Kalousek si dělá starosti o prezidenta Miloše Zemana. Netuší, kde je

Mnozí lidé se v těchto dnech ptají, kde se nachází prezident Miloš Zeman. Jako jeden z mála vrcholných státníků se totiž nevyjádřil k tomu, co aktuálně probíhá v Afghánistánu. Tamní situace se přitom bezprostředně dotýká i občané České republiky, kteří v zemi působili nebo působí. Prezident je také vrchním velitelem ozbrojených sil.

ŽIVĚ: V chaosu na kábulském letišti umírají lidé. Sledujeme krizi v Afghánistánu minutu po minutě

Ne, že by se mi stýskalo. Ale nevíte někdo, prosím, zda máme ještě prezidenta republiky? V normální zemi s normálním prezidentem bych nějaké vyjádření vrchního velitele ozbrojených sil očekával,” ptá se na svém Facebooku bývalý poslanec Miroslav Kalousek.

Miloš Zeman je přitom dlouhodobým příznivcem spojenecké operace v Afghánistánu. Prezident jako jedno z největších nebezpečí současné doby vidí islámský terorismu. Už dříve se vyjádřil v tom smyslu, že stažení spojeneckých vojáků ze země považuje za chybu.

Čtěte také: Babiš dostal od Zemana poslední varování. Z prezidenta může být rázem nepřítel

Poté, co se vojáci z Afghánistánu stáhli, došlo k drtivé ofenzívě Tálibánu. Ve skutečnosti ale velké boje ani nemusely probíhat, protože afghánská armáda se ve většině klíčových míst země vzdala bez boje. Tálibánci se tak rychle ocitli v Kábulu, který rovněž převzali bez jakýchkoliv bojů.

Z Kábulu teď probíhá obrovská evakuační akce, která podle dostupných informací probíhá velmi chaoticky a neuspořádaně.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
40 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments