanou smlouvu.(odstavec N1)
  Podotýkám, že ve smlouvě žádná klauzule typu, smlouva se řídí dle aktuálních VOP, není. Ba právě naopak, je tam uvedeno: nedílnou součástí této smlouvy jsou ceník a VOP(které jsou přiloženy ke smlouvě)
  Čili v tomto státě lze smlouvy jednostranně měnit na základě nově vydaných VOP ? To jako fakt ?
  Někdo nějaký právní rozbor ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *