Na Česko se žene hrozivá bouře, varují meteorologové. Přinese nečekané jevy, bude to divoké

Evropa se aktuálně obává další silné bouře, které bylo dáno jméno Linus. Ta se tentokrát nevyhne ani České republice, kam by měla dorazit na konci týdne. Přinese s sebou přitom velmi silné projevy v podobě prudkého nárazového větru, intenzivních srážek a na řadě míst také sněžení, které mohou vytvářet sněhové jazyky.

Nárazy větru se sněhem

V důsledku toho se očekávají značné problémy na silnicích, a to nejen v horských oblastech, kde už je třeba s těmito jevy počítat, ale dokonce i mimo ně, tedy v nížinách a středních nadmořských nížinách. Bouře už se aktuálně formuje nad Atlantikem a chystá se na svůj úder.

Pozitivní zprávou je, že bouře je očekávaná a připraveni by měli být i silničáři. Neměly by se tedy opakovat události minulých let, kdy když pořádně nasněžilo v listopadu, byli mnozí překvapeni, což potom vedlo k legendárním televizním výrokům, že takové sněžení přeci v listopadu nemohl nikdo očekávat apod.

Jisté každopádně je, že bouře Linus by na silnicích mohla způsobit skutečně velké komplikace. Sněžení v kombinaci se silným větrem totiž může vytvářet nepříjemné sněhové jazyky. On už totiž vítr sám o sobě nebude vůbec příjemný. Dosahovat bude v nárazech rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, přičemž v Krušných horách to bude málokdy vídaných 90 km/h. Vítr v takové razanci již může napáchat nemalé škody.

Foto: Shutterstock

Přijde to o víkendu

Pokud se ptáte na to, jaké počasí bude panovat v pátek, potom se připravte na velmi nízké ranní teploty dosahující jen 0 až 5 °C. Ani přes den se kdovíjak neoteplí a bude maximálně 8 stupňů Celsia, jak vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Čtěte také: Meteorologové už ví, jak bude v zimě. Všechno je úplně jinak, než se čekalo. Začněte se připravovat

V sobotu se ještě více ochladí, přičemž nejnižší teploty zrána budou -2 až 3 °C a přes den potom 3 až 7 °C. Právě v tento den se začne ozývat Linus, který přinese silný vítr a sněhové srážky. S podobným vývojem je třeba počítat také v neděli. Určité oteplení potom přijde až v pondělí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments