Hrozí, že se Rusové na ambasádě zabarikádují, říká Vondra. Policie už je na místě i s těžkooděnci

Situace v česko-ruských vztazích se extrémně vyostřila. Podle europoslance Alexandra Vondry z ODS hrozí, že by se diplomaté, které Česká republika teď vyhostila, mohli zabarikádovat na ruské ambasádě v pražské Bubenči.

Čtěte také: Drsný Kulhánek. Rusové necouvli, a tak je posílá domů téměř všechny. Prezident Zeman souhlasí

Musíme být připraveni i na tuto alternativu,“ prohlásil Vondra v rozhovoru pro Rádio Impuls. „Zároveň si ale musíme uvědomit, že jsme součástí širší hry na daleko větší šachovnici, protože všechny ruské asertivní agrese se konají v širším kontextu. Příkladem je dění na rusko-ukrajinské hranici nebo osud Navalného ve vězení.

U ruské ambasády v Praze přitom od rána hlídkují policisté, a to včetně těžkooděnců. “Policisté dohlíží na bezpečnost v okolí ambasády, a to na základě vyhodnocení aktuální situace,” uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Jaké informace mají policisté k dispozici, však mluvčí neupřesnila.

Čtěte také: Rusko udělá tvrdé kroky, pohrozila Česku Rudá Marija. Český velvyslanec jde na kobereček

Podle Alexandra Vondry není vyloučeno ani to, že Rusko pošle domů všechny české diplomaty a tím uzavře českou ambasádu v Moskvě. V takovém případě by česká strana musela znovu zareagovat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments