Jakub Železný z ČT to má spočítané. Nový ředitel se do něj tvrdě opřel, tohle pro něj nedopadne dobře

Jakub Železný je jednou z nejkontroverznějších tváří České televize a už teď je prakticky jisté, že se v příštích měsících bude řešit jeho budoucnost na obrazovkách této stanice. V zákulisí už se šušká, že to bude velmi tvrdý střet nového generálního ředitele, který do funkce nastoupí v říjnu, a samolibého moderátora, který pod dosavadním vedením nabyl pocitu, že je mu dovoleno úplně vše. Sám Železný to chce prý maximálně vyhrotit a rozhodně nebude ustupovat ze svého konfrontačního stylu.

Názory nešetří

Ten však stále více kromě svých hostů ve studiu Událostí, komentářů, zaměřuje i na své okolí. Ostatně, nově zvoleného generálního ředitele České televize Jana Součka kritizoval už v den, co tento funkci získal. Bylo zcela očividné, komu Železný fandí a že jeho kůň právě na plné čáře prohrál. Proto na Součka ihned vytáhl minulost, kdy tento kdysi figuroval v jedné firmě s kontroverzním podnikatelem Markem Dalíkem.

To teď Součkovi připomněli v pořadu Insider, kde se novopočený ředitel o prostořekém moderátorovi vyjádřil poměrně jasně. “Pokud Jakub Železný nemůže své osobní názory prezentovat ve zpravodajském vysílání České televize, tak je nemůže prezentovat ani jinde ve veřejném prostoru,” má Souček jasno ohledně Železného aktivit na Twitteru, kde moderátor pálí nejen do něj, ale i do dalších, kdo mu zrovna nejsou po chuti. “Neříkám nic, co by doteď nebylo, vlastně dvacet let, napsáno v kodexu České televize.

Ze Součkova pohledu tak Jakub Železný jednoznačně porušuje kodex České televize. To je závažná skutečnost, která se jistě může každému moderátorovi tu a tam přihodit, ovšem v tomto případě nelze přehlédnout, že jde o zcela běžnou praxi. Železný se přitom někdy neudrží ani ve studiu a zastává poměrně jednoznačné pozice, ačkoliv mu to v jeho roli nepřísluší.

Nadřízené moc nebere

Za normálních okolností by si vedení svého moderátora dokázala srovnat a jasně mu vytyčilo mantinely. Železný však už několikrát prokázal, že mu na názorech nadřízených příliš nezáleží. Po jeho nedávné eskapádě s policií se například nechal slyšet, že do toho jeho nadřízeným nic není a rozhodně to s nimi nebude probírat. V pořadu Spotlight pak uvedl, že si dá od moderování pauzu, ale ani to nedodržel.

Čtěte také: Čistka v České televizi. Moravec a Fridrichová mají zmizet navždy

Jak znám Jakuba, diktovat si nic nenechá. On je schopen to vyhrotit i v živém vysílání České televize, když uvidí, že končí. Budou ho muset sundat nějak, aby to nečekal, ale divoké to bude stejně,” vyjádřil se jeden z Železného kolegů pro server Mix24.cz, který nechtěl být jmenován.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments