21. 6. 2024

31 příspěvků u článku “Důchod nemůže pokrýt všechny náklady. Lidé se musí zajistit sami, jinak budou živořit

 1. A zase tu máme to strašení důchodců, že budou prý živořit, když si nebudou spořit v nějakých pochybných fondech. Ještě jsem ale nikde nečetl, že by někdo strašil cikány, že nebude na dávky, ani že nebude na dotace neziskovkám, na zlodějiny jako je podpora solárů nebo na zbrojení. To jsou věci, na které se vždycky peníze najdou, i kdyby důchodci hlady umírali.

  1. Je to tak ,je moc černých děr ,kde se peníze ztrácejí,…nevím proč řeší pořád jen ty důchodce…

 2. Nábor do fondů už začal.Nasi předkové za soc.vymozenosti do sebe nechali střílet.tito dobytkove rozhazují na všechny světové strany,a všem,a na důchody nebude.dokud bílý negr chodí do práce a drži hubu,budou tito samozvanci na koni.

  1. A do dnes, jako již tenkráte, nechají si odborový předáci, cpáti peněz do vlastních kapes, aby po úmorném přerovnávání lejster oešli do svého nadstardatního dúchodu.

 3. Buďte v klidu, čím víc bude důchodců, tím budou mít větší politickou sílu a není problém, aby si založili stranu a řekli nejsou prachy na důchody, tak zrušíme armádu, snížíme polovinu státních zaměstnanců, nebude se to líbit NATO, EU. Žádná instituce není na věčné časy, viz historická zkušenost tisícileté říše, přátelství se SSSR na věčné časy a tak, pokud bude hodně důchodců, tak si peníze vezmou jinde a nikdo jim v tom nezabrání. ČNB okradla na úkor jedné skupiny druhou a leží tam 2 bil. korun, stačí jen drobná změna zákona a je to…

 4. Stále se tu blábolí o důchodovém pojištění! My ale žádné důchodové pojištění nemáme, jen jakousi důchodovou daň (spíše berni-nedáváme, ale berou nám). Pojištění je smlouva mezi dvěma subjekty, kde jsou stanoveny povinnosti a práva obou stran, tedy co a za jakých podmínek z pojištění získám a to předvídatelným způsobem, ne tedy že budu platit (tedy bude mi bráno) a pak budu něco dostávat podle toho, co mi milostivě politici (z mých daní placení) přiřknou

 5. Stále si neseme dědictví socialismu. A stále nedovedeme pochopit, že nelze socialisticky pracovat a kapitalisticky žít. Dovolte mi srovnání se střední vrstvou v USA, s níž jsem se setkala. Nejsou všichni takoví, ale dost lidí se chová podobně: Narodí se miminko. Sejde se rodina a společně to oslaví. A také přinesou dárky. Zatímco u nás se víc propije a projí, tak v USA se víc investuje. My koupíme mrněti nějaké blbůstky, sem tam něco na sebe, z čeho za pár týdnů či měsíců vyroste. V USA přinesou kromě jiného dítěti první akcie, cenné papíry, případně mu založí dlouhodobé spoření. V tomto věku stačí malá úložka na to, aby mělo dítě na studia, případně na start do života. A potom už to záleží na něm, jak s tím bude pokračovat. Státní důchod není na rozhazování, ale na přežití. Důchody se vyplácejí ze sociálního zabezpečení, z kterého se ale vyplácí i nemocenské dávky. Na výplatní pásce je většinou uvedeno, kolik zaměstnanec zaplatil na sociálních odvodech a kolik za něj zaplatil jeho zaměstnavatel. Zkusili jste si někdy spočítat, kolik jste přispěli do sociálního fondu za svůj život, kolik jste z něj odčerpali maroděním a různými dávkami či podporami a kolik vám zůstalo na důchod? Asi byste se hodně divili, kolik vám na ten důchod zůstalo. Raději investujte do svého důchodu sami…

  1. To je moc výborný příklad srovnávat Čechy s USA….a co třeba jejich zdravotní pojištění .?děs a bída….Proč předělávat něco co tady léta fungovalo….,kdyby se nerozfofrovaly důchodové rezervy do státního rozpočtu,…mohlo vše fungovat i nadále ….proč se ty zapůjčené peníze po roce nevrátily jak bylo slíbeno ? nemuselo se nic takového teď řešit….

 6. Důchody? Životní standard? Že budou muset nějaké vyplácet? Nemusï nic. Kdo to od Března 2020 nepochopil ještě je šílený. Nejenže nám berou zdroje tepla, světla, kdy se dle toho co jsem četl (a shodoval bych se s autory, protože jde vidět skutky co umějí) tajně dohadují za zavřenými dveřmi o přïdělovém a velmi omezeném poskytovaní energii, ale jakýmsi dalším tajuplným způsobem prý údajně mizí hnojiva pro celosvetovou produkci potravin. Bez toho nebude prostě žrádlo. Hladomor si těžko kdo umï představit, že? Tak možná z knížek a reportáží o ukrajině svého času či černém kontinentu jako Somálsko apd. Připustit si byť jen na okamžik, že se se to může týkat i nás časem je nepředstavitelné a mnohými okamžitě zavrhnuto jako blbost. V dnešní době nenï blbost ani ta nejšílenější představa. Netvrdím, že to nastane. Nejsem prorok, ani natolik u zdrojů toho co se peče, ale jsou tu varovanï publikováním článků na toto téma třeba na Mix24. Je děsivé to číst.A proč si alespoň nepoložit otázku zda to možné je. Doteď by také nikdo nevěřil před pár měsíci na jakési kovid povolenky k tomu co je či byla běžná činnost a teď? Na to, že se budou lidi prohýbat pod zálohami na energie, které někde jsou vyššï než přïjmy. Že bude zařezávána doprava pro chybějící adblue, tedy hrozba kolapsu zásobování kamiony, kdy už nyní jsou problémy z důvodu prý chybějících |idičů.
  A stále nové a nové věci, kdysi tak běžné, že jim nikdo nevěnoval ani pozornost chybí či se chystají chybět. Co tedy řeši důchody?
  Řešte jiné. Co mi by pomohlo, že mám své pole na kterém jsou rozmetané a již zaorané kravince namísto průmyslových hnojiv od souseda chovatele dobytka a pole tudíž dobře urodí, avšak co z toho, kdy nemám pušky a lidi, abych ho pak bránil kdyby se stalo co si nikdo nepřeje proti nájezdům hladových, pološílených a všehoschopných rabovacích komand z měst, kde je všechny spolehlivě a plánovitě odřízli od soběstačnosti a vytvořili závislost na konzumu v halách za městy. V blackoutu ve městech ani nespláchne záchod, neteče voda, netopí se, nejedou pokladny, tudíž benzinky, obchody a vše ostatní. Tečou lednice a mrazáky a všude je smrad. Neuvaříte si pokud bude z čeho. Libanon by mohl vyprávět, že to není fantasmagorie. Kdo by chtěl v takovou chvíli řeşit důchody?
  Lidi jsou nahraní a v hrsti globalistů. Závislost. Každodenní. Předělávám barák na polosamotě tak, aby byl obyvatelný bez proudu. Plyn tu ani není už. Byl. Kupuji si po desetilitrech petrolej k svícení, knoty, lampy. Předělám svou studnu s pitnou na mechanické pumpování, jako kdysi. Ne čerpadlem na proud. Skupuji dřevo k topení. Co nejvíce. Vyhodil jsem klasický krb a budu instalovat kuchyňskou pec na dřevo a el. sporák jde ven z domu. Maso z mražáku postupně zavařuji do sklenic a plechovek. Mražáky a lednice půjdou za sporákem. Čistím chladný sklep na zahradě. Peču si pečivo sám. Učím se. Ze zákvasu bez droždí. Skladuji obilí a mouku. Tuk a cukr. Slepice zajišťují vejce. Už teď v podstatě nemusím do obchodu. Zásobil jsem se někdy potřebnými léky a vitamíny dokud jsou dostupné. Žiju mimo ČR, ale stále v Evropě bohužel. Kašlu na problematiku důchodů. Dokud budu moci pracovat na poli a okolo zvířat a domu a zaobstarávat a chránit ženu nic nepotřebuji. Až nebudu moci budu prosit Boha, ať mou neschopnost neprodlužuje. Věřím Bohu a sobě za Jeho podpory. Ne vládě. Ne reformám. Ne vakcínám, ne televizi a internetu. A věřím půdě. Ne obchodům. Mám rád lidi. Je mi jich všech líto co zakoušíme a ještě asi zakusíme. Jsme myslím na úplném začátku konce.

 7. Myslím si ,že jako zaměstnanec jsem odvedl státu peněz za 48 let práce až až.. Protože zaměstnanec je nejpoctivější plátce daní , od něho jsou snadno vymahatelné…
  Co je platné ,když si někdo naspoří ,když inflace naspořené peníze znehodnotí. …nebo snad chcete ,aby chlap ,který 48 let těžce fyzicky pracoval , si našel k důchodu přivýdělek. ?.tady fakt někdo upadl na hlavu a vůbec ani netuší o čem píše….

 8. sory, ale dneska nikdo na důchod nespoléhá. jen zoufalci, kteří si myslí, že jim to vyjde. Jsou jen dvě skupiny, jedna se stará, aby měla, a druhá doufá, že to nějak přežijou 🙂

 9. důchod je stejně jak elektrokrámy a drahé energie super prostředkem pro šikanu a vydírání lidu v době covidu. vše směřuje k šikaně občana státem pod taktovkou EU a ČR. pěkně pomalu ořezávat, oblbovat a svazovat.

 10. Tak nás nechte dělat za normální evropskou mzdu. Ne za tu žebračenku co tu většina z nás má.Všechno jste po převratu 1989 rozkradli a stále jsme jen levná kolonie pro západ.

  1. Po roce 1989 kdy jsme si zacinkali kličema jsme ještě byli sobestačný stát!
   Nikdo neseděl tehdy na ulici, že by přišel o bydlení. Zdravotnictví fungovalo, lékaři léčili, důchodci si žili poměrně dobře, mladí zakládali rodiny, protože neměli strach že nebudou mít bydlení, dostávali novomanželské půjčky za které si pořídili nějaký nábytek a pod. Pro děti byly školky, zájmové kroužky, ve škole dostávali učebnice, sešity, tužky, různé pomůcky, ZADARMO. Od mládí byli vedení k práci. Vojenská služba seděla každému zdravému mladíkovi jako koze drbání. 😄
   Nebylo nic bez chyb ale obávám se že po “revoluci” jsme udělali chybu, nechali jsme si to všechno, co jsme tu měli, vytunelovat, rozkrást, průmysl, různá jiná odvětví, slavná i daleko po světě postupně zanikala, a to nejhorší co bylo, přidali jsme se do spolku NATO a potom v dobré víře i do EU.
   Dnes? Spousta lidí se stala bezdomovci, často ne vlastní vinou, nebo vinou nemoci. Kolik vás stojí příprava dítěte do školy? Mladí lidé se nehrnou do oborů, kde se musí pracovat fyzicky, důchodci už sotva vychází dlouhodobě, a to že byl vytunelován i penzijní fond, o tom se už nikdo nezmíní, pres hranice se prohání kdekdo, protože naše armáda je především v cizině na misích NATO.
   EU nam svými nařízeními likviduje, a její Green Deal nás má zničit nadobro a ještě nastěhovat migranty, kterým tu budeme měsíčně posílat přes 20000 jako sociální výpomoc? 😡
   A naši důchodci budou umírat po nekonečných tečkách, budou umírat zimou a hladem? A netýká se to jen jich. Týká se to nás všech. Když nedovezou kamiony do obchodů zboží, máme smůlu. Bude hlad. Budeme neustále házet špínu na Rusko, které dodává plyn? Bude zima.
   To je opravdu špatná kombinace.
   A ti, kteří se o tuto situaci zasloužili, zůstanou nepotrestáni? Asi ano. Společnost se rozdělí na chudé a bohaté. Pokud se nestane zázrak…😟

 11. Mám důchod za 48 let práce 14300 a to ještě platím za manželku 5000 socku a zdravotku a nestěžuji si , dřevo si navozím kárkou přes léto , chleba si pečem , splachuji dešťovou vodou , mám dva Vlčáky , kočky a slepice a zloději této země a že jich tu je až moc mi můžou políb.t pr.el .

 12. Je nutné říci otevřeně a bez příkras a jakékoli “korektnosti”, jak je možné, že erár má peníze na všechno možné, ale na důstojné penze se mu jich nedostává. 😉

 13. Je vidět, že důchodci nenechají novou vládní garnituru spát. Jenomže těm zlodějům nejde o důchodce za padesát let, kdy se má podle nich všechno zhroutit, oni by dělali restrikce ihned-k současným důchodcům a těm co půjdou do důchodu v nejbližší době. A následně vše rozkradou

 14. Ano, invstovat, aby pak nějací kreténi řekli: bohužel, nepovedlo se. Kdo napsal tento článek je nebetyčné debilní hovado. Pracující celý život odvádí veškeré poplatky a pak mu sdělí že bohužel. Hlavně že vojáci mají výsluhu ( tedy nevím za co), policajti a ostatní verbež jako soudci aj.

 15. Já vím, že jsem otravný, ale přes to: Dosavadní historie lidstva se vždy odehrávala pod vedením… Pan doktor Koukolík je na to odborník. Pod jejich vlivem dobrý úmysl vždy nakonec skončí zklamáním. Lidé v křesťanství jsou přesvědčeni, že Kristus vykoupil jejich hříchy. A hříchy, to jsou chybná chování a skutky. Chybná proto, že na ně lidstvo doplácí. Takže ten dojem, že díky Kristovu obětování můžeme klidně hřešit je ďáblův nápad. Naučte se odolávat vábení Sirén. Slevte ze svých hříchů. A přestaňte odsuzovat ty dobré.

 16. Obávám se, že definice pojmu ‘nedostatečný důchod’ je velmi pofiderní. Já například za plně dostatečný důchod považuji 6000,- měsíčně s tím, že z této částky žiju již déle jak pět let (coby nezaměstnaný invalidní důchodce) a pokud měsíčně neušetřím alespoň tisícovku, připadám si jako velký hýřil. V důsledku toho pak veškeré nářky copywriterů nad tím, že ubozí důchodci mají mizerných třináct tisíc, beru jako lokální pseudopopulistický kolorit a velmi vážně uvažuji o tom, že začnu na téma ‘jak vyžít s náklady pod existenčním minimem’ dělat placené přednášky. Přípravné práce jsem již započal…

 17. Nevím jak ten pán počítal to srovnávání platů a důchodů.
  Roky Kč
  Platy: 2010 23 951 Kč
  Důchodci: 2010 10 270

  Platy: 2023 42 249 Kč
  Důchodci: 2023 20 216 Kč

  Rozdíl platy:2010/2023 = 18 298Kč
  Rozdíl důchodci:2010/23= 9 946Kč

  Rozdíl % platy : 10/23 56,69
  Rozdíl % důchodci:10/23 50,81

  Tak co. Nesmíte ukazovat jen co se vám hodí. Musíte říkat lidem pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *