Glasgow Rangers sponzoruje český výrobce pneumatik. “Stydím se za to, že jsem Čech,” řekl šéf firmy k rasismu českých dětí

Vlastně by to mohl být důvod k hrdosti, nebýt daných okolností. Český výrobce pneumatik Tomket je hrdým sponzorem skotského týmu Glasgow Rangers. Tato firma, kterou vlastní českobudějovický podnikatel Radek Grill, sponzoruje i další fotbalové kluby, jako například italskou Fiorentinu.

V červenci loňského roku, tedy už po incidentu mezi Rangers a Slavií, uzavřel Tomket Tires sponzorskou smlouvu i s tímto slavným skotským klubem. Jeho logo se od té doby objevuje na rukávu hráčů tohoto týmu, mimo jiné Glena Kamary, kterému mnozí Češi nemohou přijít na jméno.

Majitel Tomketu si pochopitelně utkání mezi Spartou a Rangers nemohl nechat ujít. Byl přítomen přímo na stadionu. Byl tak svědkem událostí, které opět vyvolaly značné kontroverze. Krátce po konci zápasu byli fanoušci Sparty, tentokrát tvořeni asi deseti tisíci dětmi, obviněni z rasismu. Tomu se však postavilo nejen vedení českého klubu, ale dokonce i státu. Jak informoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek, kvůli nespravedlivému osočování Čechů si předvolal britského velvyslance. Jako nepochopitelné označil útoky Skotů také premiér Andrej Babiš. Čtěte více: Skotové drsně zaútočili na české děti, které fandily na Spartě. “Nechutný útok, předvoláme velvyslance,” oznámil Hamáček

Radek Grill to však viděl přeci jen jinak. “Bohužel to musím potvrdit. Když jsme odcházeli ze stadionu, potkali jsme maminku, která svým dětem řeka: To je dobře, že toho opičáka vyloučili. To je to, co na to můžu říct,” uvedl Grill pro server Budějcká drbna. “Byl jsem tam u toho s manželkou, která se nenarodila v Čechách, a neměl jsem sílu to komentovat. Stydím se za to, že jsem Čech. Stydím se, je to strašně smutné.”

Foto: Glasgow Rangers

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
48 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments