Jste odporní, řekl Zeman o lidech, kteří si nechali změnit pohlaví. Homosexuály chápe, mají ale být zticha

Prezident Miloš Zeman se podělil o své názory na členy LGBT komunity. Z té mu nejvíce vadí takzvaní “transgender lidé”, tedy ti, kteří si nechali operativním způsobem změnit pohlaví.

Dneska jsem nebyl moc urážlivý. Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky. Koho ale vůbec nechápu, tak jsou transgender lidé. Jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškozování. Tito lidé jsou mně opravdu bytostně odporní,” uvedl Zeman pro CNN Prima News. O tématu se vyjádřil v souvislosti s kontroverzním maďarským zákonem, který se týká osob stejného pohlaví a dalších menšin. Podle tohoto zákona, který protlačila vláda Viktora Orbána, nesmí být rodiče ani děti manipulováni v sexuální výchově, tedy by se měli setkávat pouze s heterosexuálním modelem fungování partnerství. Zeman s tímto zákonem souhlasí, na rozdíl od 17 zemí Evropské unie, které ho oficiálně odsoudily.

Naopak homosexuálové a lesbičky Zemanovi nijak zvlášť nevadí, tedy za předpokladu, že se svou sexuální orientací nechlubí, respektive nedemonstruje. “Jestliže je někdo příslušník té či oné sexuální menšiny, tak je to jeho interní věc. Když demonstruje, že má tuto orientaci, tak se vyvyšuje nad ostatní. Kdybych byl trochu mladší, tak zorganizuji obrovskou demonstraci heterosexuálů v Praze. A budou nás miliony. A svezu autobusy a vlaky všechny heterosexuály, aby bylo vidět, jak je to nesmyslné. Je nesmyslné, když, ať už jako sexuální menšiny, nebo většiny, demonstrují, protože je to přece jejich velmi intimní záležitost,” řekl Zeman.

Prezident Zeman nemá také pochopení pro sufražetky ani hnutí MeToo. Ostatně, když se nedávno provalil skandál Dominika Feriho, odbyl to prezident prohlášením, že “blbostmi se nezabývá”. Čtěte více: Kauza Feri? Blbostmi se nezabývám, řekl prezident Zeman a upřesnil svůj postoj k sexuálnímu obtěžování žen

Prezidentova slova už pro ČTK odsoudil Daniel Zikmund z uskupení Prague Pride. Jsou to totiž právě takové výroky, které podlamují psychické zdraví LGBT lidí. Jejich podmínky pro život už jsou tak komplikované a mnohdy diskriminační. Právě transgender lidé jsou podle něj z této skupiny nejzranitelnější. Zeman svými výroky může podněcovat k šíření nenávisti.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments