Kauza Feri? Blbostmi se nezabývám, řekl prezident Zeman a upřesnil svůj postoj k sexuálnímu obtěžování žen

Mnohé překvapilo, že po propuknutí skandálu kolem bývalého poslance Dominika Feriho hradní pán Miloš Zeman mlčel. Dalo se totiž předpokládat, že využije příležitosti kopnout si do neoblíbené strany TOP 09, které byl Feri členem a jejíž čestný předseda Karel Schwarzenberg, někdejší Zemanův sok, sexuální predátorství svého kolegy nejenže neodsoudil, ale navíc se k němu vyjádřil chápavě.

Čtěte více: Pekarová-Adamová se omluvila za svůj vzor, Karla Schwarzenberga. Ten dál trvá na tom, že sexuální nátlak je normální

Kauza Feri má navíc i druhou rovinu a tou je letité ignorování sexuálního obtěžování žen. Podle řady expertů je chování bývalého poslance jen špičkou ledovce a to, čeho se dopouštěl, mnozí stále berou jako normální chování. Role prezidenta přitom mimo jiné spočívá v tom, aby nastoloval společenskou debatu. Dalo by se tak očekávat, že k věci zaujme rázný postoj a zastane se ženského pohlaví.

Miloš Zeman však celý příběh odbyl poměrně rázně. “Bohužel, pan Fischer a pan Feri mají společné to, že v obou případech odpovídám, že blbostmi se nezabývám. Ale protože jste to vy, dodal bych, že mám velmi rezervovaný postoj ke hnutí MeToo,” uvedl ve svém vyjádření pro Parlamentní listy.

Svými slovy však mohl, možná nechtěně, urazit nejen desítky žen, které byly Dominikem Ferim zneužity. Svým rezervovaným postojem k hnutí MeToo také říká, že obvinění ze strany žen, které přichází často po dlouhých letech od inkriminovaného skutku, příliš nevěří.

Aféra Dominika Feriho je přitom mnohem více než “blbostí”. V médiích už se objevila druhá várka svědectví žen, které tento politik v minulých letech zneužíval. Čtěte více: Feriho vzrušovalo odmítnutí, zní další svědectví zneužitých dívek. Používal omamné látky a chytal pod krkem

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments