Když byl u Zemana Viktor Orbán, oslovoval ho prezident Andreji a mluvil na něj rusky. Tolik ke stavu prezidenta prozradil zdroj

Veřejnost stále nemá dostatečné zprávy o zdravotním stavu prezidenta republiky. Logicky tak vzniká potřeba získávat tyto informace neoficiální cestou, což se děje ve stále větší míře. Pro server Seznam Zprávy teď velmi dobře obeznámený zdroj popsal, jak na tom Miloš Zeman ve skutečnosti je.

Je velmi unavený, jakákoli činnost ho zmáhá. Většinu dne proto spí,” uvedl zdroj z prezidentova blízkého okolí, který zjevně nesouhlasí s tím, jakým způsobem je zdravotní stav Miloše Zemana utajován.

Jaterní cirhóza v případě prezidenta už postoupila do třetí fáze, kdy bývá pacient dezorientován a trpí poruchami vědomí. Tuto diagnózu na dálku vyslovila lékařka Džamila Stehlíková a potvrzuje ji také zdroj. Prezident má prý občas lepší chvilky, ale ty vystřídají opět ty horší, kdy zapomíná a pletou se mu lidé.

Nepříjemným způsobem se to projevilo v mezidobí obou Zemanových hospitalizací z poslední doby. Když do České republiky dorazil maďarský premiér Viktor Orbán, setkal se krátce právě i s prezidentem. Z návštěvy však musel mít rozpačité dojmy. “Když kupříkladu u něj byl Viktor Orbán, oslovoval ho Andreji a začal na něj mluvit rusky,” uvedl zdroj.

V minulých dnech unikla na veřejnost také SMS zpráva poslance a lékaře IKEM Julia Špičáka, kterou adresoval premiérovi Andreji Babišovi. Špičák v ní potvrzuje, že prezident trpí jaterním onemocněním, ale to prý ještě není tak rozšířené, aby byla nutná transplantace jater.

Velké pozdvižení vyvolala také údajná návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta v nemocnici. Vondráček se měl proplížit na jednotku intenzivní péče, kde mu měl Zeman podepsat dokument svolávající novou Poslaneckou sněmovnu. O pravosti podpisu se však vedou spory. Čtěte více: Je to tady. Padlo trestní oznámení kvůli padělání podpisu prezidenta Zemana. V podezření jeho nejbližší okolí

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
46 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments