Fialova vláda vypadá, že se jí ani moc vládnout nechce. Naděje na změnu dostává ránu

Politici pěti stran, které budou s největší pravděpodobností tvořit novou vládní koalici, nepůsobí zrovna hladově. Dalo se přitom očekávat, že poté, co tuto zemi osm let fakticky ovládal Andrej Babiš, se budou moci přetrhnout v tom, aby realizovali svou vizi politiky. Opak je ale pravdou. Dosud ze všech nejvíce je vidět Babiš coby poražený v těchto volbách. Jistě, je to dosluhující premiér, na druhou stranu vůbec nepůsobí dojmem poraženého, ba právě naopak – vytváří pocit člověka, který má chuť jít do dalších bitev.

Naopak představitelé pětikoalice, zejména pak budoucí premiér Petr Fiala, vypadají, jakoby byli stále v opozici. Cokoliv končící vláda udělá, ať už v otázce covidu nebo energetické krize, je podle představitelů nové vlády špatně. Jak by to ale udělali oni? Recept se veřejnost v drtivé většině případů nedozví. Prý uvidíme, až se chopí ministerstev. Pak si udělají analýzy a podniknou náležité kroky. Jenže přinejmenším dvě zmíněné situace vyžadují okamžitá řešení. Tady je zkrátka už nutné představit plán.

Babiš přitom nové vládě nabízí určitou formu přechodové fáze a podíl na rozhodnutí končící vlády. Například budoucímu ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi nabídl premiér dokonce možnost, aby usedl do křesla Adama Vojtěcha ještě předtím, než se nová vláda ustaví. Případně, aby se účastnil jednání vlády o protiepidemických opatřeních. Válek vše odmítl a raději vládu ostřeluje z pohodlné pozice opozičníka. Padají z něj však takové věci, jakoby si neuvědomoval, že se úřadu již brzy bude muset chopit sám a ukázat, co umí.

Stále více se ukazuje, že koalice vůbec nebyly připravené na takový výsledek voleb. Průzkumy v poslední době spíše naznačovaly to, že Babiš nějakým způsobem vládu sestavit dokáže. Prvním překvapením tedy byla pohodlná většina, kterou nová vláda bude mít.

Druhým překvapením je potom chování Andreje Babiše po volbách. Kdyby chtěl, prezident by mu dal dva pokusy k sestavení vlády. Premiér to ale odmítl a prohlásil, že nové vládě nebude stát v cestě. To opět Petr Fiala a spol. nečekali. Bylo téměř jisté, že Babiš dostane přinejmenším jeden pokus, což znamená další průtahy o měsíce, kdy by ale zároveň vznikající vláda měla čas dát dohromady nějaký program.

Za jiných okolností by bylo předmětem kritiky i to, že prezident Miloš Zeman svolal novou Poslaneckou sněmovnu až na nejzazší možný termín a netajil se tím, že chce vše schválně protahovat. Žádný politik budoucí koalice se vůči tomu ale neohradil. Je vidět, že i oni potřebují čas.

Češi si budou muset zvyknout na to, že dostanou vládu, která bude o poznání méně dynamická a akční než ansámbl Andreje Babiše. Určité uklidnění hektické politiky je jistě dobrou zprávou, na druhou stranu ale vláda nesmí působit bezradně a plechově, což se teď bohužel děje, jakkoliv ještě nebyla oficiálně složena.

Foto: ODS

Nenechte si ujít
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 3SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

276 názorů k článku “Fialova vláda vypadá, že se jí ani moc vládnout nechce. Naděje na změnu dostává ránu

     1. jako že chtěj a uměj? ;o)) to nejni špatný. zkoušel si s tím někde vystupovat? ;o))

   1. Formálně ne, ale už v klíčových otázkách může konkrétně předvést čím nás ohromí po usednutí na trůn. Kritikou té předchozí nás neohromí!!!

    1. Celý rok a půl věděla opozice jak na covid,co vláda udělala,bylo špatně.Dneska by se měli chopit příležitosti a pomoci lidem a ne je nechat umírat,když ví jak na to.Jenomže oni umí jen žvanit a uvědomují si,že teď jim to lidi vrátí.Budou stále pod kontrolou a kritikou,zrovna jako to dělali Babišovi.Sebranka.

     1. Tak ještě jednou. Nová vláda zatím není, takže nemůže dělat NIC. Opravdu je to tak těžké pochopit?

    2. Nemůže nám předvést nis, protoýe k črmukoliv potřebuje kompetence. A dokud nebude oficiálně ustanovena nová vláda, tak mít kompetence nebude. To je jakoby jste si právě vzpomněl, že se vám nelíbí, jak funguje provoz na křižovatce a šel jí řídit.

  1. luza si neuvedomuje ze Babis bude brat este vacsie dotace, lebo tyto neschopaci ked sa nebudu vediet dohodnut a budu chcet aby im za nieco zahlasoval mu nacpu dotace aby ich zobchodoval a zahlasoval :DDD

   1. Máš divný názor,oni jsou ve velké většině.Čili s hlasováním nemusí a nebudou čekat aby jim to někdo posvětil.Odhlasují si co budou chtít a my budeme jen koukat jako blázni.Spíš si myslím,že se najednou zalekli odpovědnosti a najednou neví jak na to.Navíc ještě nezačali a už se to mezi nimi pěkně mele.Prostě slepenec

    1. Kdo a co má odhlasovat? Stará sněmovna byla rozpuštěna a nová sněmovna byla svolána na 8. listopadu. Takže nemá kdo hlasovat. Možná by to chtělo více intelektu a informací a méně chlastu a emocí.

  1. Tak jako o vládnutí ODS lze hovořit dlouho…ale že by se téhle straně někdy vládnout nechtělo – to je sakra překvapivé!

  2. mám dojem, že volby rozhodli prvovoliči, co to té ODSce prostě hodili, protože když byla naposled u moci ODS, TOP09, VV, tak tihle septimáni byli ve družině, a že jejich mamka platí v ordinaci za vytisknutí receptu 30,- a za návštěvu lékaře dalších 30,- , to ty děcka neviděly, protože se radovaly z obrázku. A důvod, proč jí to hodili? Protože je Kovy zblbnul, že ODS jsou záruka demokratických hodnot.

  1. Fialuv slepenec má správný název SPOLU=SPOLEK LUMPů!!! Vše bylo provedeno protizákonně, co se může stát jeině vČR.

  2. KOALICE je v demokracii normální a v zákonech zakotvené seskupení politických stran, které bolševici a estébáci nazývají “slepencem”. Když se estébák spojil se socany (+neofiko s komouši) tak to bylo co? Zmatlanec?

   1. Hele vy matlo, je pravda, že koalici umožňuje zákon, potud máte pravdu, ale pak už lžete. Ano a Čssd se spojili po volbách a Komunisti je podpořili ! Plácáte hrušky a jablka do kupy. Pokud by šli jednotlivě do voleb ? Přiznejte si kde by asi tak skončily ??!! A jací jsou ?? Myslím, že soudný člověk to už dnes vidí . Jsem zvědav jak Vám se bude líbit, že nic pozitivního neudělají, ale všechno budou házet na Babiše. Ano dal jsem hlas “ANO”, protože si dost dobře pamatuji jak tu zvesela válcovali celou republiku. A Babiš je pro mne to nejmenší zlo z těch tatranek co si říkají politici. A podotýkám, že jsem celý život nestraník !!

    1. určitě je férovější deklarovat spojenectví před volbami než po volbách. To že se nám najednou objevili komouši prakticky ve vládě byl podvod. Myslíš že by Anofert vyhrál volby kdyby dopředu avizovali spojenectví s komoušema? Ani náhodou. Celý život jsi nestraník a rozumu jsi taky moc nepobral.

   2. Jste asi příliš mlád, spojení tolika stran je NÁRODNÍ FRONTA,známé to spojení různých zájmů za komunistů.

     1. Zato z tebe padaj moudra.Je snad politikou ODS znárodňovat byty,jako to chtějí Piráti? Tito novodobí komunisté,co nic nemají chtějí sahat na to ,co ostatní vydřeli prací. Zvyšovat daně z domků ? Takže kdo makal a postavil si domek,tak mu ho ve stáří pěkně zdaníme? Asi jako ti lemplové,co všechno prochlastali?
      To je totiž podobné,jako když pečlivému sedlákovi zabrali jeho opečované pole a dali mu záhumenek na úhoru komunistického lempla a ten šel dělat na pole sedláků správce.A ještě je masírovali likvidačními odvody,popř. kriminálem.
      Je to snad politika ODS ?

   3. Ale po volbách,strejdo ,po volbách.Tito se museli slepit před volbami, protože madam Pekari i ti hadovití KDU by skončili před sněmovnou a ne že by si rozdělovali koryta.

 1. Co dodat k tomu komentáři ? Co si lidé zvolili to mají Fialová vláda není jednobarevná ač se tak tváři. Je pravdou,že Bureš některými kroky překvapil a že minimálně pokud jde o resort zdravotnictví není čas na nic čekat. Nyní je mezifáze mezi starou a novou vládou když ta stará už vlastně nevládne a ta nová také ne. Jenže covidu je to jedno a šíří se dál a nečeká nemá žádný mezičas nebo oddechový čas.K tomu tu je nemocný Zeman,který rovněž nevládne a neví se co s ním bude ? Takže naše volby přišly letos v nejméně vhodnou dobu a s tím i Zemanovo onemocnění. S těma volbami se nedá nic dělat ale Zeman neměl už v roce 2018 kandidovat to je dnes nad slunce jasnější.

  1. Stará vláda vládne abude vládnout do chvíle, kdy bude ustanovena vláda nová. Do té doby taky odpovídá stará vláda za chod státu. Má k tomu pravomoce a všechny možné nástroje.

   1. To jsou kecy v kleci,co píšete. Stará vláda ví,že její dny jsou sečteny a vládne aby se vládlo. Mimochodem sám Fiala vyzval Burešovu vládu aby nedělala žádná zásadní rozhodnutí. Takže taková vláda je na baterky.

 2. verbež politiku za 120 tisíc měsíčně byla zvyklá osum let jen špinit,pomlouvat,udávat,lhát,kvičet a ted!!!musí pracovat ale jak když nic neumí,ruce mají vykloubené,v hlavě nasr.o!

  1. Nejsem volič ani SPOLU ani PIRATSTANU ale to,že komouši a socani odešli do historie rozhodli voliči takže když to budeme brát komplexně tak trojkoalice ANO,soc.dem. a ksčm v podstatě prohrála ! To je bohužel (dík) realita.

    1. Ale leydy Bureš nevládl sám,nebo on měl jednobarevnou vládu ? Takže Hamáček a Maláčová jsou z ANO podle vás ?

   1. To nerozhodli voliči, to rozhodl Rychetský svým volebním paskvilem. Nejsem ani v nejmenším příznivec socanů a už vůbec ne komoušů, ale o kolik hlasů než oni měla víc topka, nebo fláterníci ? když to odpočítáme, tak voliči rozhodli i o těchto dvou stranách, jenže systém Rychetský je přibral na loď ODS…která m.j. samotná měla polovinu hlasů jako hnutí ANO.

   2. spočítejte ještě jednou procenta volebních výsledků podle vaši tzv trojkoalice,výsledek je mimo

   3. Ale ta to koalice vznikla ažpo volbách a ne účelově a podvodně před volbymi a nyní neví co s tím,jen keci a keci.

 3. Dobre rekl p.Klaus ze Pekarove-Adamove kouka z oci jen zlo jak si muze priznat plat odmeny 248tis a rict ze duchodci berou a maji dost.Kde je to slibovane o lidi se postarame co kazdou hodinu se hlasilo v TV.Nyni jen vse svadej na p.Babise a nikdo nekouka ze kupoval ze sveho ventilatory pro Nemocnice jen na nej tahaji spinu a nic kladneho nereknou ze jse staral o lidi a co jeste tam nesedej a uz rozkazujou zdrazuji zakazuji a pripravuji si vladu co akorat zadluzi kazdou druhou rodinu.Ono sedet mackat tlacitko zda neco projde nebo se zakaze a brat velke tisice a priznavat si nekolika tisicove odmeny je jednoduche kdyz ma jeste pod sebou deset lidi ale vydelat si mesicne 25000kc z toho prez pulku poplatit najem polatky a a ze ctvrtiny zit s celou rodinou to uz je jina fuska nebo brat invalidni duchod 10180kc kdyz najem je 5600kc elek.1600kc plyn500kc to je pak zivot a opravdu asi nikoho nenastve kdyz si prectete ze se jim ktem mnoha tisicum jeste pricte 6% naviseni platu samozdrejme pisi o nasi nastavajici vlade kterou jako obcan CR neuznavam jako vedeni obcanu k lepsimu zivotu a vedeni naseho Statu.Myslim ze by p.Babis nemel polevovat a tvrde se do toho oprit aby tem zdrazovatelum sobe mala VELKA domu ukazal vsak je pri nem i p,PREZIDENT ktereho by nejradeji nastavajici vlada odsunula take pricemz nechapu jak se muzou vubec tak chovat a dovolit si to vuci hlave statu kteremu dala vetsina lidi svuj hlas ne jako jim ze jde pet stran proti jedne a myslej si jak je nekdo volil byt kazda strana za sebe tak tam nesedi snad nikdo znich.Jiz od ukonceni voleb zacinaji nicit Cesky narod zadluzovat domacnosti to si snad nikdo nezaslouzi a je to bych rekl zrada naroda.

  1. Ty vole, co to je? To je nějaká písemná forma slovního průjmu? Ještě k tomu plná hrubek a pravopisných chyb…

  2. Klaus, to je ten co to tady rozkradl, nezavedl tady funkční zákony, ale jenom ten paskvil co tu máme doteď všeobecně to tady funguje podle jeho not… hm tak toho je fakt důležité stále poslouchat 😀 😀 😀 Druhý nýmand co to po něm přebral a dorazil to tady definitivně, teď leží v nemocnici nebo se válí jako prase v Lánech… ale lidi je stále volí a vzhlíži k nim… národ hlupáků….

  3. Já nevím , proč si lidi neustále stěžují . Nejdřív na Kalouska , potom to přešlo na Babiše a nyní se to blíží na novou vládu , která ještě vládnout ani nezačala . Uvědomme si , že politika není o plnění slibů a přání ale jen a jen o prosazování zájmů . Zájmy lidí jsou politikům ukradené .

  4. Karma zdarma pro všechny prospěcháře ,lenochy ,vypočítavce ,nenažrance za ta léta co žiju, už prošly celkem tři gsnerace 3x 25 mi je už o něco víc a stále čekám ,kde a kdy se odněkud vynoří několik moudřejších lidiček , kteří by naši krásnou vlast uměli kočírovat –vést !! Dovede si to někdo představit ???? je to utopie ,nebo se pletu ???

    1. ty se uklidni a zkus si vzpomenout, co to znamená interpunkce a jak se užívá. ;o)) do tý doby seš i ty ichtyl. pochopil? psal sem to fak hodně pomalu, bo vim, že neumíš rychle číst.

     1. slušnej argument. ;o)) zkus něco jinýho, než ten předvedenej blábol a pak si můžeme pokecat. ale toho, obávám se, nejsi schopná. ;o)) myslitelko.

     2. Si opravdu zamindrákovaným sprostý, hloupý chudák, který si vynahrazuje nedostatek respektu a sebevědomí v osobním životě přes PC obrazovku, kde může každého svobodně urážet. Tebe lze jen litovat, tvou bídnou životní situaci a to jak zoufale se dožaduješ pozornosti.

     3. bohušu, to vypadá, že se známe. ;o) ale já nejsem tvůj taťka, tak mne do něj nepromítej. skoč za ním na zimoviště cirgusů, třeba ti vrátí, co mámě dluží. a fak ho nehledej přes “pc obrazovku”. před ní ani za ní ho fak ale fak nenajdeš. ;o)) ichtyle

    1. ;o))) si jotomilej. že něco děláš ty, fak nemusí znamenat, že to dělaj i vostatní. ;o)) ale to tě měla poučit máma franta. mysliteli.

  1. No Bureš se bude možná poroučet dřív než si to koblihy uvědomí. Stále nad ním visí onen pověstný Damoklův meč v podobě jeho tr.stíhaní a další v USA a ve Francii se možná objeví záhy.

     1. možná by to byla cesta, jak si konečně tady pokecat s někým chytrým. ;o))

     2. To si ze mě děláš srandu, hulvát, který ani neumí pořádně psát, nejspíše nemá ani žádné vzdělání a v reálném životě je jeho kariérní úspěch tak maximálně dělnická pozice se má za chytrého. 😀 I můj pětiletý syn je chytřejší, jak ty. Vždyť se podívej, co tu celou dobu děláš “Karle” jen chodíš a nadáváš každému, kdo něco řekne proti Babišovi. Žádný argument, čistě jen výlevy zloby a nenávisti. Na čem se zakládá tvá inteligence prosím? Vymyslet, jak co nejvíc shodíš toho s kým se bavíš? Ukázka tvého reálného života, ve kterém si zlý a odporný člověk se kterým se nikdo nebaví, tak si chodí povídat na diskuze 😀

     3. 1/ začneme tím, že pokud chceš u někoho opravovat pravopis, začni s tím u sebe. nebudeš tak trapnej. ;o) (oslovení se odděluje čárkou, interpunkce kolem tebe jenom prošla, mysliteli). 2/ babiš je mi u zadku. 3/ svým způsobem psaní se co nejvíc snažím přiblížit místním ichtylům, aby to, co píšu, bylo pro ně pochopitelné. proto se snažím psát způsobem, kerým voni mluvěj doma. ;o) mé vzdělání a podnikání skočíme, nic pro tebe, stejně bys to nepochopil. 4/ psát si s tebou o inteligenci kohokoliv, nebo jen o ní obecně, by byla skutečně jen ztráta času. psal sem to dost pomalu, aby to pochopil i tykovej ichtyl, jako si ty? ;o)) komiku. příště se líp připrav.

  2. Víš ty Honzo, že Čechů po Třicetileté válce zůstalo v české kotlině sotva 500.000 ? Pak je to vláda, tak jak ve volbách pro cca 1/3 obyvatel. Pro mne Pobaltského Slovana to není moje vláda, když je to vláda pro Čechy. Je to vláda vzniklá volebním podvodem, tedy je to Vláda podvodníků.

  3. Vidíš Honzíku jak Tě tady všichni mají rádi.? ..jak osinu v pr…i, kdy už to konečně pochopíš ,že jsi úplně mimo.
   Možná by jsi měl zaskočit k Chocholouškovi.
   Hele ,měl by jsi tam stravu zadarmo i nocleh …na zimu ideální..

 4. Ono pokřikovat za pultíkem a zuřivě do něho bouchat pěstičkou je úplně něco jiného,než zodpovědně rozhodovat.
  To si blbečci pomohli!Nejprve vykřikovali,jaké mají na různé funkce ,,odborníky” a najednou ani neví,co by jak mělo vypadat.
  Zmanipulovaní a obelhaní pitomci jim dali hlasy a nyní jejich ,,miláčci”
  nejsou schopni ani sestavit programové vládní prohlášení.A k obsazení
  jednotlivých postů bude docházet,až se mezi sebou řádně servou o koryta.
  To si blbečci pomohli.Ale chtěli to,tak to mají a já jim to přeju.
  V každém případě jim mohu napovědět.Jejich vládnutí(spíše rozkrádání)
  bude vypadat naprosto stejně,jako v době před vládnutím ANO.Jen s tím rozdílem,že rozkrádat budou ještě více,než předtím,aby dohnali ,,ztráty”
  za 8 let,kdy nebyli u koryt.

 5. Ony to už naznačily ,ty dvě dámy…Pekarová …Richterová…jak se honem uklidily do teplíčka…..ono to ,že umí někdo kritizovat ,vůbec neznamená ,že taky bude umět i vládnout a to se týká i všech ostatních…

  1. Jo souhlasím,kritizovat je tak snadné,ale něco vyřešit to už je jiná káva o dost silnější !

  2. Ty dvě rychle pochopily že na to nemají a mazaně se uklidily.A to je dobře,aspoň nic nepokazí.Markéta si bude užívat vlády za pultíkem,to bude orgazmů!

 6. Psi štěkají,a karavana….se náhle zastavila….:))))co teď s tím že…???:)))to je průser,to se to kecalo,casy krásného a bezstarostného vládnutí jsou pryč.na obzoru bouřky,ani ministerstva už ty krasavice nechtějí.

 7. Pan Mrkvička je po volbách taky mimo 🙂 Což takhle všimnout si toho, že strany připravující vládu jedou na 120% s přípravou koaliční smlouvy, která podle jejich plánu bude připravena v rekordním čase. A všimnout si toho, že stále vládne vláda Andreje Babiše, a že tedy nově připravovaná vláda je opravdu stále ještě v opozici. Jak rozumět tomu, čemu vlastně Mrkvička nerozumí? Nebo z druhého konce – čemu vlastně rozumí? Možná by se ještě dala pochopit netrpělivost dítěte, které je na něco hodně natěšeno, ale toto asi nebude ten případ 🙂

  1. Naprostý souhlas. Nevím co bychom měli chtít po vládě, která ještě ani neexistuje. Ale už se tu nadává do “havloidního xindlu” a jiných vulgarit.Možní by si měli tito lidé vzít kurz normálního slušného chování. Jejich frustrace z prohraných voleb je pochopitelná. Nicméně ty sprosťárny by si mohli odpustit.

   1. Volby nebyly prohrané, ale pět stran se slepilo, aby získalo víc hlasů. Každý stejně volil tu svou stranu, ale ve slepenci, dostali tímto způsobem, hlas I strany, které by dotyčný, nikdy nevolí, tak co je to? PODVOD. Odporný podvod.

  2. Jo , Jo , kdysi nam jeden ucitel tvrdil ze pracuje dvacet pet hodin denne , tak to bude neco podobnyho.

  3. Chvíli jsem si myslel, že jsem na Novinkách, ale koukám, diskuse na mix24 je na podobně ubohé úrovni. Taky se tu jen nadává na něco, co ještě ani nevzniklo. Souhlas Miloši.

 8. “”” Pak si udělají analýzy a podniknou náležité kroky. “”” Slušná a schopná opozice by měla připravené stínové ministry, nabízet vlastní řešení, komunikovat s vládou na přípravě aktuálních opatření…. Nedělají absolutně nic, jen se šábují o koryta. Je to to nejtrapnější přebírání vládní odpovědnosti, které jsem v životě viděl!

  1. Máte to hodně popletené. Koaliční vlády nominují své ministry a vytvářejí společnou strategii až po volbách. To dá rozum, rozumbrado.

  2. Ono to zase tak moc prekvapive neni , ono totiz zvanit a kritizovat , je uplne neco jineho nez neco delat a za neco nest zodpovednost , a toho se ted lekli.

 9. Neměli mít náhodou společný program sepsaný než šli do koalic? Co teď zjišťují názorové rozdíly? Pan Fiala v neděli v TV jen rozkládá rukama jak letuška,nemít ruce tak nemá myšlenku a opět si bere do úst pány Babiše a Zemana,jako kdyby kampaň neskončila.
  Co mě zaujalo,tak p.Pekarová je 3osobou v Čechách? Premiér je za ní !!
  Takže ona TOP s 5,47% je 3nejvyšší a za ní je Fiala s ODS 13,31% ? A to
  takový STAN má 13,93%. No vidíte v tom to poměrné zastoupení?
  Zároveň p.Fiala potvrdil,že jednání o vedení je podle výsledku voleb na formátu
  SPOLU+PIRSTAN. To potvrzuje úvahu právníků,že rozchod do klubů může nastat až po vstupu do sněmovny,avšak tam platí jako následný počet 10 straníků -nebo poslanců?,což piráti nedaj ,takže podvod. Je tam i právní názor,zdali by zákony byly platné!!

 10. Ještě poznámka k další věci, se kterou má pan Mrkvička problém – s nabídkou Babiše Válkovi. Ta nabídka před týdnem zněla asi takto – zadělali jsme s Vojtou opět na velký průšvih, Vojtu opět stáhneme z očí (poklidíme do Finska, na Krym nebo kamkoliv z dohledu) a na křeslo ministra okamžitě pošleme někoho, na koho to celé hodíme. No, neskoč okamžitě do takové “nabídky” ještě před instalací nové vlády, že pane Mrkvičko?
  Druhá věc – koukal jsem se včera na debatu Vojtěcha s Válkem v OVM, a upřímně řečeno jsem byl překvapen – trochu jsem měl totiž z Válka obavy. Válek působil překvapivě dobře, pozitivně, kooperativně – “… toto byla hloupost, toto takto také ne… udělejte za prvé, za druhé, za třetí …” A Vojta s Ludvíkem souhlasně přikyvovali. Co se na tom panu Mrkvičkovi nelíbilo?

  1. Máte pravdu, proč by riskoval – stačí čekat, kritizovat a pár set mrtvých navíc pak hodit na předchozí vládu….Myslel jsem že jde o lidi ale vidim, že všichni chápeme, že na lidi je lepší se vysrat a hlídat si své (“budoucí”) koryto…svatá koalice….

  2. No mozna ze se mu nelibylo jak se pan Valek snazil sprostit svych nedavnych vyroku, a jak hovoril o vecech vseobecne znamych a jiz realizovanych. P, s. Ale jinak se me pan Valek z tech ostatnich neschopnych jevi nejschopnejsi.

 11. No jo, postoje, deklarace, vyjádření, stanoviska, podmínky, připomínky, návrhy, předpoklady…., to je jejich svět, to umí. Ale vládnout, rozhodovat, třeba i s chybou ale odpovědně a s osobním nasazenímí, to už se jim chtít nebude. Tam už to moc fouká !! Tak vítejte v “nové pobabišovské demokratické” ČR !

 12. Mrkvičko Ty máš dost. Meleš pátý přes devatý.
  Zatím vládne vláda soudruha Bureše tak nekal vodu.
  Až bude vládnout jiná vláda tak se do ní můžeš začít trefovat, ale v tento moment píšeš jen bláboly.
  Nepsal jsi náhodou z Ovčáčkem do Haló novin?????

  1. Andren. Soudruhu Bureši jste vůl na entou. Soudruh estébák Fiala nevadí. Soudruh Kalousek nevadí atd.

  2. ODS už vládla a jsou lidé, kteří si to pamatují a jenom hloupé ovce běží
   za prázdným krákáním modrého neschopného ptáka.

 13. tenhle buresovsky platek je smesny. nova vlada bude vladnout az bude vladnout moct, ted vladne porad bures. a uklizet ten bordel po nem bude velmi velmi bolet. Zase da pravice zemi do poradku aby prisel dalsi spasitel a vsechno rozkrad a rozhazel. jo nikdo vam neda vic, nez vam bures slibi.

  1. Ono je to přesně na opak,co se dalo to už rozkradlo ODS A Fialka je jen oslík co rozhazuje rukama a umí velké H .

  1. Taky si myslim , protoze to je clovek bez vlastniho nazoru, pomineme li jeho sebestrednost a namyslenost., a to mu zrejme stacit nebude.

 14. Strašný kecy…je sice po volbách, ale máme legitimní vládu a jinou mít nebudeme dokud neproběhne standardní ústavní proces, tak co tady melete z hladu…

 15. Dobré časy skončily! Teď se ukažte demobloku co umíte. Vymlouvat se na Bureše stále nepůjde.

  1. Vsak az jim tyhle patrony dojdou , pujdou od valu. Davam jim dva roky , mozna dva a pul , ale jiste je , ze nas , tedy ty obycejny ,to bude moc bolet.

 16. Národní Fronta za socialismu měla 4 strany. Národní Fronta dnes vedená ODS má 5 stran a je to slepenec komunistů, feťáků a převleč kabátů.

 17. Děláte si, proboha, srandu? Fiala nebyl doteď ani pověřen sestavením vlády, on nic dělat nemůže.Nebylo by to legitimní. Premiérem je stále bureš, který má povinnost pracovat a vykonávat funkci. Máte alespoň základní vzdělání?

  1. Paní,co to tu melete za nesmysly? Oni nemůžou mít připravenou vládu? Říká vám něco stínová vláda. ? Předat moc jde klidně za 10 dní.Pokud tedy chtějí upravit státní rozpočet, zatím jen kecaj.Jak řekl p.Fiala, řešejí průniky a technikálie.

   1. Předat vládu nejde bez spolupráce prezidenta. Ten momentálně leží v nemocnici a první schůzi sněmovny svolal na nejpozdější možný termín. Takže on to natahuje.

 18. V bývalé obchodní firmě jsme do předem prohraných soutěží mnohdy předkládali nabídky, o který jsme říkali, že nastane-li krizová varianta a my vyhrajeme, budeme muset něco vykouzlit, abychom je dokázali vůbec splnit.
  No a viditelně pro pětikoalici takováto krizová varianta nastala vítězstvím ve volbách. Tak, holt, budou muset kouzlit.

  1. Pěti slepenec vyhrál černého Petra a velký kulový,jsou jak cikáni 5 na jednoho to je hrdinství,to je přesná ukázka pro naše mladé jak se chovat v jednotě je síla ale i zbabělost ,taková výhra přece nemůže nikoho těšit,pouze lumpa.

 19. Prý byla Burešova vláda “akční a dynamická!” :))) Málem jsem spad ze židle. :))) Leda tak v rozkrádání, to ano. Viz zpackaný covid management – 30tis mrtvých, nulová státní kontrola dodavatelů energií, prošutrovaná pokladna, zadlužení. Navíc nepamatuji, že by někdy vláda byla sestavena dřív, než měsíc po volbách. Tak se hošánci uklidněte.

  1. Hezké, jen tak pro srandu urazit skoro 2 miliony voličů, z nichž má spousta VŠ vzdělání, mezi svými známými mám i spoustu lékařů a učitelů, kteří toto uskupení volili. Neznám jediného inteligentního člověka, který by volil ANO, to je prostě strana nevzdělanců a zamindrákovaných důchodců, kteří jen volí toho, u koho mají šanci na růst důchodu. Ale znám spoustu “chorých” mozků, které volili Babiše, tak nekňourej Milánku a uznej porážku, prostě tě štve, že ty jako představitel spodiny národa si prohrál a štve to hodně z Vás, jak je vidět na této diskuzi. 😀 To Vaše neustálé kňourání a urážení, všude v diskuzích, kde se srocujete, abyste dali najevo, jak jste strašně nespokojení s tím, že Váš bůh nevyhrál je nanejvýš tak politováníhodné. Ještě si vzpomínám, jakou jistotou jste oplývali, že Babiš tu bude znovu, nejhorší je, když počítáš s úspěchem a ten se nedostaví.

 20. Příště volit už pouze KSČM i vzhledem k tomu že má nového přededu který vystřídal neschopného Filipa

  1. Komunisti, Babišovi zamindrákovaní ukřičenci, to je mi to teda doupě ten Mix24. Tady se usadil tedy póvl. Šílené, zhruba 200 stovky odpadu.

 21. Nevím, jak si to autor článku představuje. Vláda A. Babiše má stále platný mandát, je tedy odpovědná do doby, než bude jmenována vláda nová. Vždyť ani nevíme, jak to bude s p.Zemanem a jestli jmenuje p.Fialu premiérem. I Když půjde vše hladce, nová vláda převezme zodpovědnost až bude jmenována. Zatím nejsou ustanoveni ani noví poslanci. Takže má stále zodpovědnost dosluhující vláda , dokud nepodá demisi do rukou prezidenta nebo jeho zástupce, v případě, že to jeho zdravotní stav neumožní. V Německu mají po volbách mnohem déle a nikdo tam do nich netepe, že ještě nejsou dohodnuti a zodpovědnost má stále vláda v čele s A.Merklovou.

 22. Z jedné strany kritika, že se už vítězové voleb nemohou dočkat až se dostanou ke korýtkům a z druhé strany kritika, že se nehrnou do vládnutí. Pořád ještě máme vládu Babiše, který za vše přebral plnou politickou odpovědnost, aspoň se tak chvástal, když bylo dobře. Opozice sice vyhrála volby, ale nemůže se do vládnutí Babišovi míchat, vždyť by mu třeba pokazili výsledky. Proč by nyní, když Babiš prohrál volby a zase si neví rady, měla by mu opozice pomáhat. Čtyři roky se s nimi neradil a nebavil, vše rozhodl a válcoval za pomoci soc-dem, popř. ksčm či spd a demokratickou opozici posílal na “zahrádku”. Navíc se neví, až dají dohromady Zemana, koho ten pověří sestavením vlády, třeba zase vytáhne nějakého Rusnoka 2.

 23. A divíte se? Bordel, kam se podíváš, lidi naštvaní právem i neprávem, náprava v nedohlednu (a to je ještě blízko!), či spíše nemožná. Politiků mají lidi plný zuby. Inflace jako prase a nebude líp, mladí nemají kde bydlet, pravda, všechny mosty ještě nejsou obsazeny na plnou kapacitu Takže to může být buď vláda sebevrahů, nebo bez pudu sebezáchovy.

 24. Ohohohohóóóó… tady si někdo vůbec neuvědomuje realitu… „Kdyby chtěl, prezident by mu dal dva pokusy k sestavení vlády. Premiér to ale odmítl a prohlásil, že nové vládě nebude stát v cestě. 
  Kontrolní otázka – může prezident v současném stavu někomu to pověření vůbec dát? Možná to Babiš řekl poté, co viděl prezidenta na vlastní oči, ještě ne ho odvezli v bezvědomí na ARO. A uvědomil si, že v brzké době žádné pověření nedostane.
  Za druhé je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná garance, že co Babiš říká = co chce opravdu udělat.

  1. Čím dřív dostane slepenec možnost vládnout ,tím líp.Proč by si pan Babiš prodlužoval agonii.Není hloupý a ví že vládu nesestaví.Ať ukáže slepenec co dokáže,o to dřív budou nové volby

 25. Pan prezident by měl pověřit sestavením vlády Babiše, jako jednoznačně vítěznou stranu ANO, když odmítne Okamuru, jako druhou vítěznou SPD a teprve po jeho odmítnutí ty účelové zprofanované slepence. Není záměrem zdržovat, toto se může uskutečnit během jediného dne, jen ukázat kdo má skutečný mandát vládnout a kdo je korytářský póvl. A pak se budeme divit nad ZMĚNOU!!!

 26. Jen abychom nezapoměli, pane autore… Současná opozice je v tuto chvíli pořád jen OPOZICE. To znamená, že nevládne, nemá premiéra a vládní křesla, má jen volební výsledek.

  Proč by zrovna Válek měl hrát jejich divadýlko? Vyžrat si další ostudu s Covidem. To by udělal jen naprostý blázen. Tenhle článek je nejspíš psaný na koblihovou objednávku, fakt ubohé.

 27. Vždyť se chovají naprosto stejně, slepenec / koalice, jako když naše země naříkala při rozjeté pandemii. Jen se stavěli proti a paní Pekarová na tiskovce kývala hlavou, že to hejtmani na krajích zvládnou. Za dva dny hejtmani dali zelenou vládě, protože by to nezvládli. A takových diskuzí, ze kterých si člověk udělá obrázek o IQ těchto politiků bylo hodně. Fiala není schopný vyjednavač, je měkkého ražení, nemají na Babiše ani náhodou ! Takoví jako A. Babiš se rodí jednou za 100 let !

 28. Nejhorší je poznání. Za socíku jsem si myslel, že končí doba zla, nemoralizace a útisku a ono ejhle, bylo to zatím neskvostnější období.

  1. Nevím jak Vy, ale za nejskvostnější období nemohu považovat období, kdy se občané popravovali, zavírali do koncentráku v Jáchymově a ke konci dokonce vyyháněli do emigrace. O ukradeném majetku 15 ti milionů Čechů a Slováků nemluvě.

 29. Tenhle plátek taky patří Babišovi? Jak jinak si mám vysvětlit nesmysly, jichž se autor zjevně dopouští? “Přechodné formy vládnutí” a podobné idiotické zpatlaniny… Nebylo by nakonec ideální, pokud by prostě úřadující vláda všechno prasila i nadále a pokud možno ještě víc a co nejvíc, a vláda, co ještě ani nebyla ustavena by se prostě k těm neúspěchlův srdnatě přihlásila? 😀

 30. Kvičíci bezmozci na tomto konspirativním webu. Odpad společnosti, kromě pár lidí obdařených mínusem. Hezký den přeji všem bezmozkům včetně stvořitele tohoto pasvilu.

 31. Mám tentýž názor. Vypadá to, že budou rok sestavovat vládu. V Německu je to tak, že Merkelová už na všechna jednání s sebou bere svého nástupce, i když vládu ještě nesestavili. Určitě je to správně a zaručuje to kontinuitu. A to nový šef kabinetu je v Německu z jiné strany – SPD, ale jak vidno není to problém. Dělají to občany Německa. U nás je to něco nepředstavitelného. Viz nový ministr zdravotnictví. Takové borce jsme si zvolili.

 32. A kdepak je teď mlčící MILION CHVILEK?? V prd—i. Všichni kdo jsrte volili SPOLU a PIRSTAN, POKLEKNĚTE A PROSTE ZA ODPUŠTĚNÍ. Pomůže nám už jen SVATÝ VÁCLAV

  1. Za odpuštění by měli prosit ti, co dopustili vládu estébáka a ruského alkoholika. Ať jim pomůže Svatý Václav, my, co jsme zvyklí se o sebe postarat pomoc vlády ani svatého Václava nepotřebujeme.

 33. ludek Oni totiž nevědí co teť mají dělat nemají žádný program, ani ho mít nebudou . Každý s těchto pěti chce něco jiného a navíc nic neumí. Skoro to vypadá že je tam Babiš pustil schválně aby se znemožnily. Jo to už nebude jenom kritizovat a tvrdit mi to umíme líp my jsme všechno věděli dopředu.

 34. 😀 😀 tak a teď všichni co kritizovali vládu ANO, zmrznul usměv na ksichtu … je to ksindl vedle ksindlu, v opozici se to kecá, ale když pak mají začít něco dělat, tak to nejde

 35. Jakkoliv Babiše rád nemám, nelze mu upřít určitou promyšlenou taktiku. Na rozdíl od 5-ti koaličních soudruhů působí vitálněji a má tah na branku. Dobře ví, že jeho jediná šance na budoucí úspěchy je ve znemožnění vítězů voleb v očích jejich voličů. Ti jeho vlastní můžou prskat svoje jedy všemi směry, ale to mu teď nepomůže. A bohužel Fiala a spol teď působí dojmem vykastrovaných, tedy že nemaj koule ujmout se vládní odpovědnosti. Té se nevyhnou, ale naplňují mne obavy, zda dokáží prosadit to, co slíbili. A optimismus na místě není, jak to tak vypadá…

  1. Babiš je proti Fialovi politický Everest. Fiala se v Bruselu ani nedomluví,oi tom se radši nemluví. Fiala neumí ani hantec, natož anglicky. Ty volby si odskáčeme

   1. No jestli je to pravda,tak se nedivím,proč vymyslel a silně v TV obhajoval min,pro evropské záležitosti. Neumí, nebo je línej jako všichni “učitelé” ?

  2. Nemají koule ujmout se vládní odpovědnosti ? Co to melete ? Nejprve se musí sejít nová sněmovna, zvolit si vedení, pak se musí rozhodnout, zda je prezident funkční a pak může být jmenována nová vláda. Nebo jste si představoval, že vítěz voleb provede puč, vtrhne na Strakovku a vychází ministry z oken ? Máte to koblížci v hlavě nějak pomotané. Nejdřív jste kvičeli děsem, že někdo chce odstavit prezidenta, aby nemohl dvakrát pověřit Babiše sestavením vlády a získat tak až rok a pů navíc a teď se nemůžete dočkat, až se Fiala ujme vlády. Mám pro to jediné vysvětlení. Babiš už zahájil prezidentskou kampaň a potřebuje se odstřihnout od současného marastu. Takže Mára už vám poslal nové notičky, ostatně všechny vaše příspěvky jsou na jedno brdo ve stylu “Slepenec nechce vládnout”.

 36. Tak předně – Babišova vláda dosud nepodala demisi (ještě ani nemůže), takže Babiš je stále premiér. Fiala dosud nebyl pověřen sestavením vlády (to musí udělat prezident). Co je tohle zase za hloupý článek?

 37. No pan Fiala je asi stále v opozici. Je jednodušší do něčeho kopat, než něco vybudovat. Proto.

 38. jasne, syndrom zhrzene manzelky, ubozaci, co prohrali, cekaji na novou vladu, aby mohli kvicet ty jejich stbácký zvratky. dal tento agrofert platek nema cenu komentovat :)))))

 39. Jaká Fialova vláda, copak nějakou máme ? Asi mi něco uniklo. Ale jinak, čemu se divit, jejich jedinou ambicí bylo z principu předhonit v počtu hlasů Babiše – a to se na to ještě musely slepit tři strany, aby to vůbec klaplo. To se povedlo, takže mají splněno.

 40. Fanatičtí příznivci minulé opozice a budoucí vlády chybu přiznají až bude pozdě. “Velkopodnikatelé” si mnou ruce, spolupráce s vládou povede opět k bankrotu republiky. Vyrostou nové paláce, sídla šlechty jako za jejich nedávné vlády. Nenávist k Babišovi je nedostačující kvalifikace k vládnutí.

 41. To je reklama pro čechy.Vzor klientelistického,karieristického,zkorumpovaného komunistického slovenského estébáka je jednooký mezi slepou českou selankou.Myslím,že světový tisk má námět.

 42. Hlavně tyhle koaliční slepence, jsou podvod na voliče. Kdyby šla do voleb každá strana sama za sebe, tak by Babiše neporazili. Jsou to blbci, co uměj jen kritizovat a zřizovat nová ministerstva, aby měli každej teplý místečko

  1. Vysvětlete mi, prosím, ten podvod na voliče. Vy jste je zjevně nevolila, tedy podvedena jste nebyla. A my co jsme je volili, vím moc dobře, co to je volební koalice, proč vznikla, jaké jsou výhody a jaké nevýhody. Takže jsme podvedeni také nebyli. Takže v čem je ten podvod ?

 43. Ať tak, nebo tak, určitě v této vytunelované a vyčerpané státní kase nic není, co nic není, jsou tam dluhy, jaké nebyly ani za vlády Zemana, když privatizoval banky, ani za Špidly když si půjčoval od bank (zdroje jsou). Nakonec i ty lesy jsou vydrancované jak nikdy a to velkou zásluhou zelených všeho druhu. A nehorázné ceny energií – to je zásluha zase zelených a Babiše v jednání s EU. Mimochodem stále ještě vládne a čerpe (malá domů) ANO, ČSSD s přispěním KSČM. Tak poděkujte jim !!

 44. Páni, tak takové srocení zamindrákovaných, uřvaných, nenávistných, starých Babišových příznivců se jen tak nevidí. Škoda, že nemáte ani koule, ani fyzičku na to abyste vyšli do ulic a protestovali proti nové vládě. 🙂 Nebo demokraticky uznáváte svou porážku?

 45. To by jistě bylo škoda, když už se těm straničkám podařilo po více než třiceti letech obnovit Národní frontu. Pouze vládnoucí síla se vyměnila.

 46. Tak tahle tzv. demokratická opozice jen ukazuje, že umí jen žvanit a kritizovat a teď, ještě ani není u moci a už se mezi sebou rve o moc. A Babiš jim prostě opět vytřel zrak a udělal z nich blbce.
  Pokud se v naší zemi opět zhoršuje situace s covidem, tak by se měla už nová vláda jasně vyslovit, vybrat ministra zdravotnictví a začít prezentovat nějaké svoje vize řešení a dalšího postupu. A co dělají? Válek jen blbě a alibisticky kecá. A kdy tedy něco předloží? Až se seznámí za půl roku s chodem ministerstva? Tady je opět krize a to jak zdravotní, tak ekonomická a energetická a lidé oprávněně čekají, že nová vláda začne brzy a rychle jednat. A už teď něco předloží. Ale nic nevidí a neslyší. Jen tedy to, jak se mezi sebou rafají STAN a Piráti kdo koho podrazil. Ale to je jaksi lidem a firmám co nebudou mít na plyn a na elektřinu jaksi u prde..! Oni chtějí konkrétní slova činy co bude s tímto problémem dělat nová vláda. A případná nová vláda prostě mlčí. Tak moc se drali k moci a teď mlčí.

  1. Nemají čas řešit tuto zemi.Zatím mají důležitější,Je jich moc na korýtka,nějak si je musí podělit.

 47. zbytečný článek o ničem, vláda ještě nezačala vládnout, a ani se neví kdy začne, protože o všem rozhodne Hradní ležák

 48. At vládne třeba svatý Petr, ale mají málo času né na Covid, ale na energetickou krizi, která je likvidní. Pokud nechají fungovat energetické lichváře, do konce roku nepřežijí

 49. Přátelé ,jak říkal váš guru Milda Zemanovič, ten kdo prohrál volby má 4 roky držet pysk. Nebo už to zase neplatí ?To platí podle toho kdo ty volby vyhraje. Čau voliči ANOfertu

  1. Nemýlíš se?Vyhrála ANO! Koalice? To je Slepenec a komplot.Tyhle volby vejdou do dějin jako nejostudnější volby v historii.Myslíš ,že Slepenec vydrží čtyři roky?Nevěřím.

   1. Vyhrálo ANO. Ale většinu ve sněmovně nedá, takže je mu to vítězství k ničemu. Holt nenasytný Andrej vysál svoje souputníky a zůstal jako kůl v plotě. Nejostudnější volby jsou ty, kdy si národ zvolil do čela alkoholika, ale do dějin to nevejde, za padesát let už si nikdo ani nevzpomene, že jsme měli prezidenta, co se jenom válel v pyžamu v Lánech.

 50. Co k tomu dodat. Fialová vláda se vyšachuje brzo sama a Andrej bude moct s pompou nastoupit zpět. Snad potom lidi pochopí, že ODS, Topku a spol. nemá cenu volit. Už to že chtějí v současné době škrtat výdaje aby “ušetřili” je na pováženou. Hlavně že si udělají další ministerstva, kde seškrtané výdaje vesele probendí. Jim vůbec o republiku nejde.

 51. Fiala a spol prachy ma a pridano taky dostanou a to byla jejich jedina snaha neco pro CR udelat a to se jim povedlo

 52. Konečně pravdivý článek ! Bravo pane Mrkvičko. Přesně jste to vystihl. Když mají konečně příležitost, tak najednou neví, jak to vše mají “správně” uchopit. Já bych raději zpět vládu Andreje Babiše. Ale vše zlé je k něčemu dobré. At se předvedou ty koalice, kterým pasovala role v opozici. Nechť ukážou tu změnu a ty odborníky bez chaosu. Jsme zvědaví. A pokud pohoří, jsem pro předčasné volby a věřím, že nejsem sama.

  1. Neví jak to uchopit ? Jak jste na to přišla ? Protože to tvrdí nějakej Mrkvička ? Postup, jak postupovat po volbách je dán ústavou. Nejprve se musí sejít nová sněmovna. Do té doby nic neurychlíte. Najednou se tu Babišovo voliči nemohou dočkat nové vlády, copak, copak ?

 53. Jenom naprostý hlupák může věřit, že tato sebranka něco dokáže. Možná si zvýšit počet koryt, to bude asi na dlouhou dobu vše.No a pak ještě Stanjura vezme důchodcům čtvrtinu na pojistné, protože si dovolují být víc nemocní na stáří. To, že celý život platili a nemocní nebyli, to už jaksi tomuto akademikovi nedochází. Bůh nás ochraňuj, zlatý Kalousek.

  1. Když si představím Mirku Němcovou,Drahoše,nebo Kocába jako kandidáty na prezidenta.Nevím proč,Kalouska jsem neměla ráda a nemám.Je to takový namistrovaný frajer,ale to raději Kalouska, než tyto figurky.

 54. Výborně vystiženo a dokonce uvedeno na Seznamu, že by nastal obecnější posun od antibabišovského fanatismu k objektivnějšímu hodnocení?
  Pracovitost této vlády je pro tu nastupující nedosažitelná, odborná úroveň zřejmě také, no máme se na co těšit…

  1. Jako vtip chabý…. Schillerová, Babiš a měnící se ministři zdravotnictví každý týden jsou důkazem, osle…—DDDDDD—

 55. “…že dostanou vládu, která bude o poznání méně dynamická a akční než ansámbl Andreje Babiše.”
  Tak se tomuto vládnutí, které nás dostalo na buben, říká?

 56. Popravdě nechce se jim v téhle zhoršené covidové době brát na svá bedra zodpovědnost ! Myslím že v tom nechají Babiše se topit až do příštího roku ! Nikdo neví co ještě přijde za pohroma až se z horší podzimní počasí a chřipky začnou řádit nekontrolovatelně ,protože nemocnice budou plné covidˇáků ! Tyto vánoce rozhodně veselé pro občany téhle země nebudou.

 57. Ale oni ještě stále v opozici jsou! Sněmovna zasedá 8.11., nová vláda nebude dřív než v polovině listopadu. Do té doby vládne Babiš.

 58. Otřesný, tohle to je nejhorsi a nejnenestastnejsi situace co se mohka stat…5 stran na h…o

 59. Pobavilo mě, že pan Válek se bojí, aby na něj Babiš nehodil zodpovědnost. Asi si neuvědomuje, že pokud začne vládnout pětikoalice, tak už nebude žádný Babiš na kterého se to hodí. Ty bílý kříže už budou jejich. A nebo si to uvědomuje a neni divu, že se jim ani moc vládnout nechce.

 60. Faktem je, že část lidí a hlavně pražáci nemohli vystát Babiše. Takže volby byly vlastně jen referendum Babiš proti zbytku. Babiš nebyl určitě ideálním politikem, nicméně ja osobně si nemyslím, že tihle budou lepší. Už ta šílená koalice ODS, STAN, KDU- ČSL a piratí nevěstí nic dobrého. A já v tomto souhlasím s V. Klausem byť jsem ho neměl rád, že se bojím o budoucnost tohot státu. Víte o tom, že Pirate Parties International, PPI) je mezinárodní nevládní organizace zastřešující Pirátské hnutí, která formálně vznikla v dubnu 2010 na konferenci v Bruselu. Takže víte od kud jsou řízení pirátí a proč Bartoš jel před volbami do Bruselu.

 61. V této zemi se totiž pořád chováme jako za socialismu. Komunisti se sice po volbách do PS nedostali (jak ještě dnes někteří rádi zdůrazňují), přitom si ovšem nikdo není jistý, co to vlastně znamená. Ano, všichni “zasvěcení” jsou si stoprocentně jistí, že komunistům posbíral hlasy Babiš, ale tím co bude tato skutečnost znamenat v praxi, si není jistý nikdo. Tím jediným, co je den ze dne jasnější ale je, že nám všem komunisticko-bolševický způsob myšlení chybět nebude. Možná budou komunisti chybět ve sněmovně, ale socialistický styl přístupu k práci, bude mezi lidmi v pohodě fungovat dál, lhostejno bude-li se tak dít na ministerstvu, nebo ve fabrice. A všichni budeme neustále vykládat o tom, že někdo vyhrál volby, místo abychom poctivě přiznali, že volby skončily tím nejhorším možným způsobem. Totiž patem. Navíc v situaci která je krajně nepříznivá. V situaci která by byla obtížně zvladatelnou, i pro vládu se silným mandátem, nikoli pro kočkopsa, navíc, složeného ze dvou stran, jejichž vládnutí mají ještě občané této země v živé paměti.
  Zkrátka, podle mne je to takhle: opadla eufórie, a členům těch tzv. vítězných stran došlo, jak moc národ zmanipulovali, a zblbli. Navíc jim dochází, že si budou muset vyžrat to co Babiš způsobil, i to, za co nemůže. A, že toho za co nemůže, je přece jen víc. No, a Babiš je možná darebák, ale rozhodně není hloupý. On to dobře ví, že volby skončily patem. Ale proč strkat hlavu do oprátky, když se do ní tak horlivě tlačí někdo jiný?

 62. Cože, mohu přispět komentářem? To není možné. minimálně rok už jsem zablokován, protože mám vlastní názor …

 63. Tomáš Mrkvička Bohužel mi nejdou přidat smajlíky, takže jednou větou – “váš komentář je směšný, pane redaktore”.

 64. To víte, oni se teď musí v tom účelovém slepenci nějak dohodnout, protože je obrazně řečeno jak se říká “mnoho slimáčků a pro ně málo kapustičky” A to bylo před volbami řečí o nárustu státního aparátu, úředníků atd. To už teď jaksi neplatí. Prostě měli plná ústa planých frázi a hesel, jak chtějí všechno změnit a skutek utek.

 65. “jakoby byli stále v opozici” dementní autor článku asi neví, že do sestavení nové sněmovny jsou stále opozicí. počkejte si do 8. listopadu než začnete psát soudy o ještě neexistující vládě.

 66. Zajímavé bude, co budou dělat všichni ti popírači covidu a odpůrci očkování, protože svorně nadávali jak na covidová opatření a stejně tak nevybíravě na Babiše. Ale nová vláda bude dělat podobná opatření a omezení, “lockdown” nevyjímaje.

 67. Kterej i…t to psal? Žádná Fialova vláda neexistuje, takže logicky ani vládnout nemůže. To tam u vás píšou články uklízečky?

  1. No ale tvrdí o sobě, že přinese tak výrazné změny v orientaci ČR, v covidu, v hospodářství, že budeme všichni zírat, no tak všichni jsou zvědaví a těší se na ty převratné úžasné změny a oni (nová vláda 5 koalice) nic ani nenaznačí, nač se máme těšit. No tak, to je divné a lidé se oprávněně diví a ptají.

 68. Proč předem odsuzujete lidi, kteří zatím neměli možnost ukázat, co dovedou. Babiš jen tiše vytváří nové překážky pro nově vznikající vládu a tváří se jako spasitel světa. A většina vás jemu opět skáče na špek. Klause jsem kdysi dávno uznával, ale dnes se z něj vyklubal pokrytec.

 69. Mrkvička jedinej, kdo dostává ránu jsi ty, protože evidentně postrádáš intelekt. Vláda vládnout nemůže z jednoho jednoduchýho důvodu, že neexistuje. A co se týče naděje na změnu, pak tu máš vždycky. V tvém případě znamená rychle vyměnit cvokaře. Tren současnej evidentně odvádí špatnou práci.

 70. Premier Babiš chlap na svém místě ,ve slepenci se špatně pracuje kde se jen hledají teplá místa .

  1. No hlavně ,že jinde se vyjádření i slušného názoru trestá smazáním a zablokováním diskuse a to i dání hlasu. To je demokracie? Tak hrozivá cenzura ,jako na novinkách nebyla ani za komunistů!! Ani diskuze o autech a to bez udání důvodu !! Komu to patří ??

   1. Přesně,taky mě zablokovali.Demokracie pomalu končí.Bohužel.Měli bychom v klidu naslouchat názoru druhých,neurážet se navzájem.Jen uvedu příklad,kdo by řekl, že si váží našeho prezidenta.Měl by odvahu některý z herců?Jak by reagovali kolegové herci,respektovali by názor druhého člověka a že má na svůj názor právo?Začíná mě to připomínat rok 1948.To se razilo heslo”Kdo nejde s námi,jde proti nám”

 71. Jestli se někdo domnívá, že boj o křesla ve vládě, parlamentu, senátu a politice obecně je o tom, že tito lidé chtějí udělat něco pro společnost, republiku, obyčejné lidi, pak je jejich naivita vskutku nekonečná. Co tady bylo za posledních 30 let? Kam jsme se dostali? Rozkradli všechno, co se dalo, nepatří nám tady už vůbec nic a šance na nějaké zlepšení? Nenechte se vysmát! Jsme u moci, z Bruselu přicházejí dotace a nic, co by se dalo ukrást, tady už není. Jen ty dotace. Takže polezeme bruselu do zadku, aby ho náhodou nenapadlo ty dotace odstřihnout. S novou vládou se fakt máme na co těšit. Už jste si všimli, jak zeštíhlují státní aparát? No, máme, co jsme si zvolili. Dobře nám tak!

  1. Včera jsem koukal na nějaké politické pořady, Barrandov nevyjímaje, a oni (tedy 5 koalice) vesměs opravdu snad i upřímně věří, že přinášejí nějakou úžasnou změnu, kdy vše bude jinak a lépe (tedy podle nich převratně lépe). Kdyby alespoň řekli, chceme to a to zlepšit, ale oni hovoří jak kdyby měl přijít a nastat nějaký nový svět. Kde jsem to jenom slyšel kdysi dávno “přinášíme nový svět”.

 72. Dobře napsaný článek. A jak řekl v rozhovoru prezident Klaus, z těchto voleb se podařilo akorát udělat referendum o Babišovi. A jen hlupáci si mohou myslet, že o tom jsou volby. Dopady a důsledky nedomysleli. Premiér je de facto manažerská pozice a jsem moc zvědav na Fialu (a spol.), jak tento politolog teoretik bude pracovat pro Českou republiku. Dělá se mi z toho zle a čekají nás zlé časy…A pokud ještě v prezidentských volbách nedejbože uspěje Miroslava Němcová, tak to už bude na emigraci.

  1. Nenávist proti Babišovi,se mění.Začínají se pěkně nenávidět mezi sebou.Piráti a Starostové!!

 73. Ani čert nemiluje spolky . A 0,7% vítězství ? K smíchu , nebo spíš k pláči . Není to tak dávno , co pan profesůrek pod ulíznutou pěšinkou prohlašoval . Budeme škodit a budeme škodit . To jsou výrazy inteligentního politika ? Měl by se rdít a stydět . Ještě uvidíme a budeme překvapeni , co tato sestava předvede a jak se bude chovat . Dovedou jen vytahovat nesmysly a házet špínu .

 74. Vážení,
  Dříve se ptejte: Kde vstupují strany do voleb v koalicích a s koaličními smlouvami. Od 89 roku si pleteme demokracii s uvolněnou morálkou a právo… Upravit volební zákon tak, abychom porazili Babiše?!
  Trojkoalice : ODS známe přes Klause, Topolánka a Nečase.
  TOP09 známé přes Kalouska a pana knížete.
  KDUCSL církev vracejí se jim majetky a ještě se jim platí.
  Dvojkoalice:
  STAN V. Rakušan: ” Krouzkujte.” Koho?
  Člověka, který se spojil se stranou s kterou nesouhlasím. Brání mi v tom jejich koaliční smlouva.
  Tady jsme opět ukázali náš právní systém. Upravíme, jak potřebujeme.
  Libi se Vám to?
  Děkuji.

 75. Nestačíte se divit stejně jako já té diskuzi? Nejde totiž o diskuzi, ale o trollí představení. Není přece možné, aby se na jednom místě sešlo tolik hlupáků, kteří nemají ani páru o krocích, které ústava předepisuje po volbách. Nejde totiž o diskutující, ale o trolly, kterým je jedno, že “Vláda podá demisi vždy po ustavující schůzi nově zvolené Poslanecké sněmovny.” Ustavující schůze bude z vůle prezidenta až na samé hranici měsíční lhůty předepsané ústavou, tedy za týden. Pak podává stará vláda demisi. Do té doby může vykřikovat nesmysly o tom, že nové vláda nechce vládnout, jen Mrkvička a trollové pod článkem. A nutno podotknout, že spouštěčem toho trolení byl právě ten neuvěřitelný článek pana Mrkvičky – je opravdu tak mimo, nebo ten článek za první z těch trollích příspěvků?
  Jak jsem už napsal – nepodezřívejme “diskutující” z toho, že jsou tak hloupí – nejde o diskutující. Viditelně se nyní trollí farmy opět probraly v jakési frustraci z toho, že před volbami špatně pracovaly 🙂
  A ještě poznámka k tomu známkování – každý příspěvek, který má hlavu a patu, tu obratem získává 100 a 200 záporných komentářů – tak trlollové do toho, já tady končím!

 76. Staví nová koryta a ještě to trapně obhajuje. To jako nestačí tedy,aby evropské záležitosti ,popř.digitalizaci dělal náměstek ? Ten p.Fiala je línej jak veš a chce systém rozděl a panuj. Hlavně,že to popř.bude na koho svést. Umí vůbec jazyky? Nebo jako p. Němcová-nejlépe italsky?

 77. Do roka a do dne tato fraška skončí a budou predčasne volby. Chce se mi zvracet kdyz vidim politicke mrtvoly . Banda zlodejska a korupcnicka ODS,K TOMU MRTVA FILCKA PEKAROVA A O KDU-CSL SE NEDA ANI BAVIT. BEZPATERNI KRYSY KTERE JSOU PIJAVICE. ALE CO SI ČESKÝ TRUBICE ZVOLILI,TAK AT TRPI. JA ZIJU V NEMECKU 20L. A JEN SE SMEJI JAK SE TED ČECHUM ZMENI ZIVOT🤣🤣🤣🤣🤣PREJ K LEPSIMU. BUDE ZMENA. TOMU VERTE ZE BUDE ZMENA🤣🤣🤣🤣 AMEN S VAMI

 78. Nevolil jsem Babiše, nevolil jsem ani Fialu a spol. Babiš ví, že příští volby má opět v kapse, protože ta vláda co vznikne, tak za a) nebude mít dlouhého trvání, a za b) nasere drtivou většinu lidí, protože bude nucena dělat masivní škrty, což povede ke zdražování a zchudnutí většiny obyvatel. Proto si teď Babiš ten slepenec vychutná a uklidí se rychle z cesty, zejména aby nemusel řešit další covidovou vlnu.

  1. Babiš bude v době příštích voleb už odpykávat trest za mřížemi , do volby tedy bude mít jinde, než v kapse… Vsadíš se?

 79. Obávám se, že jde o bandu naprosto neschopných lidí, a že si je toho profesor Fiala alespoň částečně vědom. S vítězstvím nepočítali, zaskočilo je, tak ať si to vyžerou a na dlouho se zdiskreditují!
  Rozumný člověk na Fialově místě (on je však omezován reakcemi debilů z celé pětikoalice) by nabídl ANO velkou koalici, alespoň do ukončení covid epidemie.

 80. Tak už máme vládu v demisi, tak na koho se čeká?. P.Zeman si taky na ty 2hodiny může vzít kvádro a přijmout novou vládu. Od nových koalic slyším “je potřeba” a “mělo by se” ,ale to jsou slova opozoce!!! Oni jenom jednají a obsazují nevládní koryta !! P.Babiš jim v rychlosti vytřel zrak ? Koalice mají najednou dost času? Hlavně ,že pučisti p.Fischer, Vystrčil, Drahoš a Němcová tak kvaltovali! Oni v ODS mají už s pučem praxi.

 81. To je tedy sebranka, ti navržení ministři. Zejména Don Pablo, p.Lipavský a p. Langšádlová.To je jak když se vyškrabuje hrnec!!

 82. Dělá jen tomu Babišovi advokáta,Chodil jsem kolem vývěstky s parte na jaře a zas dnes .Stále stejné.Stále si myslím že vyšší moc už nechce Babiše a jen se tomu ta klika spekulantů brání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *