Marek Eben přišel o práci a tvrdě se opřel do odpíračů roušek. Takoví ať pak neobtěžují zdravotníky, prohlásil

Na rozdíl od řady jiných umělců, kteří až s nebývalou svorností protestují proti vládním opatřením, kterými Česká republika bojuje proti stále sílící epidemii, stojí Marek Eben nohama na zemi a raději oželí nějaký ten kšeft a omezí své svobody, než aby nakazil sebe nebo nedejbože infikoval někoho jiného.

Ať si protestují, ale bez zdravotní péče

Já nejsem žádný odpírač roušek, a proto nařízení dodržuji. Jdou mi na nervy lidé, kteří přijdou na Staroměstské náměstí a bez roušek tam začnou vykřikovat, že žádná epidemie není,” prohlásil Marek Eben v rozhovoru pro Radiožurnál.

Moderátor by jim jejich právo na svobodné vyjádření ponechal. Ať si mají svůj názor, ale ať také nesou následky svého konání. “Mně by se líbilo, kdyby při příchodu podepsali prohlášení, že covid nic není, že nařízení jsou nesmyslná a že tedy prohlašují, že jakmile ho dostanou, nepůjdou s tím obtěžovat žádné zdravotnické nařízení. Zabalí se prostě do sparťanské nebo baníkovské šály a budou stonat doma,” zní Ebenův tvrdý postoj k odpíračům roušek a dalších opatření, která vláda postupně vyhlašuje.

Eben přišel o veškerou práci

Podle Ebena nedává smysl, aby tito lidé křičeli na Staromáku, pokud možno se tu přímo ještě nakazili a pak šli obtěžovat zdravotníky, že to přeci jen není taková chřipečka, jak se jim do té doby zdálo. Něco takového jde moderátorovi vyloženě na nervy. Na 28. října se přitom chystá další masová demonstrace, kde může opět dojít k neřízenému promořování a následně také zásahu policie.

Marek Eben rovněž prozradil, že doba koronavirová ho připravila prakticky o veškerou práci. Bere to však z té pozitivní stránky, protože se naopak měl čas věnovat své oblíbené hudbě. “Udělal jsem několik věcí a některé z nich hrajeme na koncertech,” uvedl a dodal, že možná přišel čas na vydání nové desky.

Foto: Facebook M. Ebena

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
195 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments