Flákanec Volný je nejvýraznější tváří opozice. Pomáhá mu v tom i práškovací letadlo

Pandemie koronaviru, respektive odpor k protipandemickým opatřením, zrodila nového a velmi nečekaného hrdinu. Symbolem odporu a touhy po návratu k normálu se totiž stal poslanec Lubomír Volný, který své současné tažení zahájil dnes už legendární bitkou v Poslanecké sněmovně, jež českou politickou úroveň posunula opět o pořádný kus směrem na východ.

Podle všeho ale nešlo o ojedinělý výstřelek jako spíše o promyšlenou kampaň. Přestože ještě před nedávnem mohl Volný odpočítávat poslední měsíce do voleb, které by ho vynesly opět do zapomnění, protože se už před časem rozešel se svou domovskou SPD Tomia Okamury, dnes to vypadá, že ve svém poslaneckém křesle může zůstat jako jeden z předáků rodící se platformy nespokojenců.

Lubomír Volný je dnes, pokud jde o kritiku protiepidemických opatření, zřejmě nejhlasitější, a nejen kvůli své korpulentní postavě, i nejvýraznější tváří opozice. V Poslanecké sněmovně ostentativně vystupuje bez roušky či respirátoru, což samo o sobě láká pozornost ke každému z jeho vystoupení, po kterých musí být řečnický pultík vydezinfikován.

V rámci koronavirové krize si tu a tam najde i dílčí agendu. Libuje si nejen v kritice opatření, ale pochopitelně i očkování, přesně jak velí trendy na dezinformační scéně. S velkou vervou se chopil i propagace “zázračného” léku ivermektinu, což ho dočasně dostalo na jednu loď třeba i s premiérem Andrejem Babišem. Nebyl by to ale Volný, aby si i v tomto ohledu nezakonspiroval. Podle něj hrozí kampaň proti ivermektinu, která bude stát lidské životy.

Před pár dny potom nezařazený, ale hodně viditelný poslanec zaujal fabulací nad tím, proč letadlo DHL čtyřikrát elipsovitě obkroužilo Brno, než konečně odletělo. Podle Volného zřejmě rozsévalo smrtící covid, což by odpovídalo i nárůstu počtu případů v Brně.

Z Volného se pro mnohé stává hrdina. Například pizzerie na pražském Kačerově je oblepena neonovými poutači na jeho podporu. To vše vyvrcholilo dnes, kdy svolal demonstraci do Prahy, kam mířily autobusy z celé republiky, byť mnohé neprojely. Poslanec odmítal dodržovat opatření, a tak policie demonstraci rozehnala a jeho samotného zajistila. Přesně to si asi sám přál, kultu bojovníka proti systému to jedině prospěje.

Foto: SPD

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments