Hygiena v Karlových Varech ztotožňuje celebrity a ministry bez respirátoru. Bude je pokutovat, “těšit” se může i přísný epidemiolog

Filmový festival v Karlových Varech bude mít nefilmovou dohru. Poté, co se už na zahajovacím ceremoniálu ukázalo, že zejména celebrity, ministři vlády a další prominentní osobnosti na protiepidemická opatření zcela kašlou, dala se do práce příslušná hygienická stanice. Ceremoniálu se účastnilo téměř 1200 hostů a naprostá většina z nich žádnou ochranu úst neměla. Čtěte více: Snobští nadlidé se v Karlových Varech předvádějí. Prezident Zeman opět pálil ostrými

Účastníci zahajovacího večera Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kteří se pohybovali bez ochranných prostředků dýchacích cest, se dopustili protiprávního jednání tím, že nedodrželi aktuálně platné mimořádné opatření. Za toto protiprávní jednání by měli nést odpovědnost. V tuto chvíli pracujeme na ztotožnění konkrétních fyzických osob,” řekla pro Český rozhlas mluvčí karlovarské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Mluvčí karlovarského filmového festivalu Uljana Donátová připustila, že hygienikům organizátoři předají seznam hostů, aby ztotožnění mohlo proběhnout co nejjednodušeji. V tomto se ale musí poradit s právníky, zda je možné takto předat jména hostů.

Hosté zahajovacího večera, kteří neměli nasazený respirátor či nanoroušku, se tak v blízké budoucnosti mohou těšit na pokutu, která může být poměrně tučná. Podle hygieniků může dosáhnout až 10 tisíc korun. Vzhledem k masivní míře porušení opatření a skutečnosti, že se tak dělo doslova před zraky celého národa, lze očekávat spíše přísnější tresty.

V sobotu večer se uskuteční závěrečný ceremoniál a nejen organizátoři doufají, že tentokrát budou hosté zodpovědnější. V tomto duchu se vyslovil také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Velké selhání přitom předvedl také epidemiolog Petr Smejkal, který se ve vnitřních prostorách pohyboval bez respirátoru. Přitom to byl na jaře tohoto roku právě on, kdo hlasitě kritizoval rozvolnění a chtěl ho odsunout co nejdále do budoucnosti. Následné nízké počty pozitivních případů ukázaly, že se mýlil a teď svůj kredit ztratil docela. Foto: Bez respirátoru byl v Karlových Varech i epidemiolog Petr Smejkal. Čechům přitom ordinoval ta nejtvrdší opatření

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments