Jiří Ovčáček řekl, kdo dýchá za tuto zemi. “Je to složitej člověk”

Zatímco prezident Miloš Zeman byl náhle hospitalizován a média bombardují jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka dotazy ke zdravotnímu stavu hlavy státu, tento úředník k této věci zarytě mlčí a naopak si nerušeně píše na sociální sítě zaštítěné prezidentskou kanceláří své názory.

V době, kdy celá země spekulovala o tom, co se prezidentu Zemanovi přihodilo a prosakovaly zprávy o tom, že jeho stav si vyžádá permanentní lékařskou péči, což je velmi závažné, Jiří Ovčáček na svém Twitteru vyslovoval volební doporučení.

Čtěte také: Nutnost nepřetržité lékařské péče. Po vozíku může být Zeman trvale upoután na nemocniční lůžko

Národu otevřeně doporučil, aby volil Hnutí ANO Andreje Babiše, a to se vskutku nečekaným zdůvodněním. “Ano. Volme Ano. Není dokonalé, ale fakt brání tuhle republiku, co to jen jde. Andrej Babiš je složitej člověk, ale dejchá za tuto zemi (Slovák poznal její krásu!). Tak se vykašlete na XY, a hoďte to Andrejovi,” uvedl Jiří Ovčáček.

Diskutující pod příspěvkem hradního mluvčího to ale vidí přeci jen trochu jinak. Někteří se pozastavují nad neobvyklou hovorovou mluvou jinak spisovného Ovčáčka a přikládají to snaze přiblížit se masovému voliči, jiní poukazují na to, že prezident a obzvlášť jeho mluvčí by měli být nestranní. “Nezávislý mluvčí nezávislého prezidenta….dno České republiky. Když cokoli napíšete či řekněte, je správné udělat pravý opak,” píše uživatel Misuna.

Je otázkou, zda by Ovčáček měl v této době vykazovat podobnou aktivitu. Nejde přitom o osamocený příspěvek. Ve stejnou chvíli publikoval mluvčí také poněkud nejasné sdělení: “Prý tady přiletěl jakýsi žvanivý pták. Jenže mlčení, které moc dobře zná, je vzácné krásné. Proč se ochuzovat plkáním?

Hnutí ANO podporuje také sám prezident Miloš Zeman, který už národ informoval o tom, že bude volit právě tuto stranu. A to navzdory tomu, že podstatnou část svého aktivního politického života věnoval sociální demokracii. S tou se však před časem rozkmotřil a jen složitě k ní hledá cestu zpět, jakkoliv se její předseda Jan Hamáček snaží prezidentovi vycházet vstříc. Zeman alespoň prohlásil, že pokud by měl dva hlasy, ten druhý by patřil právě ČSSD.

Foto: Facebook / Jiří Ovčáček

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments