Nutnost nepřetržité lékařské péče. Po vozíku může být Zeman trvale upoután na nemocniční lůžko

Stav prezidenta Miloše Zemana je podle posledních zpráv vážnější, než se zprvu zdálo. Zatímco po prvotní informaci o jeho hospitalizaci se mělo za to, že jde o další z jeho rekondičních pobytů v Ústřední vojenské nemocnici, teď je řeč o závažnějších zdravotních problémech. To ostatně svým vyjádřením potvrdil premiér Andrej Babiš. Naopak zástupci Hradu mlčí.

Dle informací serveru Aktuálně.cz byl Miloš Zeman na kontrole v nemocnici už v pátek, a to u svého lékaře Miroslava Zavorala. Tam mu bylo sděleno, že jeho zdravotní stav si vyžádá hospitalizaci. Dokonce mělo být řečeno, že bude vyžadovat “nepřetržitou lékařskou péči”, což se zdá být jako velmi závažné, byť není zcela jasné, co je tím myšleno.

Pokud by tato slova však měla být brána doslovně, mohlo by to znamenat, že Miloš Zeman bude muset být upoután na nemocniční lůžko, případně být v nemocnici pod trvalým dohledem lékařů.

Prezident dlouhodobě trpí několika chronickými nemocemi, zejména potom cukrovkou a neuropatií. Jeho zdravotní stav se postupně zhoršuje, což je dáno progresí těchto nevyléčitelných chorob. Naposledy bylo zhoršení Zemanova stavu demonstrováno tím, že Zeman trvale usedl na invalidní vozík.

Čtěte také: Kdo nahradí Zemana na Hradě? Bookmakeři mají jasno, je to překvapivé jméno

Pražský hrad hospitalizaci prezidenta České republiky dosud nekomentoval. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček je přitom dnes velmi aktivní na Twitteru. Umisťuje sem různé příspěvky, například citáty z Bible, které je možné chápat dvojsmyslně.

Čtěte také: Schillerová prezidentkou? Je to možné, ale má jeden nepříjemný hendikep

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
139 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments