21. 6. 2024

29 příspěvků u článku “Důchodcům v Česku se nechce vracet řidičák. Ukazují prstem na jiné. Takhle to dál nejde

 1. vždyť nejsou schopni ani vyřadit z provozu lidi co mají zákaz řízení, feťáky a těžké alkáče, nebo úplná nemehla. I když ty staré trosky co se samy nevyhrabou zpoza volantu mě taky štvou.

  1. Pane Bohuslave, Vy také dospějete do let, kdy budete ta ” troska,co se nevyhrabe od volantu” pak teprve pochopíte, možná…

 2. Ať napíšou kolik něho zapříčinili lidé na 70 let a kolik ostatní věkové skupiny ať přestanou blbě kecat a nedělají z lidi blbce. Viz EU. Pro to tento spolek nebyl zalozen aby šikanovali lidi a vymyslel nesmyslné nařízení.

 3. Nalijme si čistého vína. Hlavním důvodem je snaha vystrnadit co nejvíc lidí z přeplněných evropských silnic a dálnic. I to prosazování elekromobility a zákaz spalovacích motorů má stejný účel. Vrchnost má nějakou bezpečnost lidí dole u zádele, ale sakra ji vadí, že se musí dělit o výhody individuální dopravy s obyčejnými lidmi. Taky nadnárodní korporace, které používají silnice a dálnice k přepravě svého zboží už léta si stěžují, že přicházejí o miliardy zisků k vůli přeplněnosti silnic a dálnic. Jak říkám už dávno, ekologie a bezpečnost lidí je to poslední o co tu jde.

 4. Nebyla by to diskriminace z důvodu věku? Všichni maji mít stejné podminky. Budou zkoušky dělat každých 5 let všichni? Zpráva o zdravotním stavu prokazuje způsobilost k řízení. Problém nejsou důchodci, ale zdrogovani a pod vlivem alkoholu. V roce 2050 nebudou podle mamlasů EU žádné dopravní nehody. Podle nich asi budete jezdit na mezcich nebo volech. Je otazka zdali bude ještě Evropská unie.

  1. 100% suhlas, niektori vodici (mladsi) potrebuju pravidelne otestovat, jazdia ako prasce (casto bratislavaci,aj v zahranici).
   mozno staci implementovat svajciarsky policajny poriadok a nebudu ziadne havarie…
   ale to by uz nevyhovovalo ani poslancom a oligarchom, lebo poriadok v state brani rozkradaniu

 5. senioři kteří si udělali řidičák před třiceti a více lety, ti to přezkoušení, měli mít už dávno. kolik z nich je schopno dneska udělat test? kromě těch, kteří se s tím živili, ani jeden.

 6. Super, makat se bude muset do 70 a pak seď doma na zadku…hezky to mají vymyšlené… rozhodují někde za kopečky o nás bez nás… moderní totalita.

 7. Pane Mrkvičko, už to oslovení “důchodci” mi přijde docela diskriminující, nebylo by lepší použít “senioři”? Ptá se někdo Vás, odkud berete peníze na živobytí? Tímto démonizujete seniory, hlavně před mládeží.

 8. Nám starým paznehtum zeberete noty a jak s e budem ztoho posranyho venkova přibližovat do měst a pro zradlo k felcarovi,na úřady.mladizfetovanci jezdí jak dobytčí a zabíjí nás prduchy velkým.jaem pro nějaké kontrolní přezkoušení ale včetně mladých fetosu.

 9. Mám zkušenost, že nejhůře řídí mladí lidé v silných autech od bohatých rodičů bez pudu sebezáchovy a ohrožují vše kolem sebe…

 10. Proč vracet řidičaky? Oni senioři něco provedli? Neni to diskriminace? Jezdí nám tady mladí se zadrženým ŘP. Zfetovani pod vlivem alkoholu s kterými si nedokáže policie poradit. Zdraví senioři nejsou problém. Je to jenom každodenní kampaň proti důchodcům. Dovolili by si to samé proti národnostním a sexuálním menšinám? Je to na zadání těch zelených mozků v EU, takových jako jsou u nás Piráti. Ti, kteří nikdy nic nevytvořili žijí z práce svých rodičů a prarodičů. Maji jen nároky, žádná práce. Teď chtějí buzerovat ještě ostatní.

 11. Určitě v určitých případech to má opodstatnění, ale nechápu proč se toto nařízení nemá týkat i lidí co na silnicích jezdí a nemají žádné zábrany s porušováním pravidel. Ono by se možná i seniorům jezdilo lépe a nemuseli být ve střehu proti takovým řidičům. Další věc je, že se mluví do budoucna o odchodu do důchodu v 70 letech a hned na to vám vezmou řidičák. Tak to je hodně smutná představa stáří.

 12. Odebirat lidem RP kvuli vyssimu veku je zkratka blbost. Myslim, ze dulezitejsi by bylo dostat z politiky ty geronty co se tam drzi zuby nehty (napr. prazsky primator a dalsi) a pustit k veslu mladsi. Senator nemuze byt mladsi nez 40 let, tak bych naopak zavedl pro ne i poslance max. vek 70-75 let. Aspon by si ten duchod mohli v klidu uzit a nezabirat misto mladsim a progresivnejsim.

 13. Je fakt, že většina mainstreamových pisálků je zbytečných. Je jich jak psů a všichni píšou více méně to samé, mnohdy kopírují hoaxy jeden od druhého a hlavně štvou lidi proti sobě. Nikdy však nepíšou nic proti režimu a to ani když představitelé režimu provádí lumpárny doslova za bílého dne, viz kauza Dozimetr. To si všichni ti “hrdinové pera a hlídací psi demokracie” dávají sakra pozor aby mocným nešlápli na kuří oko.

 14. Tak aby to skutečně nebyla diskriminace tak na zkoušky každých pět let všichni řidiči,jinak to je!!! diskriminace!!!

 15. Proč se stále EU sere do našeho státu a do lidí důchodového věku. Kolik bouraček zaviní pod vlivem alkoholu , drog a pod. Kolik bez řidičského oprávnění, ale vše se hodí na důchodce. Tak se na nás už vyserte a rovnou nás postřílet jedu pošlete do plynové komory. Máte stim už zkušenosti z druhé světové valky

 16. “Nedává tedy smysl chápat to jako nějaký spor mezi současnými mladými a starými.” Vždyť ten spor tady je a vy ho rozdmýcháváte ještě více. Je tady plno feťáků, alkoholiků, lidí bez řidičáku nebo lidí co si řidičák koupili, ale řídit pořádně neumí. Ale o nich ani slovo, co? Hlavně že největší hrozbou na silnicích jsou důchodci. Až začnete řešit tyhle hrozby, pak nebudou argumenty proti těmto opatřením.

 17. Je to celkom protiústavné, protizákonné,retroaktívne atď.
  Treba sa vzbúriť, ignorovať to , prípadne založiť hnutie občianskej neposlušnosti. Vodičák bol vydaný za istých podmienok, čo na viem na neurčito. Nemajú právo ho skracovať. Môžu Max. zmeniť zákon pre nových vodičov a vydávať vodičák im už s obmedzením platnosti. Môj nikomu nedám , policajt ho uvidí len v mojej ruke,alebo cez okno. Zdar.

 18. Feťáci jim až tak nevadí. A stromy podél cest taky, nechápu proč tam jsou? S povozoma již nikdo nejezdi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *