Je to zločin s dvojnásobnou vraždou. Prezidentovo vyjádření k Vrběticím sdílel mluvčí Ovčáček

Prezident Miloš Zeman zatím nevyužil příležitost vyjádřit se k aktuálnímu skandálu, který hýbe Českou republikou a který ovlivnil česko-ruské vztahy na dlouhou dobu dopředu. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček už informoval o tom, že hlava státu se k věci chce vyjádřit až za týden v nedělním diskuzním pořadu, což vyvolalo velkou vlnu kritiky.

Teď však mluvčí Hradu Jiří Ovčáček sdílel na svém Twitteru příspěvek, ve kterém se prezident k výbuchu muničních skladů ve Vrběticích vyjadřuje. Jde však o jeho slova z roku 2015, kde prezident odsoudil výbuch jako zločin.

Čtěte také: Ostudný Zeman. Chystá pro Rusy alibi

Je to zločin s dvojnásobnou vraždou a buďme rádi, že obětí nebylo více. Přimlouvám se zato, aby policie ohledala území v okolí skladů co nejrychleji, aby se našly stopy, které povedou k viníkovi,” uvedl tehdy prezident Miloš Zeman.

Připomínku staršího příspěvku lze rovněž pokládat za určité stanovisko, obzvlášť pokud ji aktuálně sdílí samotný Zemanův mluvčí. Prezident tím pravděpodobně chce říct, že útok nadále odsuzuje. Na jeho podrobnější vyjádření však bude třeba si ještě počkat, zejména potom na to, jak bude hodnotit práci bezpečnostních služeb, k nimž byl v minulosti často velmi kritický.

Svůj názor na kauzu vyslovil také bývalý prezident Václav Klaus. Čtěte více: Jako v 50. letech, drží nás ve strachu. Bývalý prezident Václav Klaus podpořil v kauze Vrbětice Rusko

Česká republika pod vlivem zjištění, že za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích stojí ruští agenti, vyhostila celkem 18 ruských diplomatů, u kterých zjistila napojení na tajné služby GRU a SVR. Rusko odpovědělo ještě rázněji. Z personálně slabší české ambasády v Moskvě se musí klidit 20 diplomatů včetně zástupce velvyslance. Podle dočasného ministra zahraničí Jana Hamáčka se to rovná paralýze ambasády. Čtěte více: Rusové paralyzovali české velvyslanectví v Moskvě, řekl Hamáček. Takovou reakci jsme nečekali, Česko znovu odpoví

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments